





















Totaal aantal Berichten: 3673
Geregistreerd: 24-05-2007
- CX 20 Pallas, Sable Doré - 1983
- ID/DS DS 21 Pallas, Gris Ardoise - 1966
- CX 25 TRD Turbo 2 Break, Rouge Delage, 1986
- ZX 1.4 Break Réflex, 1995
cxj schreef:
Nog niet gedaan zoals eerder gezegd;
Injectiecomputer (volgens mijn specialist zéér onwaarschijnlijk als oorzaak)
Hoezo niet? Computers kunnen stuk, elektronica kan stuk.
Gezien het feit dat je alle overige componenten reeds hebt vervangen of uitgewisseld, moet het toch raar zijn, wil de nieuwe (geteste) injectiecomputer niets uithalen?
Altijd lullig, dit soort zoektochten, maar je moet maar zo denken: jij kunt dit allemaal zelf, maar er zijn mensen die dit allemaal bij een specialist moeten uitbesteden en ga dan eens tellen hoeveel arbeidsuren dat zijn?
Dus: als je het straks zelf hebt opgelost ben je dubbel blij en trots bovendien!
Succes!
Léo
Wat mij in zekere mate intrigeert, is hoe een sluiptol opereert! ©2D
Hij had bij dit soort storingen nog nooit meegemaakt dat de computer de boosdoener was. Maar voor alles is een eerste keer, dus hopen we dat het hem toch is.
Ik vraag me trouwens af wat het ding op de foto nog voor invloed kan hebben op het verhaal.






















Totaal aantal Berichten: 3673
Geregistreerd: 24-05-2007
- CX 20 Pallas, Sable Doré - 1983
- ID/DS DS 21 Pallas, Gris Ardoise - 1966
- CX 25 TRD Turbo 2 Break, Rouge Delage, 1986
- ZX 1.4 Break Réflex, 1995
Die schakelaar zorgt voor een verhoogd toerental als je ofwel je airco (indien aanwezig) inschakelt ofwel als de automaat in Drive wordt gezet. Waarschijnlijk heb jij dus airconditioning, aangezien Turbo’s nooit een automaat hebben.
Denk niet dat die een boosdoener kan zijn, want hij regelt alleen de luchttoevoer en geen extra benzine. (wel indirect natuurlijk).
Merk je ook echt een verhoogd toerental??
Computer kan echt wel degelijk de boosdoener zijn. Komt idd inderdaad niet super vaak voor, meestal is het één van die andere dingen van je lijstje.
Wat mij in zekere mate intrigeert, is hoe een sluiptol opereert! ©2D












































Totaal aantal Berichten: 27945
Geregistreerd: 21-09-2004
- CX 25 GTi Turbo 2
- ID/DS 23 IE Pallas Mécanique
- C5 3.0 V6 HDi Exclusive
Ik ben erg benieuwd of de een vervangende computer het probleem oplost











Totaal aantal Berichten: 1173
Geregistreerd: 09-09-2008
- CX 25 GTi Turbo
- XM 2.1 TD automaat vsx
- 2CV club
- XM 2.0 16V Aut.
Ik ben ook benieuwd. Heb je je zekeringenkast met name de aansluitingen van de stekkers ook gecheckt? Injectie relais met een andere geprobeerd?


























Totaal aantal Berichten: 7071
Geregistreerd: 08-08-2004
- CX reflex ie break turbo 2
- C6 (2005-2012) 3.0HDI Exclusive
Een injectierelais kan veroorzaken dat er geen brandstof komt als ie het niet doet. Een te rijk mengsel kan ie niet veroorzaken.
Brandstofdruk, injectiecomputer moeten denk ik nog getest worden. Een zeer zeldzaam probleem wat ik weleens heb gehoord van een collega bedrijf is ook dat de injectoren ergens in de kabelboom massa maakte (die zijn massa geschakeld), waardoor ze vol open gaan staan, maar dan is uberhaupt lopen lastig.
“If at first the idea is not absurd, there is no hope for it.” - Albert Einstein
“According to Einstein’s theory of relativity, the faster you travel, the slower time passes… ergo… the faster I drive, the longer I live.”
Doneer om het forum draaiende te houden!
Ik durf het bijna niet te zeggen, maar het lijkt er op dat de computer het probleem heeft veroorzaakt. Omdat ik vaker heb gedacht het lek boven te hebben, ben ik voorzichtig met te vroeg juichen. In ieder geval heb ik hem een aantal keren gestart zonder problemen. De computer hangt er los bij, de kabelboom met steker dus ook, en in een andere stand dan dat alles gemonteerd is. Het zou me dan ook niet verbazen als het probleem in de grote steker zit, maar als dat zo is kom ik er wel achter.











Totaal aantal Berichten: 1173
Geregistreerd: 09-09-2008
- CX 25 GTi Turbo
- XM 2.1 TD automaat vsx
- 2CV club
- XM 2.0 16V Aut.
Hoe kom je er dan achter? Door wat met de hand aan de computer en kabel te jutteren? Ik vraag dit omdat ik dit vorige week zelf ook heb geprobeerd om te kijken of dit (in mijn geval) de auto zou doen laten afslaan. Gelukkig gebeurde dit niet bij mij.
Je geeft het antwoord zelf al. Bovendien kan het zo zijn dat als alles weer op zijn plaats zit, hij weer slecht begint te lopen, dat is dan ook een indicatie.
Maar, nogmaals, ik ben nog erg gereserveerd wat betreft het trekken van conclusies. Wat ik wel kan zeggen is dat het voor mij wel duidelijk is dat de vorige eigenaar hem nooit goed aan het lopen heeft gekregen. Hij zou in frankrijk perfect gelopen hebben, maar bij mij nog geen 5 kilometer.
Ik zie het dan ook maar als een uitdaging om het uiteindelijk goed te krijgen.
Ik geloof dat ik zo langzaamaan de vlag uit kan hangen Vandaag ben ik met de cx naar de keuring geweest. Omdat hij nog steeds niet helemaal goed liep heb ik gevraagd om het co, indien minder dan 2,5%, op te schroeven naar 4%. Omdat er geen steekproef kwam heeft men aan mijn verzoek voldaan.
Hij heeft daarna nog nooit zo mooi gelopen. Het lijkt er dan ook op dat het lek nu definitief boven is. Hij pakt bij elk toerental op alsof het een nieuwe auto is.
Natuurlijk ben ik wat gereserveerd, door tegenslagen wijs geworden, maar het lijkt nu toch ècht goed.
Ik vraag me trouwens af wat de wettelijke grens is voor het co. De één zegt 1,5%, de ander zegt 3,5%.
In mijn vraagbaak staat dat hij op 3,5% moet staan.
Nu nog een paar details en dan kunnen we rijden!












































Totaal aantal Berichten: 27945
Geregistreerd: 21-09-2004
- CX 25 GTi Turbo 2
- ID/DS 23 IE Pallas Mécanique
- C5 3.0 V6 HDi Exclusive
Klinkt goed hoor!
Gefeliciteerd met de APK
cxj schreef:... Het lijkt er dan ook op dat het lek nu definitief boven is.
Ik vraag me trouwens af wat de wettelijke grens is voor het co. De één zegt 1,5%, de ander zegt 3,5%.
In mijn vraagbaak staat dat hij op 3,5% moet staan.
Wat was het lek ?
Ik zit met hetzelfde probleem en David vertelde me, dat de auto stationair een waarde van maximaal 2,5 mag hebben.
Een dag niet gezweefd, is een dag niet geleefd.
Kijk ook ‘ns op de site van de Citroën SM-club! http://www.citroensmclub.nl






















Totaal aantal Berichten: 3673
Geregistreerd: 24-05-2007
- CX 20 Pallas, Sable Doré - 1983
- ID/DS DS 21 Pallas, Gris Ardoise - 1966
- CX 25 TRD Turbo 2 Break, Rouge Delage, 1986
- ZX 1.4 Break Réflex, 1995
Te hoog CO valt nooit te wijten aan falen van de computer.
Is echter wel bij te regelen met de luchtmassameter, dit zou David ook moeten kunnen. Ik dacht dat 2,5 inderdaad het maximum was.
Maar Robin, jij hebt toch een 2400 IE motor, of niet?
Laat ik het anders formuleren: van welk materiaal is de buis van de luchtinlaat gemaakt, aluminium of plastic?
Wat mij in zekere mate intrigeert, is hoe een sluiptol opereert! ©2D












































Totaal aantal Berichten: 27945
Geregistreerd: 21-09-2004
- CX 25 GTi Turbo 2
- ID/DS 23 IE Pallas Mécanique
- C5 3.0 V6 HDi Exclusive
Robin heeft een 2500 IE automaat volgens mij.





















Totaal aantal Berichten: 2355
Geregistreerd: 06-10-2005
- CX TRS 2.2 1987
- Xantia 20i-16V Exclusive Aut.
Is het niet zo dat bij de APK ook gekeken wordt naar het voertuig en de voorschriften van die tijd…. Lijkt mij dat die 1,5% een waarde is van vandaag, en niet een waarde gerelateerd aan vroeger. Een waarde van > 2,5% is denk ik de juiste.