3 van de 7
 < Vorige 1 2 3 4 5 Volgende >  Laatste »
   
Welke CX en waar kopen??
Mulder
> 6000 berichten
RankRankRankRankRankRankRankRankRankRankRankRankRankRankRankRankRankRankRankRankRankRankRankRank
Avatar
Totaal aantal Berichten: 6503
Geregistreerd: 10-02-2005

- CX 2000 Pallas
- DS 3 1.2 So Chic
Gepost: 28 december 2009 03:37 PM
  [ # 31 ]

Voor het kofferbakargument hebben ze destijds de Break bedacht. Zelfs met een flinke gastank nog voldoende laadruimte over.

Lijkt mij ook niet een lekker gevoel zo’n bom voor je.

Tsja, als je van achteren wordt aangereden zit diezelfde bom achter je.
Maar ik zag vorige week bij een garagebedrijfje hier in de buurt een VW Kever in aanbouw, compleet met rolkooi en in het vooronder, pal achter de bumper, zo’n grote gasfles waar je op vakantie je kooktoestel op aansluit. Toen bekroop me wel dezelfde gedachte… Maar misschien werd ie wel geprept voor een achteruitrijrace… Wink

“Het zijn gewoon supergoeie auto’s!”
ex: XM 2.0 Turbo CT (1999), CX 25 TGD Turbo / 25 TGi Break (1991), Saxo 1.1i (2003)

Profiel  
 
Gepost: 28 december 2009 03:54 PM
  [ # 32 ]

Wat een geneuzel, een gastank is helemaal geen bom. Is er hier iemand die al daadwerkelijk ooit eens een lpg-tank heeft weten ontploffen? En dan bedoel ik daadwerkelijk zelf meegemaakt he, geen verjaardagsverhalen… Een lpg-tank is honderd keren veiliger dan een benzinetank en die hangt bij een CX ook pal voor de achterbumper. En nu weer ontopic graag!

Profiel  
 
break23m
> 7000 berichten
RankRankRankRankRankRankRankRankRankRankRankRankRankRankRankRankRankRankRankRankRankRankRankRankRank
Avatar
Totaal aantal Berichten: 7588
Geregistreerd: 03-04-2006

- C35 RD
- C3 1.4 Exclusive
Gepost: 28 december 2009 07:08 PM
  [ # 33 ]

Wat een tips krijg je hier zeg. Kom je er nog een beetje uit?
Je hebt helemaal gelijk, gas is schoner dan diesel en ook wat schoner dan benzine. Uit oogpunt van luchtkwaliteit is gas dus de goede keus. Diesel is echter zuiniger, waardoor de aanslag op de energiebronnen weer minder is. Kies maar uit wat je het meest belangrijk vindt.
De kofferbak van een CX is wellicht wat lastig toegankelijk maar zeker niet klein: volgens de folders 507 liter voor een berline. Vergelijk dat maar eens met andere auto’s, dan valt de CX helemaal niet tegen (je moet wel op je knieen achter de auto gaan zitten om de boel er netjes in te stapelen - dat dan weer wel). Door de rechthoekige vorm gaat er veel ruimte verloren rond de cilindervormige gastank. Voor als je echt gek wilt doen: er bestaan voorbeelden van CX-en met gastanks op de plaats van de benzinetank en een tankje met benzine onder de motorkap op de plaats van het reservewiel.
Verder kan ik je melden dat een turbo geweldig rijdt, maar voor zuinig rijden zijn de Douvrinblokken (de latere 2.0 en 2.2) beter geschikt. Bovendien lopen die volgens sommigen een stuk mooier en vlotter dan de ‘oude’ 2.0 en 2.2 in de vroege modellen. Dus: een late serie 1 (Reflex of de luxere Athena) of een serie 2 (20RE of de luxere en iets snellere 22 TRS).

Intussen al bij Timmer geweest om je te orienteren?

Profiel  
 
Griemer
> 200 berichten
RankRankRank
Avatar
Totaal aantal Berichten: 282
Geregistreerd: 27-12-2009

Gepost: 28 december 2009 07:15 PM
  [ # 34 ]

Morgen of overmorgen even bij Timmer langs.
Zo’n Douvrinblok,  hoe herken ik die?

Profiel  
 
Gepost: 28 december 2009 09:01 PM
  [ # 35 ]

Douvrinblok is lichtmetaal, Citroenblok is gietijzer, er zijn vast nog veel meer kenmerken, want het ziet er echt heel anders uit. Het simpelst is echter gewoon even naar de typeaanduiding kijken. Als er 2000 of 2200 staat is het een Citroenblok, als er 20 of 22 staat is het douvrin (overigens is een 25 dan weer gewoon een Citroenblok, voor de verwarring Very Happy

Profiel  
 
Arjan Verkade
> 25000 berichten
RankRankRankRankRankRankRankRankRankRankRankRankRankRankRankRankRankRankRankRankRankRankRankRankRankRankRankRankRankRankRankRankRankRankRankRankRankRankRankRankRankRankRank
Avatar
Totaal aantal Berichten: 27947
Geregistreerd: 21-09-2004

- CX 25 GTi Turbo 2
- ID/DS 23 IE Pallas Mécanique
- C5 3.0 V6 HDi Exclusive
Gepost: 28 december 2009 09:03 PM
  [ # 36 ]

Altijd leuk op zoek naar een CX Wink

Voordat je opeens een koop doet zou ik even goed nadenken over een aantal punten wat je wel en niet wil.

- Serie 1 of 2
- Airco
- ABS
- Benzine / Diesel
- VIP stoelen (alleen serie 2)
- Elektrische achterramen (voor is vaak wel elektrisch, alleen op serie 1 basis modellen niet)
- Belastingvrij vereist
- Cruise control (lastig te vinden, wellicht kan je overwegen het in te laten bouwen als het echt van belang is…)

Ik zou dat eens invullen, dan kunnen we je hier beter advies geven Wink

Overigens bij een serie 2 zie je amper het verschil tussen een 22 TRS en een 25 GTi.
Ze hebben beide het subtiele spoilertje, en een TRS is ook vaak met lichtmetalen velgen uitgerust.

Het voordeel van een GTi is dat ze makkelijk er vinden zijn met het VIP optie pakket. Dat houd direct in dat je VIP stoelen heb en elektrische ramen achter. Op de laatste bouwjaren was het geloof ik zelfs standaard.

Ik geloof dat vooral de 2400 blokken er om bekend zijn om behoorlijk veel benzine te verbruiken. Een 2500 is iets zuiniger.
Een 2500 is altijd een injectie, en een 2400 is er in carb en injectie. Uiteraard verbruikt een carb weer meer…

Ik denk dat de vuistregel is: 20 of 22 is Douvrinblok (Renault)
Een 2400, 2500 of 2500 Turbo is Citroën blok
Bij de oudere modellen is volgens mij alles een Citroën blok
Diesels is denk ik altijd Citroën? Maar daar ben ik wat minder in thuis.

We horen graag van je waar je precies naar op zoek ben.

Profiel  
 
Mark Gielen
> 2000 berichten
RankRankRankRankRankRankRankRankRankRankRankRankRankRankRankRankRankRankRankRank
Avatar
Totaal aantal Berichten: 2214
Geregistreerd: 17-10-2009

- CX 2000 Pallas
- Xsara 1.6 break
Gepost: 28 december 2009 09:09 PM
  [ # 37 ]

Hoi, een douvrin blok is vrij gemakkelijk te herkennen zit de luchtinlaat/carbrateur aan de voorzijde bij het oude ds blok zit de carbrateur en luchttoevoer aan de achterzijde van de motor. Zie foto’s

Douvrin en het oude ds blok en hier even naar de foto van de motor kijken.

Mark

CX 2000 pallas ‘78  
 

citroencx.eu
Facebook

Profiel  
 
Arjan Verkade
> 25000 berichten
RankRankRankRankRankRankRankRankRankRankRankRankRankRankRankRankRankRankRankRankRankRankRankRankRankRankRankRankRankRankRankRankRankRankRankRankRankRankRankRankRankRankRank
Avatar
Totaal aantal Berichten: 27947
Geregistreerd: 21-09-2004

- CX 25 GTi Turbo 2
- ID/DS 23 IE Pallas Mécanique
- C5 3.0 V6 HDi Exclusive
Gepost: 28 december 2009 09:14 PM
  [ # 38 ]

Als je 4 van zulke buizen ziet dan is het een Citroën blok.

Bij een GTi staat er geen Turbo op. Bij een Turbo dus wel Wink

Profiel  
 
wendela (verbannen)
> 8000 berichten
RankRankRankRankRankRankRankRankRankRankRankRankRankRankRankRankRankRankRankRankRankRankRankRankRankRank
Avatar
Totaal aantal Berichten: 8480
Geregistreerd: 19-05-2007

- CX 25 RD break, Jacqueline
- BX 1.9 TURD, de Euro
Gepost: 28 december 2009 09:27 PM
  [ # 39 ]

Zit de waterpomp in het midden, dan is het een citroënblok, zit de waterpomp aan de zijkant, bij het rechtervoorwiel, dan is het een douvrin.

Profiel  
 
Gepost: 28 december 2009 09:35 PM
  [ # 40 ]
Arjan Verkade schreef:

Als je 4 van zulke buizen ziet dan is het een Citroën blok.

Bij een GTi staat er geen Turbo op. Bij een Turbo dus wel Wink

Je hebt gelijk en ongelijk Arjan, die buizen hebben alleen de injectiemodellen. Dat zijn dan wel weer altijd Citroenmotoren, dat dan weer wel. Maar je hebt dus ook Citroenmotoren zonder die buizen, met de carburateur achterop zoals al werd getoond.

Profiel  
 
Arjan Verkade
> 25000 berichten
RankRankRankRankRankRankRankRankRankRankRankRankRankRankRankRankRankRankRankRankRankRankRankRankRankRankRankRankRankRankRankRankRankRankRankRankRankRankRankRankRankRankRank
Avatar
Totaal aantal Berichten: 27947
Geregistreerd: 21-09-2004

- CX 25 GTi Turbo 2
- ID/DS 23 IE Pallas Mécanique
- C5 3.0 V6 HDi Exclusive
Gepost: 28 december 2009 09:39 PM
  [ # 41 ]

Ik bedoelde ook te zeggen als je die buizen ziet is het zeker een Citroën blok. (bij een serie 2 herken je het zo wel)

Maar idd een 2400 carb heeft ze niet.

Profiel  
 
Nelis Infra
> 1800 berichten
RankRankRankRankRankRankRankRankRankRankRankRankRankRankRankRankRankRank
Avatar
Totaal aantal Berichten: 1823
Geregistreerd: 12-03-2009

- Berlingo 1.9D 600
- CX 2400 Pallas
- CX 2000
Gepost: 29 december 2009 12:23 PM
  [ # 42 ]

Puur uit interesse en een beetje offtopic: op welke CX’en werd dan cruise control geleverd?

Way out in the water, see it swimming.

...en de Gehavende Groene (& de Bruikbare Blauwe)

Profiel  
 
par eXeMple!
> 5000 berichten
RankRankRankRankRankRankRankRankRankRankRankRankRankRankRankRankRankRankRankRankRankRankRank
Avatar
Totaal aantal Berichten: 5019
Geregistreerd: 02-12-2007

- CX 2200 Pallas
- GS/GSA GS X2
- Ami 8 Break
Gepost: 29 december 2009 12:44 PM
  [ # 43 ]

Volgens de folder van modeljaar 1985 was het een optie op de 25 Pallas, de 25 GTi, de 25 Prestige, de 25 RD Turbo, de 25 TRD Turbo en de 25 Limousine Turbo. Gek genoeg niet op de GTi Turbo… surprised

Profiel  
 
Nelis Infra
> 1800 berichten
RankRankRankRankRankRankRankRankRankRankRankRankRankRankRankRankRankRank
Avatar
Totaal aantal Berichten: 1823
Geregistreerd: 12-03-2009

- Berlingo 1.9D 600
- CX 2400 Pallas
- CX 2000
Gepost: 29 december 2009 12:51 PM
  [ # 44 ]

Huh? En niet op de Serie 2?

Way out in the water, see it swimming.

...en de Gehavende Groene (& de Bruikbare Blauwe)

Profiel  
 
Redbird
> 200 berichten
RankRankRank
Avatar
Totaal aantal Berichten: 213
Geregistreerd: 18-01-2007

- BX BX 19 GT mk2
Gepost: 29 december 2009 12:58 PM
  [ # 45 ]

Wat ik in dit geval zou overwegen is een 25TRI, een GTI moter maar de uitrusting is wat kariger. En dan geen gas erin maar wil een 3-weg kat eronder, dan ben je milieu technisch goed bezig en je kunt nog iets meer meenemen dan een beautycase, en met die toenemende milieu zones zit je ook safe in de toekomst, gas is ook minder milieu belastend natuurlijk, maar dat wordt niet altijd zo gezien.
Misschien kun je een cx met kat uit duitsland halen

Goede raad is voorraad

Profiel  
 
 
3 van de 7
 < Vorige 1 2 3 4 5 Volgende >  Laatste »
 
© Citroën-Forum 2003 - 2025 | adverteren
Facebook