




Totaal aantal Berichten: 511
Geregistreerd: 09-09-2008
- CX 20 Pallas 1984
- Xantia 2.0I 16V automaat 2000
- Xantia 2.0I 16V automaat 1999
Ik moet het even kwijt.
Sinds half december heeft mijn cx op het oprijpad gestaan, wachtend op betere tijden.
Vandaag was het eindelijk weer zover. De zon scheen, het zout is van de weg, wilde ze starten?
Ja hoor, ze sloeg vrij snel aan. Voorzichtig de eerte paar km’s afgelegd, net of je voor de eerste keer weer op de motor stapt. Goed luisteren en goed kijken. He, STOP aan, STOP uit, oke even wat LHM bijvullen. Daarna was het gevoel snel weer ouderwets. Genieten van het autorijden doe ik meer in de CX dan in de Mercedes. Hoewel de kachel in de Mercedes veel beter is, heb ik vandaag toch maar besloten morgen met de CX naar Duitland te gaan.
Ik kijk er nu al naar uit.
Hoe was jullie gevoel, de eerste keer na de winter?



























Totaal aantal Berichten: 8480
Geregistreerd: 19-05-2007
- CX 25 RD break, Jacqueline
- BX 1.9 TURD, de Euro
Ook in de winter heb ik het goede gevoel me te mogen verplaatsen per CX. Ik wil niet anders!


































Totaal aantal Berichten: 15709
Geregistreerd: 16-05-2005
- Traction Avant 11B Forest
- Overig Peugeot 306 1.6 Cabriolet Saint Tropez
- Overig Volvo 240 DL estate
- Panhard Dyna Z1 ToutAlu
- 2CV 2CV6 Spécial
- Overig Volvo V60 T5 Inscription
- GS/GSA Special
Volgende week zal ik je vertellen hoe het gevoel was NA de winter. In de winter rijdt het ding in elk geval zalig.
Sarah staat nog steeds onder de lakens te wachten op de eerste echte lentedag.
Hopelijk volgend weekend.





Totaal aantal Berichten: 511
Geregistreerd: 09-09-2008
- CX 20 Pallas 1984
- Xantia 2.0I 16V automaat 2000
- Xantia 2.0I 16V automaat 1999
Ik heb de mercedes onlangs op een brug gezien en schrok van de aantasting door de pekel.
Ik laat het nu zeker uit mijn kop om de CX daaraan bloot te stellen.














































Totaal aantal Berichten: 43340
Geregistreerd: 26-02-2005
- Overig Jaguar 3.4 litre saloon
- Overig Someca SOM 20D
- Overig Volvo C70n
je moet ook gewoon een bmw kopen, die kunnen wél tegen zout . Morgen mijn SM laten ontwaken na een winterslaap van 6 lange maanden…
Ik ben niet arrogant. Ik ben de beste.
gediplomeerd Citroën Specialist!
Doneer, zo blijven we draaien!
disclaimer: al mijn adviezen komen voort uit opleidingen en professionele werkervaring. Let op, gebruik van mijn tips, trucs en adviezen geschiedt op eigen risico en autotechnische kennis is een vereiste
En ik maar denken dat jij het hele jaar door rijd met die Sm…...........weer of geen weer.
Citroën SM: Ceci n’est pas une voiture…..c’est un art de vivre !!
history: BX gti (2x), BX sport, BX 16V MK2,Xantia 2.0 SX, DS23 pallas injection.














































Totaal aantal Berichten: 43340
Geregistreerd: 26-02-2005
- Overig Jaguar 3.4 litre saloon
- Overig Someca SOM 20D
- Overig Volvo C70n
Geen tijd. Te veel werk aan mijn huis.
Ik ben niet arrogant. Ik ben de beste.
gediplomeerd Citroën Specialist!
Doneer, zo blijven we draaien!
disclaimer: al mijn adviezen komen voort uit opleidingen en professionele werkervaring. Let op, gebruik van mijn tips, trucs en adviezen geschiedt op eigen risico en autotechnische kennis is een vereiste
Mijn CX stond tijdens het toppunt van het zout bij de plaatwerker. Maar volgend jaar ga ik er dwars doorheen met de CX ! Gewoon schoonmaken en het plaatwerk bijhouden als er roest opduikt. Het kan niet anders. Mijn meisje rijdt vanaf volgende maand met het roestbestendige Zweedse staal.
Een dag niet gezweefd, is een dag niet geleefd.
Kijk ook ‘ns op de site van de Citroën SM-club! http://www.citroensmclub.nl
Robin Visser schreef:Maar volgend jaar ga ik er dwars doorheen met de CX ! Gewoon schoonmaken en het plaatwerk bijhouden als er roest opduikt.
De CX-liefhebbers zijn in 2 groepen in te delen: degenen die hun CX ontzien en degenen die onder alle omstandigheden blijven doorrijden. Jij behoort duidelijk tot de laatste groep Robin Ik behoor tot de eerste. Het zou aardig zijn om over zeg zo’n 5 jaar eens een onderzoekje te houden hoe het beide groepen is vergaan. Hoeveel % zou nog steeds met dezelfde instelling in dezelfde CX rijden?
Volgens mij is het een misvatting dat roestschade altijd economisch te herstellen is. Je kan niet stukjes blijven inlassen. Een las verzwakt het staal altijd en er zijn plaatsen die gewoon vrijwel niet te repareren zijn (en dat zijn meestal de vitale). Tenzij je voor tig-duizend euro een compleet nieuw subframe laat maken bijvoorbeeld. Maar daarvoor is de CX gewoon niet exclusief genoeg. Een jaar of tien geleden zag je opvallend veel DS’en rijden: het was helemaal ‘in’ om belastingvrij de DS als alledaagse auto te gebruiken. Vandaag de dag zie je vrijwel geen DS meer op de weg als de zon niet schijnt. Ik vrees dat zo veel DS’en voor het nageslacht verloren zijn gegaan Over 5 jaar zullen we het weten!



























Totaal aantal Berichten: 8480
Geregistreerd: 19-05-2007
- CX 25 RD break, Jacqueline
- BX 1.9 TURD, de Euro
Mijn Jacqueline blijft rijden. Niet in concoursstaat, want het is een werkpaard, maar ze zal blijven rijden. Alles is te repareren. Als het moet zelfs de Uk nog die nu erg ver weg is. Het is alleen hoeveel je er voor over hebt.
Een andere, harde auto kopen kan ook. Maar ik, ik persoonlijk dus, heb geen CX om die niet te rijden. Zomer, winter, herfst, lente, rijden met die meid!











Totaal aantal Berichten: 1173
Geregistreerd: 09-09-2008
- CX 25 GTi Turbo
- XM 2.1 TD automaat vsx
- 2CV club
- XM 2.0 16V Aut.
Goed zo garage St. Marien! En BMW’s roesten ook hoor. Vandaag nog persoonlijk vastegesteld. Was wel een ouwete en knaloranje..Ook kunnen ze kapot, wist iemand dat eigenlijk?
BMW’s, ze zijn leuker om in te rijden dan om ze in je (binnenspiegel) te bekijken.
Toch wel aardig uniek, een citroenkenner/lilefhebber die in een BMW rijdt?
Maar of onze volgende dagelijkse auto BMW wordt waag ik te betwijfelen alhoewel een ander Duits merk toch wel kansen maakt…
Als Citroen nou nog leuke auto’s maakte dan hoefde zo’n dramatische stap niet te maken.
freek schreef:Het zou aardig zijn om over zeg zo’n 5 jaar eens een onderzoekje te houden hoe het beide groepen is vergaan. Hoeveel % zou nog steeds met dezelfde instelling in dezelfde CX rijden? Volgens mij is het een misvatting dat roestschade altijd economisch te herstellen is. Je kan niet stukjes blijven inlassen. Een las verzwakt het staal altijd en er zijn plaatsen die gewoon vrijwel niet te repareren zijn (en dat zijn meestal de vitale). Tenzij je voor tig-duizend euro een compleet nieuw subframe laat maken bijvoorbeeld.
Verglijken lijkt me een goed plan. Maar helemaal eerlijk zal het vergelijk niet zijn. De CX is niet de enige auto waarmee ik rijd.
Ik denk ook, dat het niet volledig economisch verantwoord is een CX netjes te houden ten opzichte van de waarde van de auto. Maar ik redeneer anders. Ik bekijk het economische aspect ten opzichte van bijvoorbeeld een Volkswagen een Golf. Die schrijft af. Er zal best wel ‘ns een rigoureuse kostbare roestreparatie moeten komen. Daar staat tegenover, dat ik geen afschrijving heb. Ik denk ook, dat een auto niet beter wordt van lassen. Andere deuren in reserve nemen, doet al een hoop. Je kunt ook bij opvolgende roestreparaties een steeds bredere band inlassen. Je houdt zo steeds maar één las.
Een dag niet gezweefd, is een dag niet geleefd.
Kijk ook ‘ns op de site van de Citroën SM-club! http://www.citroensmclub.nl
























Totaal aantal Berichten: 5019
Geregistreerd: 02-12-2007
- CX 2200 Pallas
- GS/GSA GS X2
- Ami 8 Break
Ik hoor ook tot de 2e groep, de doorrijders. Bijna een jaar geleden een vrijwel roestvrije serie 1 gekocht, meteen laten dinitrollen. Bij de koop één roestplek geconstateerd aan een wielkast (voor). Daar wordt nu volgende week een plaatje in gelast. Verder inderdaad regelmatig schoonmaken, ook van onderen. Over een maandje of zo voor de dinitrol controle naar Gosliga.
En dan ben ik benieuwd hoe lang ik op die manier kan blijven rijden met deze dame…
hier nog een “doorrijder”.
De enige voorwaarde waaronder er destijds een CX kon komen, was als ik die dagelijks kon inzetten.
De dame heeft nu 2 winters meegemaakt, de tweede technisch in betere staat dan de eerste.
Na de winter schoonmaken, evt. tectyl bijwerken en weer verder rijden ...
ex: CX 20 RE 1988 (TB-19-GT)
ex: C8 2.2 16v Line Ambiance
overig: Ford Focus CC
overig: Mercedes-Benz EQB 250
Ben toch wel redelijk sip geworden na een wintertje doorrijden. Vorig jaar dinitrol gedaan, maar toch nog sterke roestdoorontwikkeling aan de motorkap (wenkbrauw), en het plaatwerk naast de wielkasten links en rechts (het was al wel begonnen voor de dinitrol). Gelukkig ook een kleine schade aan de motorkap, zodat we nu heel de voorkant maar langs de plaatwerker halen. Daar gaan mijn afschrijving 2010 van de “denkbeeldige Golf” weer linea-recta de onderhoudspot in.