











































Totaal aantal Berichten: 27947
Geregistreerd: 21-09-2004
- CX 25 GTi Turbo 2
- ID/DS 23 IE Pallas Mécanique
- C5 3.0 V6 HDi Exclusive
Waarom is dat dan APK afkeur?












































Totaal aantal Berichten: 25641
Geregistreerd: 31-07-2003
- Ami 6
- SM 2.7 i.e.
alleen als er scherpe delen uitsteken…
Zelfbenoemd Citroën Specialist!
Main Entry: bo·gart
Pronunciation: ‘bO-“gärt
Function: verb
1 : BULLY, INTIMIDATE.
2 : to use or consume without sharing. <don’t bogart that joint, pass it over>
















Totaal aantal Berichten: 1533
Geregistreerd: 26-06-2006
- Traction Avant 11BL
- ID/DS 23IE Pallas mech
- (Grand) C4 Picasso 1.8 Ambiance
Of als er onderdelen los kunnen raken, zoals de rubber strip onder tegen mijn portier:
Du pain, du vin et… Citroën!
Citroen-forum.nl: ...omdat je Citroën nooit af is!









Totaal aantal Berichten: 808
Geregistreerd: 08-05-2005
- ID/DS Dsuper
- C3 1.6 e-HDI Dynamique
Ik denk niet dat je er met een nieuwe deurrubberstrip bent. Waarschijnlijk zal het verwijderen van de restanten deurrubberstrip meer ellende qua roest in de deurbak onthullen. Ik heb zelf een paar jaar rond gereden zonder rubber aan de rechter voordeur, totdat vorig jaar mijn plaatwerk is gerestaureerd. Dus, mocht je gaan vervangen, wees voorbereid op een grotere klus.
ik zie, ik zie wat jij niet ziet en het is Blue Danube.
het is een DSuper, met 5-bak, LPG en leer!
Dat is een tijd geleden!!
Vorig jaar de auto naar de stalling gebracht. En haar niet meer gezien.
Beetje erg gedesillusioneerd toen. Na de problemen met de versnellingsbak, vorig jaar geconstateerd dat de bodem errug rot is. Nu beraad ik mij op de toekomst. Afgelopen jaar gespaard voor laswerk, maar ik ben al stiekem ook naar andere dames aan het kijken.
In de kerstvakantie zal ik weer eens naar haar toe gaan.
Komend voorjaar wil ik wel weer een auto hebben om mee te rijden, ipv te stallen…
Ik leer het wel…


























Totaal aantal Berichten: 7588
Geregistreerd: 03-04-2006
- C35 RD
- C3 1.4 Exclusive
Tja, je weet wat je hebt en wat nu op orde is. Bij een andere dame is dat allemaal weer afwachten, ook al lijkt alles op het eerste gezicht perfect. Maar ik geef toe, als het vertrouwen weg is, is er ook geen lol meer aan. Sterkte hiermee. En geniet nou maar eerst van de kerstdagen.





Totaal aantal Berichten: 403
Geregistreerd: 28-01-2007
- ID/DS DS 23 IE Pallas BVH
- C6 (2005-2012) 2.7 hdi exclusive
- 2CV 2cv6
dat is zeker balen sander, maar voor het gevoel mag je altijd de mijne ff meenemen hoor.
Laat maar horen wanneer we op “snoekenjacht” gaan.
gr giel
Eenmaal citroen, altijd citroen
Reeds gehad: ID19P 1965, Xantia 2.0i 16v sx 1996, BX 1.9 tzi 1991, xsara 1.6i Ligne Prestige, C5 2.0i 16v break exclusive 2003, ducati st 2, ducati 996, cx gti 1983, DS23 ie 1974, 2 maal 2cv6 1984, c3 1.4i exclusive, ds 23ie halfautomaat break 1971, ducati 748
In bezit: SM 2.7 carburateur, 1973, C6 2.7 HDI 2006, C5 v6 2001, gs 1220 1973, en ducati diavel
Ik heb op dit moment een andere DS op het oog. Deze is ca. 10 geleden behandeld met Dinitrol (leeuwarden geloof ik) Nu wil ik voor ik deze dame wellicht koop eerst eens van binnen en buiten goed bekijken. Daarvoor ga ik een endoscoop aanschaffen denk ik. Komt altijd wel weer van pas lijkt mij. Als ik de andere berichten goed gelezen heb, dan moet de kop kleiner zijn dan 10 mm.
Waar zitten eigenlijk de gaatjes waardoor je in de kokerbalken ander andere hole ruimtes kunt kijken? Is er ergens een checklijstje met ‘te controleren holle ruimtes’?
Ik leer het wel…




Totaal aantal Berichten: 487
Geregistreerd: 04-05-2011
- (Grand) C4 Picasso 1.6vti Lumiere
- HY Type H
- ID/DS DS19 Cabriolet Usine
- 2CV 2CV6
Zonder als bemoeial over te willen komen maar zou je niet de auto laten keuren door een onafhankelijke DS specialist? Er zitten verspreid in het land genoeg bedrijven met betrouwbare DS experts. Met de ervaring die je hebt zou een herhaling van de teleurstelling erg jammer zijn.
Een specialist ziet in een paar tellen wat voor vlees je in de kuip hebt - daarvoor hoef je niet alle holle ruimtes te inspecteren.
Succes met de koop, hoop oprecht dat je bij je volgende auto meer geluk hebt.
Goeie tip Matthijs. De auto die ik op het oog heb ik is van een DS-specialist. Een onafhankelijke keuring kan natuurlijk nooit kwaad. Ik wil het alleen ook met eigen ogen zien.
Ik leer het wel…
Op internet staat een mooi document over roestpreventie van de DS. Daarin staat nl waar de gaten geboord moeten worden of al zitten voor de roestpreventie. Die zelfde plekken kan je gebruiken om met je scoop te kijken.
http://www.philcaron.com/ds/rustproofing
of google op “oiling a DS”
Voorzitter stichting DS-TT
http://www.ds-tt.nl
Citroen Expert ( niet zelfbenoemd), chef-werkplaats in Citroen garage in jaren 70, met het benodigde diploma
Chef werkplaats SOS Noodgarage ICCCR 2016
Auto’s: GS birotor, ID 21 f break, DS cabrio 4deurs, Ami6 berline,
Peugeot Expert Alibi camper
Bijna precies 2 jaar geleden heb ik mijn auto in de stalling gezet, vandaag eindelijk opgehaald en naar een werkplaats gebracht. Ik heb naar andere dames gekeken, maar ja, je weet wat je hebt…. En met een andere dame moet je maar weer afwachten.
Maar na 2 jaar stil gestaan te hebben, zaten de bandjes nog keurig vol met lucht en de motor startte meteen!! Wel heeft de roestduivel niet stilgezeten en heeft het plaatwerk wat nieuwe (flinke) blaren onder de lak. Ook de deurbakken die er nieuw inzaten toen ik de auto kocht blijken te blaren. Jammer.
Verder zat er géén druppel LHM meer in het vat. Ik had al zo’n vermoeden dat ze wat lekte…
De auto gaat binnenkort op een kantelbrug en dan begin ik met de onderkant kaal te maken.
Foto’s van alles zet ik in https://www.flickr.com/photos/zoutloosander/albums/72157660529443346
On y va!!
Ik leer het wel…
Eindelijk staat ze in de kantelbrug. De pallas sierplaatjes aan de rechterkant zijn er inmiddels af en ik ben van de eerste schrik bekomen.
Roest, roest, roest… en gaten.
Kijk voor foto’s op https://flic.kr/s/aHskohFQA7
Ik hoop voor de citromobile mijn boodschappenlijstje gemaakt te hebben. Dan kan ik even flink materiaal inslaan.
Ik leer het wel…
Ziet er uit als een serieuze klus!
Maar een mooie werkplek met voldoende ruimte dus dat komt goed.
Veel succes!
en…. niet vergeten: zelf de slingers ophangen
Niet bang zijn dit hebben de meeste DS eigenaren al een keer onder ogen moeten zien. Eén tip: Koop Bodem reparatiedelen voor een Break. Deze zijn 2mm dik (Berline is 1mm dik) en lassen een stuk gemakkelijker. Normaal gesproken bestaat dit reparatiedeel uit 2 platen op elkaar en hiertussen kan vocht komen. Door de dikke enkele plaat voorkom je dit probleem.