Ik weet niet wat daar allemaal inzit met die printplaatjes en het doorzichtige kastje. Maar origineel is het in ieder geval niet. Wellicht is er bij het inbouwen van die zaken iets gebeurt waardoor het automatisch terugkeren naar de beginstand niet meer werkt.












































Totaal aantal Berichten: 25641
Geregistreerd: 31-07-2003
- Ami 6
- SM 2.7 i.e.
Als ik dit soort after market ongedocumenteerde troep tegen kom, knip ik het eruit en begin opnieuw! Waarschijnlijk is er een systeem dat als je de sproeier kort bedient, de RW op interval gaat. Maar ja.. Wat moet je er nu mee….
Zelfbenoemd Citroën Specialist!
Main Entry: bo·gart
Pronunciation: ‘bO-“gärt
Function: verb
1 : BULLY, INTIMIDATE.
2 : to use or consume without sharing. <don’t bogart that joint, pass it over>





















Totaal aantal Berichten: 2967
Geregistreerd: 15-01-2007
- ID/DS DSuper LPG 4bak Méchanique
Wat ik me herinner (van 1982) is dat er een blauwe draad (voor langzaam wissen) steeds geschakeld werd van + naar massa (om de beweging van de wisserarmen te starten en vervolgens om die weer te remmen). Dat gaf destijds ook problemen met de montage van een standaard interval-schakeling (aftermarket dus).
Een vriendje heeft dat destijds voor me opgelost, maar heb geen parate kennis meer, helaas.
Wél weet ik dat hij die blauwe draad geknipt heeft bij de schakelaar.
Eea stond los van de sproeier bediening.
Afgelopen zaterdag na de Citromobile (wat ik wel weer erg leuk vond) nog even naar Kudelstaart geweest. Schitterend hoe iedereen met raad en daad klaar staat. Allemaal dank daarvoor. Zeer leerzaam.
Daar hebben we verschillende ruitenwisserunits vergeleken (geen was het zelfde) en geconcludeerd dat die van mij wel heel apart is en verre van origineel inderdaad. Ik laat het voorlopig ff zitten, het werkt voldoende tijdens regen dus.
Op de Citromobile een nieuw hitteschildje gescored voor rechts op de uitlaat. Deze ga ik binnenkort monteren. Zal niet makkelijk zijn om bij de achterste boutjes te komen. Maar hé, waar kan je wel goed bij bij een DS?
Zaterdag ook achter de storing gekomen van de rode lamp die niet meer wilde branden. Het was de draad van de oliesensor. Deze was gebroken. Ouderdom denk ik. Toen de 2 eindjes weer verbonden waren, was de storing verholpen en branden de lampjes weer bij het aanzetten van het contact. Top.
Grootste punt is nu nog de vuile hoogteregelaars. Eens kijken of ik een adres kan vinden waar ik begeleid kan sleutelen binnenkort, want nog 4 weken wachten tot Kudelstaart is wat lang. Het is echt héél storend.
Ik leer het wel…




Totaal aantal Berichten: 487
Geregistreerd: 04-05-2011
- (Grand) C4 Picasso 1.6vti Lumiere
- HY Type H
- ID/DS DS19 Cabriolet Usine
- 2CV 2CV6
Hi Revrok,
Als je gereviseerde hoogteregelaars besteld bij de gerenomeerde adressen, dan is het vervangen op zich een eitje. Je hoeft niets af te stellen als de hoogteinstelling van je auto nu in orde is. Achter is makkelijker dan voor, meer ruimte. Voor demontage de werkplek even goed schoonmaken, dan voorkom je vervuiling van leidingen etc bij montage.
Gr, Matthijs
Ik zie gereviseerde hoogteregelaars voor 150 euro per stuk op internet. Anderen spreken over even schoonmaken met wasbenzine en de rubbertjes vervangen… Is vervangen dan niet wat rigoureus?
Ik leer het wel…




Totaal aantal Berichten: 487
Geregistreerd: 04-05-2011
- (Grand) C4 Picasso 1.6vti Lumiere
- HY Type H
- ID/DS DS19 Cabriolet Usine
- 2CV 2CV6
Dat is denk ik een persoonlijke keuze. Ik kies graag voor de grondige aanpak zodat ik niet in herhaling van klussen val. Blijft de auto lang op rijhoogte na gebruik? In dat geval heb je weinig slijtage aan de regelaars zelf en zou je aan schoonmaken kunnen denken.
Het is en blijft natuurlijk een persoonlijke keuze, echter als je moet vervangen kiest dan voor de regelaars die geheel gereviseerd zijn. Inclusief nieuwe as, dan weet je in elk geval dat je goede onderdelen plaatst. Het bedrag wat het meer kost valt in het niet bij het mogelijk opnieuw monteren van de regelaars als er weer iets aan mankeert.
Advies: goed spul pakken, nieuwe leidingrubbers gebruiken en de omgeving goed schoonmaken voor de demontage en montage.
Succes.
Oke, zojuist nieuwe hoogteregelaars besteld bij Citrotech.
Ook even de foto’s goed bekeken op de site van SPAM.
http://www.SPAM/@ds/fr_8oktober2010.html
Mooi overzicht:
En het handboek gelezen (D 433-1 VI demontage en montage van een achterste hoogteregelaar). En met de vrouw afgesproken dat ik zaterdag ga sleutelen. Hoop dat ze dan binnen zijn.
Ik kan ze wel willen schoonmaken, maar dan moet ik wel weten wát ik moet schoonmaken. Daarom nu toch nieuwe gereviseerde besteld.
In het handboek staat:“sluit de openingen van de hoogtereglaar en de leidingen onmiddelijk na het losdraaien van de nipples af” Waar dichten jullie de leidingen mee af tijdens de werkzaamheden? Het zal te vet zijn voor een tapeje oid.
Ik leer het wel…
Nog zo’n mooi overzicht van SPAM:
Ik word hier niet nerveus van…. Als beginner….
En ik zal onthouden:
Ik leer het wel…












































Totaal aantal Berichten: 25641
Geregistreerd: 31-07-2003
- Ami 6
- SM 2.7 i.e.
Ik sluit ze niet af. Je moet gewoon heeeel schoon werken. Dus eerst ALLES met ontvetter schoonmaken voordat je een schoef losdraait!
Zelfbenoemd Citroën Specialist!
Main Entry: bo·gart
Pronunciation: ‘bO-“gärt
Function: verb
1 : BULLY, INTIMIDATE.
2 : to use or consume without sharing. <don’t bogart that joint, pass it over>
Klopt helemaal, gewoon eerst alles lekker schoonmaken. En vooral zorgen dat de bovenste delen ook schoon zijn, het zal niet de eerste keer zijn dat er van bovenaf de nodige rotzooi naar beneden kiepert.
Ik neem aan dat je nieuwe rubbers gebruikt en smeer inderdaad de wartels in met een klein beetje vaseline. Dan weet je zeker dat het spul na een aantal jaren ook weer los kan.
Gebruik ook een sleutel speciaal voor je wartels, dit voorkomt dat je de wartels beschadigd. Een eenmaal beschadigde wartel betekent veelal in de praktijk een nieuw stuk leiding.
Blaas desnoods ook nog je retourleidingen even door met wat lucht, je weet dan zeker dat deze goed doorlopen.
En zoals vaak met dit soort klussen: alles met beleid
Succes met deze mooie klus.
Is er een speciale ‘wartel-sleutel’?
EDIT: Oké, ff op het forum gezocht en gegoogled, er bestaan dus ‘wartelsleutels’. Is het een maatje 7 die ik moet hebben? Hoop dat materialen handels die op voorraad hebben.
Ik leer het wel…





























Totaal aantal Berichten: 10410
Geregistreerd: 21-04-2006
- Overig Mercedes CLA 250 shooting brake
Ik dacht eerder 9, maar ben er niet zeker van. Zoek er een op die makkelijk te bereiken is en met een steeksleutel proberen. maat 8-9 is makkelijk verkrijgbaar.
ex 2cv 15pk, 11BL 1938, dspecial 1973, ds pallas 23 IE bvh 1973, gs, austin princess 2300, cx 2400 break, bx 19 d, cx 2500 trd, xm 2.0 16v, mgb, mgc, Suzuki vitara, ds 21 ie pallas 1971, saxo 1.1i, sm 2.7 ie, xantia 2.0 16v, C5 3.0V6 exclusive, C4 1.6HDI, C4 1.6 16v.
Beste,
het is sleutel 9 en 11 ( uiteraard op een sleutel), gewoon te verkijgen bij Brezan, oid.