Mijn eerste CX Pallas heb ik gekocht in 1974 de dame heeft schrik niet 615.000 km op gas met mij samen gereden, nooit pech gehad, daarna was ze nog in prima conditie gewoon goed onderhoud vanaf het begin dan kom je niet voor idiote kosten te staan.
Als je een CX koopt neem er dan eentje uit een duurder segment deze zijn in de meeste gevallen goed bij gehouden, dat scheelt je hoop ellende.
Zelf rij ik al 15 jaar in een XM D12 diesel in januari 2010 wordt ze volwassen 18 jr hetzelfde verhaal ik heb haar altijd goed onderhouden 4 tonnetjes op de teller ik rij veel minder km, maar ik doe haar niet meer weg.
Sinds mei 2009 heb ik een, jawel een witte CX 25 GTI Turbo bouwjaar 1986 kent 1987 gekocht in redelijke conditie voor Eur 2000 deze dame heb ik totaal gestript, gestraald etc etc en ben bezig haar volledig tot bijna nieuwstaat terug te brengen deze maand gaat de zo goed als nieuwe motor er weer in, helemaal up to date gemaakt ( een power engine ) Man, het wordt weer een feest om over de weg te zweven met deze krachtige en zeer snelle dame, geen last meer van bumperklevers gewoon gas bijgeven en ze verwijnen gewoon uit je gezichtsveld.
Zweven dat is pas leven
Citroen XM D12
Citroen CX S2 GTI Turbo VEMS
Hoi Harry, en welkom! plaatjes en verhalen van een nieuwe CX zijn altijd leuk, maar ik denk dat je dan beter je eigen topic kan starten; dit draadje is denk ik een van de eerste draadjes ooit, anno 2004!
Ja lachen man, maar één ding is zeker, er is voldoende geheugen op het forum ! Maar allez, fotootje erbij van Harry z’n bak en we hebben weer wat om over te lullen. De do’s en de don’ts van een CX hebben sinds 2004, toen ik nog niet van het bestaan van dit forum afwist, een mooie vlucht genomen.
Wat voor de moderators om een charmante oplossing met Harry te vinden ?
Een dag niet gezweefd, is een dag niet geleefd.
Kijk ook ‘ns op de site van de Citroën SM-club! http://www.citroensmclub.nl


































Totaal aantal Berichten: 15709
Geregistreerd: 16-05-2005
- Traction Avant 11B Forest
- Overig Peugeot 306 1.6 Cabriolet Saint Tropez
- Overig Volvo 240 DL estate
- Panhard Dyna Z1 ToutAlu
- 2CV 2CV6 Spécial
- Overig Volvo V60 T5 Inscription
- GS/GSA Special
Heren, als jullie nu ophouden dit topic kunstmatig bovenin te houden tot Harry de kans heeft gehad om zelf de reply van Yke te lezen en wellicht zijn eigen topic te openen dan zijn we al een eind op weg.






















Totaal aantal Berichten: 3907
Geregistreerd: 26-03-2005
- CX 25 GTi Turbo 2 KdFi
- CX 2400i Prestige
graddus schreef:Heren, als jullie nu ophouden dit topic kunstmatig bovenin te houden tot Harry de kans heeft gehad om zelf de reply van Yke te lezen en wellicht zijn eigen topic te openen dan zijn we al een eind op weg.
@ Harry:
we zijn zeker benieuwd naar de fotos en verhaal van de mooie Turbo.
@ Graddus - 1:
ja ja, je kan er ook alvast een slotje op zetten op dit antieke draadje, zijn we echt klaar.
@ Graddus - 2:
dan toch nog iets verder off-topic: jij hebt een - Traction Avant 11B Forest. wat is de toevoeging Forest - is ie groen als ‘t bos, of is dat een speciale uitvoering… ken die niet…..
Citroen CX - magnifiek zweven !! mijn Flickr foto stream mijn CX GTi Turbo 2 KdFi draadje














































Totaal aantal Berichten: 43340
Geregistreerd: 26-02-2005
- Overig Jaguar 3.4 litre saloon
- Overig Someca SOM 20D
- Overig Volvo C70n
cx25gtit2 schreef:@ Graddus - 1:
ja ja, je kan er ook alvast een slotje op zetten op dit antieke draadje, zijn we echt klaar…...
Wat een goed plan!
Ik ben niet arrogant. Ik ben de beste.
gediplomeerd Citroën Specialist!
Doneer, zo blijven we draaien!
disclaimer: al mijn adviezen komen voort uit opleidingen en professionele werkervaring. Let op, gebruik van mijn tips, trucs en adviezen geschiedt op eigen risico en autotechnische kennis is een vereiste