Hallo,
Ik heb een citroen c4 Picasso van 2013. Het is een automaat. Wanneer ik achteruit wil rijden hoor ik een slijtende / remmend geluid., het ergste wanneer ik erbij rem. Omstanders kijken direct op zo hard is dat geluid. Bij het wegrijden is er geen probleem ook niet wanneer ik op de rem trap.
Weet iemand wat het zou kunnen zijn?
Groet Kasper de Beer
Remblokken/schijven versleten. Als je trommels achter hebt, kan het een loszittende remvoering zijn.
Xsara Picasso 1.6i 16V, 2006
Hallo,
We hebben de remblokken bekeken door de wielen eraf te draaien, de remblokken zijn voldoende en de remschrijven ook. Doordat de wielen los en vast gedraaid moesten worden, heb ik de handrem handmatig een paar keer aangetrokken. Nu bij het achteruit rijden hoor ik geen geluid meer.
Kan het zijn dat de parkeerrem bij het wegrijden naar achteren blijft hangen? Moet ik vaker de parkeerrem handmatig in en uit zetten?
Groet Kasper
Er zat mss ergens een steentje tussen..?
Heb je ook de binnenste remblokken bekeken of die nog voldoende waren?
soory maar ik ben niet erg technisch. Zitten er aan de binnenkant ook remblokken. Ik dacht alleen aan de buitenkant op de remschijf. Hoe werkt het automatische parkeerrem ?
Groet Kasper
Repsak89 schreef:soory maar ik ben niet erg technisch.
Dan is een kleine waarschuwing misschien op z’n plaats. Remmen zijn geen luxe artikel. Als je niet zeker weet wat je doet, blijf er dan vanaf en laat iemand met kennis en kunde ernaar kijken (lees: sleutelen).
Xsara Picasso 1.6i 16V, 2006
Er Heefteen automonteur naar de remblokken en remschijven gekeken. Niets bijzonders gevonden. Het problem blijft hetzelfde. Wanneer ik achteruit rij en dan rem is het geluid erg hard. Wat kan het nog meer zijn. Wanneer ik naar de citroengarage ga wil ik wel een beetje weten wat mij aan reparatie te wachten staat.
Weet je al van welk wiel de herrie komt? Zit er een klein beetje kopervet tussen de blokken en de cilinders? Klemveren op z’m plek? Best neem je de handel uit elkaar, schoonmaken, ontvetten en netjes monteren incl wat kopervet. Check gelijk de werking van de cilinders. Zoals gezegd: klus voor types die weten wat ze doen.
Xsara Picasso 1.6i 16V, 2006
Niet iedere automonteur heeft evenveel ervaring als de andere. Heeft hij ook de binnenste remblokken achteraan gecontroleerd?
Gaat dit over het laatste model C4 Picasso?
Ik heb de auto naar de citroengarage gebracht. Dinsdag wordt het gerepareerd. Het remgedeelte achter, wordt uitelkaar gehaald en gereinigd. Zal een uurtje werk zijn volgens de chef van de garage. Kijken of hij gelijk heeft.