Ik heb eens geinformeerd wat inbouw van een G3 installatie kost en dat was wel even schrikken. Weet iemand een bedrijf waar ze ook gebruikte installaties inbouwen voor een schappelijke prijs?
Groet, Hans
Ik snap niet waarom niet iedereen XM rijdt.
Totaal aantal Berichten: 2152
Geregistreerd: 09-05-2005
- C3 1.4 VTi Exclusive
Ik heb geen antwoord op je vraag maar wat is de gangbare prijs voor een nieuwe installatie?
Zo rond de €2500 toch?
groet.
Een nieuwe G3 VSI-installatie kost voor een viercilinder gewoonlijk rond de 2000 euro. Da’s effe veel geld, maar het verdient zich ontzettend snel terug.
Tweedehands installaties worden volgens mij bijna nooit ingebouwd… ten eerste omdat daar hele strenge voorschriften voor zijn (installatie mag niet ouder zijn dan 2 jaar ofzo). Ten tweede is een erg groot deel van de prijs arbeidsloon, en dat heb je nog steeds bij een gebruikte installatie.
Ten derde wil je eigenlijk geen tweedehands spullen erin; een gasinstallatie is een ingewikkeld iets, en als je de investering doet, wil je zeker weten dat ‘t probleemloos gaat werken. Tweedehands spullen gebruiken is dan niet handig.
Totaal aantal Berichten: 808
Geregistreerd: 08-05-2005
- ID/DS Dsuper
- C3 1.6 e-HDI Dynamique
Ik heb het net laten doen in onze dagelijkse auto, was een aanbieding van Teleflex GFI voor 1547 inc BTW.
Oke, het was geen XM, maar wel een 4-cilinder en de aanbieding gold voor 4-cilinders, ongeacht het merk.
Mijn auto heeft pas 90 dkm gelopen en ik ben van plan om er nog even mee te rijden, daarom en omdat er 2 jaar garantie op de installatie zit heb ik gekozen voor een nieuwe g3-installatie.
Oja, niet vragen welke auto, dan gaan we nl off-topic
ik zie, ik zie wat jij niet ziet en het is Blue Danube.
het is een DSuper, met 5-bak, LPG en leer!
Totaal aantal Berichten: 2152
Geregistreerd: 09-05-2005
- C3 1.4 VTi Exclusive
Voor dat bedrag zou ik zeker niet met 2e hands rotzooi gaan lopen te klooien.
Gas wordt wel duur op het moment, trouwens
Gas wordt wel duur op het moment, trouwens
Klopt! Wat dat betreft ben ik wel blij dat ik een 160 litertank heb… ik woon in vught, waar de meeste pompen al 60 cent of meer voor een litertje rekenen. In Breda, waar ik werk, ligt de prijs tussen 50 en 52,5 cent.
Door een beetje tactisch te tanken, kan ik bijna alles rijden op dat goedkope Bredase gas. Reken maar uit; 10 cent per liter verschil, 100 liter tanken, hoppa, al een tientje verdiend!
Overigens verdient de installatie zich bij 60 cent per liter nog steeds vlot terug, op benzine rijden is gewoon niet te doen
Totaal aantal Berichten: 808
Geregistreerd: 08-05-2005
- ID/DS Dsuper
- C3 1.6 e-HDI Dynamique
Nog even de aanbieding opgezocht, is nog geldig tot 31 december. In aanvulling op mijn eerdere info, 4-cilinder motor tot 2 liter.
in te bouwen bij een AGIS autogasinbouwspecialist.
deze installatie zit er dus bij mij in, nu zo’n 800 kilometer verder en na enige aanloopprobleempjes rijdt het nu precies hetzelfde als op benzine (aanloopprobleempjes: auto na inbouw in noodloop omdat alle stekkers eruit waren geweest, daarna niet goed gereset bij de dealer, waardoor de automaat nog raar deed, na een tweede aparte reset van de automaat ook dat probleem weg.) Ik moet alleen vaak tanken, 56 Liter bruto -> 80% -> 45 liter effectief -> Verbruik 1:8 -> elke 300 km tanken.
(om eventuele vragen cq opmerkingen voor te zijn, mijn auto is een vw passat 1.8 variant automaat. )
ik zie, ik zie wat jij niet ziet en het is Blue Danube.
het is een DSuper, met 5-bak, LPG en leer!
kon er geen grotere tank onder?
wup is gas liefhebber.. beter rijden op gas dan met methaan koken..denk ik altijd,
mvgr wupke die 2ehands domweg NOT done vind..
Totaal aantal Berichten: 2152
Geregistreerd: 09-05-2005
- C3 1.4 VTi Exclusive
Die laatste regel van die gasboer, daar hebben wij dan weer geen last van
- exclusief eventueel te monteren hulpveren bij onderbouw
Ik dacht dat je het in je DS kreeg trouwens! Nu maken dat je wegkomt!
Pasahahahahahaaaat, getver….
Allemaal dank voor jullie reacties. Ik ben er inderdaad van overtuigd dat er GEEN tweedehands in moet. Ga binnekort maar ff een afspraak maken met die Teleflex.
Groet,
Hans
Ik snap niet waarom niet iedereen XM rijdt.
en even ter aanvulling (al zul je die instalatie toch niet laten monteren ivm de prijs).
laat er geen LPi in vloeibare vorm inzetten maar dampvorm injectie.
die LPi met vloeibaar gas, is om een hoop problemen vragen.
mvgr wupke
Totaal aantal Berichten: 586
Geregistreerd: 24-06-2005
- ID/DS DSuper
- 2CV 6 Club
- C4 (2004-heden) Ë C4
Beste Kalmah01,
Ik zie dat je uit Nijmegen komt. Ik heb enkele jaren geleden de gaspot in laten bouwen bij Noy in Heumen (net bij de molen). Het was welliswaar geen G3 in m’n DS, maar koste iets van 1000 euro, toen een scherpe prijs, inclusief 80 liter tank. Klein bedrijfje, nette service. In mijn vorige Xantia Break (4 cilinder) reed ik met een AG dampgasinjectie (nieuw bij dealer ingebouwd) met onderbouwtank. Prima systeem, nooit klachten over gehad.