





















Totaal aantal Berichten: 3025
Geregistreerd: 22-08-2006
- BX 19 GT
- BX 16 RS
Contactspray op ‘t contactje of op ‘t stekkertje? Vanwege het feit dat het lampje het wel doet als je ‘m stevig aandrukt, lijkt me dat je ‘t bij de stekker moet zoeken, als er iets is dat corrodeert dan is ‘t dat. Dan ga ik er wel vanuit dat ‘t puur toeval is dat het vorige lampje nu stuk is gegaan.
Op allebei, maar t heeft het altijd gedaan met roest, en het lampje heb ik neit vervangen die was nog prima in orde. Kabels breken toch neit van dat soort dingen?
The optimist proclaims that we live in the best of all possible worlds; the pessimist fears this is true.






















Totaal aantal Berichten: 3025
Geregistreerd: 22-08-2006
- BX 19 GT
- BX 16 RS
Als het knipperrelais kapot zou zijn, deed volgens mij helemaal niks het meer of zouden alle knipperlichten continu branden. Als de 2 overgebleven knipperlichten sneller gaan knipperen als er een lampje niet meedoet, is die in ieder geval nog goed.
Als je de knipperlichtunit uit de bumper trekt, trek je onvermijdelijk ook aan de kabels. Als die gaar zijn, kunnen ze dan breken. Maar ik ga nog steeds uit van slecht contact.
Lamphouder zelf of de draad achterop de lamphouder zal wel een beetje gammel wezen,heb je toevallig een reserve liggen!
En nog een, ik moet m’n HD-leidingen opschuren, waar kan ik dat het beste mee doen? Schuurpapier, staalwol?
The optimist proclaims that we live in the best of all possible worlds; the pessimist fears this is true.
























Totaal aantal Berichten: 5165
Geregistreerd: 29-06-2004
- HY H78 1600
- Dyane Akadyane
- Traction Avant 15
Waarom moet je dat doen?
Forget safety.
Live where you fear to live.
Destroy your reputation.
Be notorious.
― Rumi
Om even te accessen of de auto uberhaubt een kans maakt door de apk te komen, of dat ik haar moet laten schorsen.
The optimist proclaims that we live in the best of all possible worlds; the pessimist fears this is true.
























Totaal aantal Berichten: 5165
Geregistreerd: 29-06-2004
- HY H78 1600
- Dyane Akadyane
- Traction Avant 15
In dat geval zou ik niet meer doen dan dat de APK keurmeester doet. Waarom laat je hem niet voorkeuren? Dan weet je waar je aan toe bent.
Forget safety.
Live where you fear to live.
Destroy your reputation.
Be notorious.
― Rumi
Okay, sitrep,
wederom heeft dit onderontwikkelde incapabele stuk schroot ijzer laten zien dat het exact dat is.
het belachelijke ding gaat nu omhoog en weer naar beneden, en weer omhoog, en weer naar beneden. En dat terwijl ze gewoon in de rijstand staat.
Daarbij is ook nog een van de rubbers in het frame gevallen, uitleg:
De Cx heeft boven de voor as, achter de motor, zo’n gigantish stuk frame zitten, als het wel eens gezien hebt weet je waarover ik het heb. Daar zitten, als je van voren kijkt, twee trapezium vormige gaten in, een aan weerszeiden.
http://www.autoweek.nl/forum/read.php?18,3419650,page=2 (halverwege de pagina)
In deze foto zit ie net boven de versnellings bak. Hier zie je de bakboordzeide, bij mij gaat het om de stuurboordzeide. Binnen dat frame zitten twee stelen/lepels, die op de een of andere manier aan die federung zijn verbonden, waarvan de uiteinden in de hoogste en laagste stand tegen de wanden van die trapeziums aan rusten. Om de een of andere reden zitten daar dus rubbers, maar natuurlijk zitten die niet vast. En bij mij is er zojuist dus eentje in de holte eronder gevallen, ik denk dat de steel/lepel nu tegen dat rubber aan drukt waardoor er teveel druk op de veering komt en de auto denkt dat ie omhoog moet.
Heeft iemand een idee hoe ik dit nu weer geklaard kan krijgen?
Dit weerzinwekkende stuk misforuin (de Cx) gaat functioneren, hoe dan ook.
Ik laat me niet verslaan door het stelletje schuinmarcherende dekzwabbers dat de Cx onworpen heeft. Waarom is Citroen en zo mee bezeten onmogelijke auto’s te produceren? Het lijkt wel alsof ze er tijd in steken hun creaties zo moeilijk mogelijk te maken.
(disclamer, trek je er maar neit alteveel van mijn gezwets aan, ik loop altijd te tieren als een U-boot kapitein in een glas whiskey, en daarbij ben ik een geboren pessimist)
The optimist proclaims that we live in the best of all possible worlds; the pessimist fears this is true.






















Totaal aantal Berichten: 3025
Geregistreerd: 22-08-2006
- BX 19 GT
- BX 16 RS
Je kan wel op dat ding lopen schelden, maar e.e.a. lijkt toch vooral te wijten aan het feit dat je adviezen in de wind slaat (laat die veerbollen lekker zitten en als je dat niet doet, laat ze dan testen door een specialist want dat kost geen drol) en je eigen ondeskundigheid.
Over dat rubber: geen idee wat je bedoelt.
Over ‘t op en neer gaan: zet ‘m in laagste stand, laat ‘m een halve minuut lopen met ontlastschroef een slagje los, draai ontlastschroef dicht, zet ‘m in hoogste stand en vervolgens in rijstand. Of al deze stappen werkelijk nodig zijn weet ik niet, maar de combinatie ervan wil wel ‘s helpen.
En inderdaad, laat ‘m voorkeuren.
beerpeet schreef:Je kan wel op dat ding lopen schelden, maar e.e.a. lijkt toch vooral te wijten aan het feit dat je adviezen in de wind slaat
Precies, ik ben in ieder geval afgehaakt.














































Totaal aantal Berichten: 43340
Geregistreerd: 26-02-2005
- Overig Jaguar 3.4 litre saloon
- Overig Someca SOM 20D
- Overig Volvo C70n
Glenn- schreef:........enorm verhaal vol frustratie…..
Hey Glenn, kalmeer even wil je? Om te beginnen: er lopen hier mensen rond met meer dan 20 jaar CX ervaring, mensen die een cx van binnen en buiten kennen, die zo’n ding 100x gedemonteerd hebben of er beroepsmatig mee hebben gewerkt.
Als JIJ hun adviezen niet wil opvolgen, niet kunt opvolgen of denkt dat je het beter weet: ga je gang. Maar, bedenk je dan wel dat je het wiel steeds weer opnieuw zal moeten uitvinden. We zijn hier voor elkaar. Om elkaar te helpen en van elkaar te leren. Doe er je voordeel mee zou ik zeggen!
Ik ben niet arrogant. Ik ben de beste.
gediplomeerd Citroën Specialist!
Doneer, zo blijven we draaien!
disclaimer: al mijn adviezen komen voort uit opleidingen en professionele werkervaring. Let op, gebruik van mijn tips, trucs en adviezen geschiedt op eigen risico en autotechnische kennis is een vereiste
Glenn- schreef:
En wie weet er hoeveel ze nou eigenlijk zuipen?
ligt uitaard aan je rijstijl, wij rijden met half stadsverkeer / half snelweg 1 op 7,5. alleen snelweg, kruissnelheid 140 uren achter elkaar: 1 op 10,5!
cx serie 2 2.5 GTi automaat met 204.000 km op de teller.
CX Gti automaat
2cv6
Dyane
Plymouth Satellite Custom Stationwagon 1974






















Totaal aantal Berichten: 3673
Geregistreerd: 24-05-2007
- CX 20 Pallas, Sable Doré - 1983
- ID/DS DS 21 Pallas, Gris Ardoise - 1966
- CX 25 TRD Turbo 2 Break, Rouge Delage, 1986
- ZX 1.4 Break Réflex, 1995
Benieuwd hoe het inmiddels met de APK is eigenlijk.
En dan vraag ik mij nog af: zou Glenn schipper zijn ofzo?
“stuurboord, bakboord…. dekzwabbers…whiskey….”
Hij spreekt wel vele talen door elkaar!
In elk geval: die rubbers in de trapeziumvormige gaten zijn de aanslagrubbers die voorkomen dat de bovenste draagarmen tegen het subframe komen als de auto te ver inveert. Die ‘lepels’ maken in feite onderdeel uit van die draagarm.
Die rubbers horen echt wel vast te zitten, maar goed… alles kan stuk.
Ik betwijfel wel of dit het rare veergedrag nu veroorzaakt (oké was alweer een maand geleden ook)
Ik zou het eerder in een defecte hoogteregelaar zoeken.
Wat mij in zekere mate intrigeert, is hoe een sluiptol opereert! ©2D





























Totaal aantal Berichten: 10409
Geregistreerd: 21-04-2006
- Overig Mercedes CLA 250 shooting brake
Of een vervuilde regelaar(s).
ex 2cv 15pk, 11BL 1938, dspecial 1973, ds pallas 23 IE bvh 1973, gs, austin princess 2300, cx 2400 break, bx 19 d, cx 2500 trd, xm 2.0 16v, mgb, mgc, Suzuki vitara, ds 21 ie pallas 1971, saxo 1.1i, sm 2.7 ie, xantia 2.0 16v, C5 3.0V6 exclusive, C4 1.6HDI, C4 1.6 16v.