Versnellingspook muurvast in P-stand
Ronald Citroen
< 100 berichten
Rank
Totaal aantal Berichten: 4
Geregistreerd: 13-04-2010

Gepost: 21 april 2010 12:51 AM

Beste leden,

Bij mijn C5 heb ik zelf de automatische versnellingsbak verwisseld…

Mijn oude bak was stuk gegaan. Reed al een tijdje slecht. Op het laatst leek het net alsof er een zak met knikkers stuiterde in de bak en ook ging de bak alleen nog maar in de D of N stand. Op het laatst stond de bak vast in de R-stand terwijl ik vooruit reed.

Bak is inmiddels verwisseld en motor draait weer netjes. De versnellingspook staat in de P-stand en is daar niet uit te krijgen. Wordt niet vrijgegeven als ik de rem in trap. Ik hoor geen klikje voor vrijgave van de bak. Remlicht gaat wel aan. Inmiddels het volgende geprobeerd:
- uitlezen… communicatie met bak niet mogelijk
- alle zekeringen (zekeringkast dashboard en onder motorkap) gecontroleerd… alles goed
- relais (2 zwarte identieke in zekeringkast dashboard uitgewisseld) geen resultaat
- geprobeerd versnellingsbak op de bak zelf in versnelling te zetten (met tang dus)... werkt prima, auto gewoon rijdbaar in D en R… verschijnt niet op display en pook is dan uiteraard losgekoppeld omdat die nog steeds in de P-stand blijft staan.

Auto geeft op display aan STORING AUTOMATISCHE VERSNELLINGSBAK en knippert op de teller even kort in de R-stand nadat ik het contact aan zet.

Weet iemand wellicht in welke richting ik moet zoeken. Zowel de Citroen als de versnellingsbakkenspecialist komt er niet uit en weet niet meer waar er gezocht moet worden.

Met vriendelijke groet,
Ronald

Profiel  
 
Midfriesland
> 2000 berichten
RankRankRankRankRankRankRankRankRankRankRankRankRankRankRankRankRankRankRankRank
Avatar
Totaal aantal Berichten: 2777
Geregistreerd: 09-03-2008

- Dyane 6
- GS/GSA Break Club
- CX Familiale ex-ambulance
Gepost: 21 april 2010 01:34 AM
  [ # 1 ]

Als ik dit zo lees dan lijkt het er op dat de computer niet kan communiceren met de bak. Zijn alle connectoren goed aangesloten en paste dat allemaal zonder te forceren?

Is het wellicht mogelijk dat er verschillende bakken zijn geleverd en dat de computer deze nu niet snapt omdat de software niet bij de hardware klopt?

Ouwe meuk is leuk!

Exen:
Elsie, Dyane Commerciale 92-06-EL
Geeskje, GSA Special 24-GJ-LT
Liesje, GSA X1 LL-28-GD
Draakje, GSA Special GY-33-ZV
Pekeltje, GSA Pallas C-Matic GZ-63-PX
Bea, BX Deauville GF-LV-30

Profiel  
 
Ronald Citroen
< 100 berichten
Rank
Totaal aantal Berichten: 4
Geregistreerd: 13-04-2010

Gepost: 21 april 2010 10:20 AM
  [ # 2 ]

Ik denk zelf dat de bak niet wordt vrijgegeven via de rem. Alle stekkers zitten goed vast en de bakken zijn identiek. Het is wel een elektronicaprobleem. Ik weet alleen niet wat ik precies na moet lopen qua circuit tussen bak en rem wat hierop van toepassing is.

Profiel  
 
waterman
> 40000 berichten
RankRankRankRankRankRankRankRankRankRankRankRankRankRankRankRankRankRankRankRankRankRankRankRankRankRankRankRankRankRankRankRankRankRankRankRankRankRankRankRankRankRankRankRankRank
Avatar
Totaal aantal Berichten: 43324
Geregistreerd: 26-02-2005

- Overig Jaguar 3.4 litre saloon
- Overig Someca SOM 20D
- Overig Volvo C70n
Gepost: 21 april 2010 10:49 AM
  [ # 3 ]

Heb je deze vragen ook al op het forum van de C5 club neergezet Ronald?

Ik ben niet arrogant. Ik ben de beste.
gediplomeerd Citroën Specialist!

Doneer, zo blijven we draaien!

disclaimer: al mijn adviezen komen voort uit opleidingen en professionele werkervaring. Let op, gebruik van mijn tips, trucs en adviezen geschiedt op eigen risico en autotechnische kennis is een vereiste

Profiel  
 
Citroensmgz
> 3000 berichten
RankRankRankRankRankRankRankRankRankRankRankRankRankRankRankRankRankRankRankRankRank
Avatar
Totaal aantal Berichten: 3765
Geregistreerd: 21-11-2006

Gepost: 21 april 2010 11:14 AM
  [ # 4 ]

Zit er geen schakelaar bij de pookbediening? Het is nog steeds normaal om de pook fysiek te blokkkeren als je niet op de rem trapt en in de stand staat. Dat is de klik die je hoort als je de rem intrapt volgens mij. ( Ik ken me vergisen, heb dit nog niet open gehad).

To err is human, not to err is divine.

Profiel  
 
noorman
> 100 berichten
RankRank
Avatar
Totaal aantal Berichten: 115
Geregistreerd: 03-03-2010

- (Grand) C4 Picasso Blue hdi 120 feel met eat6
- C4 (2004-heden) 1.6 blue hdi 120pk happy edition met discovery pac
Gepost: 21 april 2010 11:25 AM
  [ # 5 ]

ik kan er uiteraard naast zitten
maar ik kocht in 2003 een nieuwe c5 2.2hdi automaat en daar moest ik de hendel alleen een beetje opzij duwen om uit de p stand te krijgen, ik weet niet of ze dat in de nieuwere modellen veranderd hebben door de rem in te drukken dat hij de p vrijgeeft maar als je die bak eronder heb en je heb t niet de mogelijkheid om de hendel opzij te drukken kan het wel eens kloppen dat je hem niet uit de p stand krijg.
ik had wel een zweedse auto daar ik in zweden woon er zit gek genoeg veel verschil tussen de zweedse en de nederlandse autos

Profiel  
 
Ronald Citroen
< 100 berichten
Rank
Totaal aantal Berichten: 4
Geregistreerd: 13-04-2010

Gepost: 21 april 2010 01:32 PM
  [ # 6 ]
Citroensmgz schreef:

Zit er geen schakelaar bij de pookbediening? Het is nog steeds normaal om de pook fysiek te blokkkeren als je niet op de rem trapt en in de stand staat. Dat is de klik die je hoort als je de rem intrapt volgens mij. ( Ik ken me vergisen, heb dit nog niet open gehad).

Op de pook zelf zit geen fysieke blokkering of de-blokkering. Ik begrijp wel wat je bedoelt… ik heb dit bijvoorbeeld wel eens op een Corsa gehad…

Inmiddels heb ik ook alles rondom de schakelpook weggehaald en heb niks qua regeling oid kunnen vinden. Er loopt 1 draad vanaf de pook weg onder de bekleding. Ik zie hem onder de auto niet terug en ben nu van plan ook de bekleding van de vloer weg te halen om te kijken waar deze draad heen gaat. Misschien gaat dit nog ergens heen wat ik nog niet heb kunnen controleren.

Profiel  
 
Ronald Citroen
< 100 berichten
Rank
Totaal aantal Berichten: 4
Geregistreerd: 13-04-2010

Gepost: 21 april 2010 01:33 PM
  [ # 7 ]
waterman schreef:

Heb je deze vragen ook al op het forum van de C5 club neergezet Ronald?

Bedankt voor de tip! Doe ik vanavond.

Profiel  
 
noorman
> 100 berichten
RankRank
Avatar
Totaal aantal Berichten: 115
Geregistreerd: 03-03-2010

- (Grand) C4 Picasso Blue hdi 120 feel met eat6
- C4 (2004-heden) 1.6 blue hdi 120pk happy edition met discovery pac
Gepost: 21 april 2010 05:03 PM
  [ # 8 ]

lijkt me idd toch dat hij niet het signaaltje van je rempedaal krijgt om hem vrij te gooien
ik bedenk me idd dat ik me rem intrapte en dan hem kon verplaatsen.

Profiel  
 
 
 
© Citroën-Forum 2003 - 2025 | adverteren
Facebook