Onze berlingo uit 2001 1,6 (1587 cc motorcode NFU)met 181k op de teller heeft last van een vogeltje. Dit vogeltje is er alleen als het pendaal niet is ingetrapt. ongeveer 15k geleden was de drukgroep defect (ook toen was er een vogel) tijdens het vervangen van de drukgroep zijn ook andere onderdelen vervangen <koppelingsplaat, kabel en de drukgroep> er is echter toen geconstateerd dat de as van de bak krom was.
Ik wil graag weten of het kan de as krom kan zijn (versnellingspook trilt in elke vernelling en ook z’n vrij, tevens zie je de koppelingsvork (waar de koppelingskabel aan vast zit) heftig trillen (slag ongeveer 2 cm)
wat is de oplossing en de kosten? (de koppelingskabel is 2 maanden geleden al eens gebroken, net voor het metalen blok van de bak afgezien)
groet Jorgen
Vraag verplaatst naar het Berlingo deel van het forum, hier heb je het meeste kans op een goed advies.
Emiel
Als die as krom is, (hoe komt dat? nooit van gehoord) andere bak steken.
Zeker dat je die nioeuwe koppeling al niet om zeep hebt geholpen?
Wat ik niet lees is nieuw druklager, dat kan piepen.
181K doe ook maar een rondje nieuwe ophangblokken motor en bak, is die pook ineens al veel stiller.
Benz C200D break elegance 2004, 2*Saab 9-5 SE estate 2.0T 2000, Renault Matra Avantime 2.2dci privilege 2*2003, Renault Twingo Kuifje 1.2 2002, Porsche 944/1 1984, Honda Jazz 1.4 idsi 2005, Honda Camino 1986, Lexus ct200h 2017