Zeg Leo,
dat weet jij wel. Hoe haal je een electrische voorruit uit de deur?
Trouwens, ik begrijp dat de voorschermen gepuntlast zitten? Is dat alleen aan de bovenrand, in de motorruimte zegmaar? Zitten de puntlassen onder die kitnaad?
Hoeveel werk zou het een onervaren iemand kosten om zo’n ding eraf te halen? In m’n olving boek staat alleen hoe je deuren in en uitbouwt. Iets wat me juist een stuk makkelijker lijkt, maar soit.
Michael jouw voorschermen zijn toch ok,zoja lekker laten zitten.
De schermen zitten rondom gepuntlast je zal ze er nooit mooi afkrijgen tbv een eventuele inspectie
Nope, ze zijn niet ok. Links lijkt wel een maanlandschap, en ze hebben allebei aan de onderkanten, bij de deuren zegmaar, roest.
Even kijken of ik een foto heb…
Rechts valt bij nader inzien wel mee.
Nu heb ik het goed gezien van je scherm,reken denk in jouw geval wel mninimaal op een uurtje of 3 zou denk ik wel binnen de 2 uur te doen zijn door een geoefend iemand
Voor het plaatwerken bedoel je? Dat valt me opzich nog wel mee.
Volgens mij moet het mogelijk zijn roestige plekken uit te snijden en nieuwe stukken er in te lassen, zonder dat de spatschermen eraf gaan. Dat maanlandschap krijg je zo ook wel weg.
Een dag niet gezweefd, is een dag niet geleefd.
Kijk ook ‘ns op de site van de Citroën SM-club! http://www.citroensmclub.nl
Michael Oud schreef:Voor het plaatwerken bedoel je? Dat valt me opzich nog wel mee.
Daar bedoel ik mee het demonteren van het scherm,niet het monteren.
Ik moet Robin gelijk geven misschien is het wel mogelijk om de roestschade plaatselijk te repareren,bekijk even of dit mogelijk is.
Die doffe plekken kan je waarschijnlijk wel wegschuren.



















Totaal aantal Berichten: 1823
Geregistreerd: 12-03-2009
- Berlingo 1.9D 600
- CX 2400 Pallas
- CX 2000
Robin Visser schreef:Volgens mij moet het mogelijk zijn roestige plekken uit te snijden en nieuwe stukken er in te lassen, zonder dat de spatschermen eraf gaan. Dat maanlandschap krijg je zo ook wel weg.
Sterker nog: de Club schijnt die stukjes van het voorscherm al helemaal klaar te hebben. Kan je gewoon bestellen daar.
Way out in the water, see it swimming.
Heb ik nog nooit over gehoord. Interessant. Robert die hier meeleest, kan ongetwijfeld uitsluitsel geven.
Wat een fus trouwens. Je gaat naar een plaatwerker en die maakt stukjes gewoon pas met het uitgesneden stuk als sjabloon. Dan lassen, slijpen, kloppen. Zie je niks meer van. En als de plaatwerker toch bezig is, gaat ie echt die kale lak niet laten zitten. Gelijk in één keer meenemen !
Een dag niet gezweefd, is een dag niet geleefd.
Kijk ook ‘ns op de site van de Citroën SM-club! http://www.citroensmclub.nl
Oh, ik moet er nog even bij zeggen dat ik de auto in een andere kleur wil laten spuiten dan origineel. Nu zag ik vandeweek dat er onder de voorruit een rare hoek zit, waar je denkelijk niet zomaar bij komt. Levert dat geen problemen op met spuiten als t scherm blijft zitten?












Totaal aantal Berichten: 1136
Geregistreerd: 10-02-2005
- GS/GSA 1220 Club
Verkijk je niet op het demonteren van een scherm. Vooral de verticale strip, parallel aan de deurstijl, is een draak om los te krijgen. Als het scherm er heel af, en later dus ook weer op moet, is dat een lastig punt.
Vreemde plek bij de ruit kan veroorzaakt worden door roestvorming onder het rubber. Het afwatertuitje zit eigenlijk wat vreemd gepositioneerd waardoor het problemen kan geven. Ik denk dat eerder je ruit er dan uit moet, dan het scherm. Afhankelijk van hoever het aangetast is uiteraard.
Nee, er zit geen vreemde plek, er zit een rare hoek, met gespoten plaatwerk, waar je - lijkt me - niet bij kunt met een spuitpistool.
Maar goed, het scherm zit dus helemaal rondom vast, dat had ik niet verwacht. Bummer.
Michael Oud schreef:Oh, ik moet er nog even bij zeggen dat ik de auto in een andere kleur wil laten spuiten dan origineel.
Zou je dat wel doen ? Om dat goed te doen, moet je echt alles demonteren. was het met jou, dat de discussie hier al ‘ns is gevoerd ? Ik weet van de SM, waarvan alles denk ik wat beter is te demonteren en de ruiten vanwege de lijsten er niet uit hoeven, dat het een enorme klus is, echt enorm. En dus ook kostbaar.
Een dag niet gezweefd, is een dag niet geleefd.
Kijk ook ‘ns op de site van de Citroën SM-club! http://www.citroensmclub.nl
‘t Is een auto die ik niet van plan ben om weg te doen, en hij kost me op de huur voor de stallingsruimte na niets momenteel. Het is dus niet heel erg als het veel werk is. Onder de kap is alles al zwart (tja, ik zou t ook schoon kunnen maken). De enige ruit die er uit moet is de voorruit. Volgens mij is het verder alleen een kwestie van alle lijsten, bumpers etcetera verwijderen en klaar. Of zie ik iets over het hoofd?