19 van de 20
« Eerste  < Vorige 17 18 19 20 Volgende > 
   
alcohol, waar leg jij de grens?
toniclight
> 4000 berichten
RankRankRankRankRankRankRankRankRankRankRankRankRankRankRankRankRankRankRankRankRankRank
Avatar
Totaal aantal Berichten: 4569
Geregistreerd: 09-08-2004

- Ami 6 Berline Grand Comfort
- (Grand) C4 Picasso 2.0 LPG
- 2CV 6 Special
Gepost: 28 mei 2009 10:08 AM
  [ # 271 ]

Uiteraard ben ik daar van overtuigd, anders zou ik het niet doen.

Daar zit nu net het probleem.
Dat kun je dus zelf niet objectief beoordelen.
Gewoon niet drinken als je nog moet rijden is het beste vind ik.

Geloof dat een chirurg ook nog mag opereren met een promilage van 0.8, eer de meter hem afkeurt.
Zou jij door hem geopereerd willen worden?

Jeroen

Profiel  
 
BunnY
> 2000 berichten
RankRankRankRankRankRankRankRankRankRankRankRankRankRankRankRankRankRankRankRank
Totaal aantal Berichten: 2035
Geregistreerd: 19-06-2008

Gepost: 28 mei 2009 02:11 PM
  [ # 272 ]
toniclight schreef:

Uiteraard ben ik daar van overtuigd, anders zou ik het niet doen.

Daar zit nu net het probleem.
Dat kun je dus zelf niet objectief beoordelen.
Gewoon niet drinken als je nog moet rijden is het beste vind ik.

Geloof dat een chirurg ook nog mag opereren met een promilage van 0.8, eer de meter hem afkeurt.
Zou jij door hem geopereerd willen worden?

Jeroen

Ja en neen. Als jij in de woestijn zit, je bent verdwaald en je krijgt opeens iets waardoor hij moet opereren. Dan liever een chirurg met een glaasje op dan iemand die er NIKS van kent.
Nood breekt wet… wel, die uitdrukking klopt wel.

Profiel  
 
waterman
> 40000 berichten
RankRankRankRankRankRankRankRankRankRankRankRankRankRankRankRankRankRankRankRankRankRankRankRankRankRankRankRankRankRankRankRankRankRankRankRankRankRankRankRankRankRankRankRankRank
Avatar
Totaal aantal Berichten: 43335
Geregistreerd: 26-02-2005

- Overig Jaguar 3.4 litre saloon
- Overig Someca SOM 20D
- Overig Volvo C70n
Gepost: 28 mei 2009 02:17 PM
  [ # 273 ]

Ok bunny…. ok…. en nu svp weer een zinnige bijdrage, want dat gezever is nu wel klaar…

Ik ben niet arrogant. Ik ben de beste.
gediplomeerd Citroën Specialist!

Doneer, zo blijven we draaien!

disclaimer: al mijn adviezen komen voort uit opleidingen en professionele werkervaring. Let op, gebruik van mijn tips, trucs en adviezen geschiedt op eigen risico en autotechnische kennis is een vereiste

Profiel  
 
Sparks
> 600 berichten
RankRankRankRankRankRank
Avatar
Totaal aantal Berichten: 622
Geregistreerd: 21-09-2007

- (Grand) C4 Picasso BlueHDi 120 S&S
Gepost: 28 mei 2009 02:44 PM
  [ # 274 ]

Re: Drink & drive ...

Menno schreef:

Ik heb het makkelijk , m’n vriendin drinkt nooit dus ik heb altijd een chauffeuse Wink  ... maar mocht ik “moeten” rijden dan drink ik helemaal niets , of je nu één of 2 drankjes neemt maakt mij niet uit dan liever helemaal niets , wat mij betreft mogen ze een zero-tolerance beleid invoeren wat alcohol betreft Very Happy

idem   (lees voor vriendin vrouw Wink )

Profiel  
 
BunnY
> 2000 berichten
RankRankRankRankRankRankRankRankRankRankRankRankRankRankRankRankRankRankRankRank
Totaal aantal Berichten: 2035
Geregistreerd: 19-06-2008

Gepost: 28 mei 2009 03:22 PM
  [ # 275 ]
waterman771 schreef:

Ok bunny…. ok…. en nu svp weer een zinnige bijdrage, want dat gezever is nu wel klaar…

Daarmee wou ik reageren om die reactie van mijn toen ik mijn Bompa naar het ziekenhuis wou brengen… Op een bepaald moment moet je kiezen tussen de cholera en de pest.

Maar soit, ik denk inderdaad dat we het allemaal wel eens zijn met elkaar Smile

Profiel  
 
patje74
> 15000 berichten
RankRankRankRankRankRankRankRankRankRankRankRankRankRankRankRankRankRankRankRankRankRankRankRankRankRankRankRankRankRankRankRankRank
Avatar
Totaal aantal Berichten: 15438
Geregistreerd: 17-08-2004

- 2CV Special
- BX 16 TRS
- XM 2.5 TD Pallas
Gepost: 28 mei 2009 03:39 PM
  [ # 276 ]
BunnY schreef:

Op een bepaald moment moet je kiezen tussen de cholera en de pest.

Voordien moet je je verantwoordelijk opstellen om dat bepaalde moment te voorkomen. Kortom, als je de enige bent die moet/kan/wil rijden, zorg er dan voor dat je dat dan ook altijd verantwoord kan doen.
Dus gewoon niet gaan drinken met het idee dat je, tegen de tijd dat je de terug rit in de planning hebt staan, weer “nuchter” bent.

Doe je dat niet, dan ga je in mijn ogen erg stom met drank om, of het moet erg belangrijk voor je zijn.

Je schrijft dat je denkt dat wij het wel met elkaar eens zijn. Waarom schiet je dan toch telkens in de verdediging? Het was stom, het viel te voorkomen, en daarmee is het dus een dikke foute boel.
De regel “1 neut per uur en ik kan nog rijden” is ook stom en heeft geen degelijke onderbouwing. Stop dan ook a.u.b. met het verdedigen hiervan. Je zult zien dat de “aanvallen” dan ook stoppen. Kijk maar eens naar de reacties op david.tb zijn verhaal vanaf pagina 15.

Ik wens je veel wijsheid toe, ik haak af.

Profiel  
 
BunnY
> 2000 berichten
RankRankRankRankRankRankRankRankRankRankRankRankRankRankRankRankRankRankRankRank
Totaal aantal Berichten: 2035
Geregistreerd: 19-06-2008

Gepost: 28 mei 2009 03:57 PM
  [ # 277 ]

Ik ben het eens dat het eigenlijk het best is om NIET te drinken als je moet rijden… En daar zijn we het hier toch allemaal eens mee? Wink

En tsjah… een discussie wordt wel saai als men zich niet meer mag verdedigen. Maar ik snap het, ik zal gewoon ‘ja knikken’ in het vervolg en niet meer proberen ook de andere kant te belichten Wink .

Profiel  
 
Gepost: 28 mei 2009 04:08 PM
  [ # 278 ]
BunnY schreef:

Ik ben het eens dat het eigenlijk het best is om NIET te drinken als je moet rijden… En daar zijn we het hier toch allemaal eens mee? Wink

En tsjah… een discussie wordt wel saai als men zich niet meer mag verdedigen. Maar ik snap het, ik zal gewoon ‘ja knikken’ in het vervolg en niet meer proberen ook de andere kant te belichten Wink .

Snap je het echt? Het word je hier niet verweten dat je de ‘andere’ kant belicht, het word je verweten dat je de andere kant goedpraat, da’s een heel ander verhaal. Je hebt vanalles belicht, maar ik heb nog niet een argument gehoord dat zinnig en verantwoordelijk klonk. Alcohol en verkeer is gewoon NEE, alle bakerpraatjes en slappe excuses ten spijt. Alcohol in het verkeer is dodelijk, staat een mensenleven dan echt zo laag in jouw boekje tegenover de gezelligheid van een avondje uit eten met bv de familie? Als je op de terugweg die familie doodrijdt met je zatte harses, dan hoop ik dat die laatste avond echt gezellig genoeg was om dat te kunnen verwerken…

Profiel  
 
Mulder
> 6000 berichten
RankRankRankRankRankRankRankRankRankRankRankRankRankRankRankRankRankRankRankRankRankRankRankRank
Avatar
Totaal aantal Berichten: 6503
Geregistreerd: 10-02-2005

- CX 2000 Pallas
- DS 3 1.2 So Chic
Gepost: 28 mei 2009 04:25 PM
  [ # 279 ]

Grappige woordkeus trouwens, als je het hebt over met drank op achter het stuur kruipen om iemand “naar het ziekenhuis te brengen”...  Wink

“Het zijn gewoon supergoeie auto’s!”
ex: XM 2.0 Turbo CT (1999), CX 25 TGD Turbo / 25 TGi Break (1991), Saxo 1.1i (2003)

Profiel  
 
raoel
> 400 berichten
RankRankRankRank
Avatar
Totaal aantal Berichten: 492
Geregistreerd: 27-07-2008

- 2CV 2cv6
- AX AX 1.1i SPOT
Gepost: 29 mei 2009 02:03 AM
  [ # 280 ]

Behalve drank vind ik net zo goed dat je met een tekort aan slaap, of erg emotioneel (puffende bevallende vrouw achterin waar je zelf ook onrustig van wordt? zonet fikse ruzie gehad met iemand?) eigenlijk ook niet in het verkeer thuis hoort…

Ik was eens “de bob” en iemand kreeg ruzie. Ik was ook op dat moment hyper, en heb geweigerd te rijden. (Even tot rust komen, en dan pas achter het stuur, jullie hebben maar lekker geduld).

2CV 1985

Profiel  
 
david.tb
> 900 berichten
RankRankRankRankRankRankRankRankRank
Avatar
Totaal aantal Berichten: 924
Geregistreerd: 02-06-2004

Gepost: 24 juni 2009 04:20 AM
  [ # 281 ]

Ik heb op pagina 15 verteld over mijn ervaringen. Tijdens de EMA “Cursus” in 2001 heb ik geleerd dat de stelregel 2 uur per standaard glas is, dan zit je ‘veilig’ want dan ben je, ongeacht je lichamelijke gesteldheid alcoholvrij. Verder vindt je hier: Open deur No.1 en hier: Open deur No.2 wat info.

Rijden als je moe bent is ook fout, daarom moeten vrachtwagenchauffeurs zich aan de Rijtijdenwet houden. Hier staat heel duidelijk:

45 minuten na 4,5 uur rijden of in een periode van 5 uur en een kwartier, 45 minuten pauze, onderverdeelt in pauzes van minimaal 15 en minimaal 30 minuten (in die volgorde)

wat de regels zijn voor veilig deelnemen aan het verkeer. Net zo duidelijk als wat die zijn voor alcohol en verkeer. Op vakantie? Doe lekker na 3,5 a 4 uur rijden een pauze met een tankbeurtje. Strek de beentjes, eet ff iets, krom de rug, doe wat rek-en-strek oefeningen en rijdt na minimaal 30 minuten weer verder. In Frankrijk hebben ze halve fysiotherapie mogelijkheden langs de Routes National, da’s niet voor niets.

Wetgeving in deze is niet gebaseerd op natte vingerwerk (zoals periodieke onthouding Wink ) maar evidence based. En geldend voor gemiddelden. Dus, je kunt na een uur idd van je glas bier af zijn en goed en wel in de auto stappen.

Kan ook zijn dat je moe bent, niet topfit (BMI), slecht gegeten en nog met je kop bij die stressvolle vergadering zit. Dan duurt dat biertje langer om af te breken. In alle 3 de scenario’s ben je een onveilige deelnemer aan het verkeer. Autorijden en deelnemen in het verkeer is een bezigheid die enorm veel concentratie vergt. Kijk maar eens om je heen in de spits hoeveel mensen niet met het verkeer bezig zijn maar wel autorijden.

Dan hebben we dus 3 vliegen in 1 klap inzake de deviaties welke dit topic op roept. Het klopt dat vermoeidheid een boosdoener is voor ongelukken, afgeleid zijn dito, en alcohol , yep.

Dit topic gaat echter over alcohol en verkeer, een bewuste keuze, je bent er zelf bij, je weet dat je drinkt en nog moet rijden. Eenzelfde geld voor afgeleid worden tijdens rijden (bellen, praten met passagiers, audio bedienen, dat blikje wat weg rolde opzoeken, shaggie rollen, etc). Bij vermoeidheid ligt dat wat moeilijker, maar ook daar ben je zelf bij, weet je van jezelf hoe moe je bent en wat je evt wel/niet kunt en kun je risico’s verminderen. Je kunt je dan af vragen of je 140 of 100 moet rijden, kunt besluiten meer afstand te nemen, niet geagiteerd te reageren op die ene Audi die je op de snelweg afsnijd en rustiger door de straat te rijden.

Dat kan niet als je met 4 glazen wijn na 2 uur weer in de auto stapt. Dan ben je gewoon een gevaar op de weg omdat je inschattingsvermogen aangetast is door de benevelende werking van de alcohol. Ik reed vroeger met ‘n splinternieuwe Avensis na gedronken te hebben met dik 80 in het donker over de dijkwegen tussen Tiel en Culemborg, in nuchtere toestand overdag met krap 60.

Ruzies ontstaat niet voor niets veel eerder na wat pimpelen. Vreemd gaan ook, impulsaankopen op internet ook.

Alle pogingen om drinken en rijden door vele posters enigszins goed te praten ten spijt, alcohol is een drug die een hele grote impact op je functioneren heeft. Als je er bewust voor kiest om te drinken en vervolgens te rijden ben je per definitie verkeerd bezig, zelfs (mijns inziens) als je probeert onder de limiet te blijven. Je intentie is wat telt, niet wat mag.

Gehad:
Visa 1.1E Leader RD35JV BX 1.9GTi XK89DY ZX 1.9i Volcane ZX46DG -3 jaar vanallus- AX 1.1 Bijou XG95RR AX1.1i First Impression HHPB94 ZX 1.6i Avantage FVLB14 ZX 1.9D Avantage HHRR95 ZX 2.0i Volcane GFLX57 ZX 1.9i Volcane FBRJ71 ZX 1.9D RHFR92

Profiel  
 
-niels-
> 500 berichten
RankRankRankRankRank
Avatar
Totaal aantal Berichten: 572
Geregistreerd: 18-04-2008

Gepost: 24 juni 2009 06:09 PM
  [ # 282 ]

mooi stuk david, ben het volledig met je eens.

Profiel  
 
david.tb
> 900 berichten
RankRankRankRankRankRankRankRankRank
Avatar
Totaal aantal Berichten: 924
Geregistreerd: 02-06-2004

Gepost: 26 juni 2009 03:59 AM
  [ # 283 ]

Geloof dat het gras gemaaid is voor velen als ik het zo zie Smile

Gehad:
Visa 1.1E Leader RD35JV BX 1.9GTi XK89DY ZX 1.9i Volcane ZX46DG -3 jaar vanallus- AX 1.1 Bijou XG95RR AX1.1i First Impression HHPB94 ZX 1.6i Avantage FVLB14 ZX 1.9D Avantage HHRR95 ZX 2.0i Volcane GFLX57 ZX 1.9i Volcane FBRJ71 ZX 1.9D RHFR92

Profiel  
 
Jeroen_Xs98
> 300 berichten
RankRankRank
Avatar
Totaal aantal Berichten: 391
Geregistreerd: 25-04-2008

- Xsara 1.4i coupe
Gepost: 07 juli 2009 07:21 PM
  [ # 284 ]

Ik drink nooit als ik moet rijden.
Ik heb één keer 1 pilsje om 21.00 uur gehad, toen ik om 03.00 uur naar huis toe reed. Allang verteerd Wink

Xsara 1.4i ‘98 (01/02/2007 - 26/05/2012), TD-PR-15, Blue Mauritius,
kilometerstand bij inruil: 127.330

Profiel  
 
Bart1989
> 3000 berichten
RankRankRankRankRankRankRankRankRankRankRankRankRankRankRankRankRankRankRankRankRank
Avatar
Totaal aantal Berichten: 3180
Geregistreerd: 10-10-2007

Gepost: 07 juli 2009 07:42 PM
  [ # 285 ]

Op de brommer wel is met 2 of 3 biertjes gereden. Met de auto echter nog nooit, en dat ben ik ook niet van plan.

 

Profiel  
 
 
19 van de 20
« Eerste  < Vorige 17 18 19 20 Volgende > 
 
© Citroën-Forum 2003 - 2025 | adverteren
Facebook