Ook ik ben in het gelukkige bezit van een toverdoos (zelfgemaakt). Hij bevalt uitstekend. Maar…. Zo af en toe lees ik dat de timing van de knop nauw luistert. Dus speel ik met de gedachte dat te automatiseren. Hierover kort contact gehad met Frank, en hij heeft het idee om de uitlezing via een display te doen.
Okay, tot zover de gedachten. Deze uitbreidingen betekenen ook dat het kastje duurder wordt. Dit is niet mijn opzet. Dit draadje wil ik gebruiken om concepten en uitbreidingen te gaan uitwerken. Het is dan aan geïnteresseerden er mee aan de slag te gaan.
Zoals gezegd, wil ik als eerste komen tot een nauwkeurige timing: 3 seconden voor het uitlezen, 15 seconden voor de reset. Vandaag een eerste schemaatje opgezet:
Het idee is om het relaiscontact in de plaats van de drukknop te laten komen. Op dit moment ga ik uit van 2 pulsdrukkers: een om uit te lezen en een voor de reset. In het schema is het nog 1 circuit, dat moeten er natuurlijk 2 worden.
Wordt vervolgd…
Wim,
Disciplus Simplex
Ha die Wimb,
Je bent goed bezig , chapeau kaerel,
Maar eh.., kan dat schemaatje wat groter ?
of dat je `em kunt uitvergroten door er op te klikken .
kan ik meedenken nl.
Groeten,
Dirk
XM TCT Ambiance`94
IK vind dat het schema groter IS namelijk 800x600 pixels. Maar de computer* denkt daar anders over. En het was gisteravond te laat om me daar nog druk over te willen maken. Ik ga er vanavond weer mee bezig.
Ach, als alles in 1 keer goed gaat is het ook niet leuk. Toch?
Ik heb het opgezet rond 2 555’s. Moet natuurlijk 1x 556 worden. Ik draag de open source gedachte een warm hart toe, dus wat mij betreft wordt hier actief meegedacht en ontworpen.
* Een systeembeheerder heeft mij geleerd dat computers vrouwelijk zijn. Net als, bijvoorbeeld XM’s. Dat verklaart veel van hun gedrag.
Wim,
Disciplus Simplex
Plaatje is nu 800 Je moest de s160-c even veranderen naar s800.
It’s nice to be important but it is more important to be nice.
http://www.explosionsandboobs.com/
Doneer, zo blijven we braaien!
Ik ga je danken
Wim,
Disciplus Simplex
Tijd voor een updeetje:
Ik ben de afgelopen dagen bezig geweest wat ik aan het project wil toevoegen. Allereerst moet de 555 een 556 (2 timers in 1 IC). Een voor het uitlezen (3 sec.) en een voor de reset. Verder ben ik aan het nadenken geweest over wat Mark met zijn draadjes heeft gedaan. Ik wil daar een D-sub9 connector voor gaan gebruiken: Voor elke computer een draadje. Aan de kant van het kastje wil ik voor het omschakelen een 4066 gebruiken: 4 schakelaars in een chip. Ik praat hier over onderdelen die goedkoop zijn!
Ik moet een en ander nog netjes op digitaal papier zetten, maar er kwam een ander ‘project’ tussendoor gefietst: Kubuntu 9.10. En ik heb die gelegenheid aangegrepen om m’n hele laptop ‘ns opnieuw in te richten.
Wordt dus vervolgd….
Wim,
Disciplus Simplex
Waarom niet gewoon een paar fet’jes van een paar cent per stuk?
Hmmm, helemaal niet aan gedacht.
Ik was vroeger een enthousiast 4066-gebruiker (had er uit mijn stagetijd ook veel overgehouden ). Daarom dacht ik daar het eerste aan.
Sidenote: ik begin me meer en meer te verheugen op dit project nu het buiten te koud is om te sleutelen en de langere sombere dagen voor Kerst zich aandienen.
Wim,
Disciplus Simplex
Totaal aantal Berichten: 1260
Geregistreerd: 22-08-2008
- XM V6 12V Exclusive
- XM V6 12V Exclusive
Wat nou somber ? je hebt ons toch
Sorry meer zinnings kan ik hier niet aan toe voegen
daar dit soort materie en hele ‘ver van m’n bed show is’.
En mijn pa zij altijd ‘kennis die je niet hebt moet je kopen’
dus ik zal wel weer een koper zijn
Ach, ik vind dat leuker klinken dan: “De donkere dagen voor Kerst.” DAT klinkt pas echt somber.
Wim,
Disciplus Simplex
ik geef bij deze graag een wens op…
-codesgraag afleesbaar op een Xm computerscherm, dat linker schermpje, verwerkt in de doos uiteraard want niet iedereen heeft een schermpke onboard…
verwerk je dat er ff in ?
Misschien moet je je Programma van Eisen even op papier zetten Michiel
Ik hou de gedachtengangen hier natuurlijk nauwlettend in de gaten, want ik ben heel benieuwd hoe je de puls kunt tellen en bovendien de seconden beter kunt timen. Lijkt me mooi om een upgrade van het kastje te kunnen maken!
Door mijn vaste onderdelen leverancier ben ik vooralsnog ontmoedigd. Ik heb de vraag voorgelegd en hij zei er niets voor te hebben. Er waren wel oplossingen mogelijk, maar dat snapte ik weer niet (er is een grens hè ). Overigens ben ik al wel zo ver dat ik een 2 digits display heb weten weg te werken in een standaard xm knop (degene die Lampie gebruikt voor zn usb poorten) en daarop zou je dus de computer kunnen uitlezen.
Dus Wimb, ik ben zeker van de partij als je mijn kastjes wilt gebruiken om jouw inhuod er in te stoppen!
Magical box specialist! Read-out and reset your computer yourself!
leg dat nog es ff uit, langzaam, met die 2 digits enzo ?
De normale loze knopjes die je overal in de xm vind, vroeger naast je stuur, en bij type 2 bijvoorbeeld boven de HA schakelaar, daarin heb ik een heeeel klein schermpje weggewerkt die twee cijfers kan weergeven. Ok, het is klein, maar leesbaar.
Die wil ik koppelen aan het inbouwdoosje, alleen past er geen drukknopje meer bij. Doel zou dan zijn in 1 loze schakelaar het schermpje en een drukknopje te maken en alles dus in te bouwen, direct gekoppeld aan de computer.
Maar goed, zover is het nog niet, en zoals al gesteld is het lastiger om iets te ontwikkelen voor een auto, als je die auto neit hebt.
Magical box specialist! Read-out and reset your computer yourself!
kun je het druk knoopje dan niet in de console proppen, ergens bij het code panneel? Daar is altijd wel een knop vrij. Daarnaast is er volgens mij bij de meesten ook een knop vrij boven de sport knop.
nee joh, het moet wel integraal blijven! Maar daar ga ik nog wel een keertje voor zitten. Voorlopig zitten we Wimb’s draadje vies te maken
Alles goed verder?;)
Magical box specialist! Read-out and reset your computer yourself!