17 van de 20
« Eerste  < Vorige 15 16 17 18 19 Volgende >  Laatste »
   
alcohol, waar leg jij de grens?
BunnY
> 2000 berichten
RankRankRankRankRankRankRankRankRankRankRankRankRankRankRankRankRankRankRankRank
Totaal aantal Berichten: 2035
Geregistreerd: 19-06-2008

Gepost: 27 mei 2009 07:04 PM
  [ # 241 ]

Het spijtige is dat men op een forum (eigenlijk) geen opinie over iemand kan vormen… En het dus ook niet mogelijk is om zoiets te zeggen/stellen.

@Over dat eten: in principe is alles inderdaad verdampt (de alcohol). Maar wie zegt dat het eten wel lang genoeg heeft opgestaan?

@Graddus: geloof mij maar. Met die BX ga ik érg voorzichtig zijn hoor Cool . Is nu al mijn troetel’kindje’ dus die mag van mij niets overkomen Very Happy .

En moet trouwens zeggen dat de reclame + overheid zijn werk goed doet. Men bekijkt je meteen al raar als je zegt dat je drinkt + rijdt. En dat is zeker een verdienste Wink .
En ook nog vermelden, ik ben hier wel niet alleen Wink , als ik de pol mag geloven tenminste. Maar ik probeer wel het standpunt te onderbouwen (en ik zeg niet ‘verdedigen’ Wink )

Profiel  
 
Gepost: 27 mei 2009 07:07 PM
  [ # 242 ]

Ik weet wat je bedoelt, maar het is gewoon geen goed standpunt om te proberen ‘onderbouwen’. Alcohol in het verkeer is levensgevaarlijk. Punt andere lijn. Redenen daarvoor moet je dus niet ‘willen’ onderbouwen. Daarmee wil ik me helemaal geen mening vormen over jou als persoon, wat ik (en met mij gelukkig vele anderen) wel willen is dat het heel snel tot je doordringt dat je dergelijke risico’s onder geen beding mag nemen. Je brengt er namelijk niet alleen jezelf mee in levensgevaar.

Profiel  
 
BunnY
> 2000 berichten
RankRankRankRankRankRankRankRankRankRankRankRankRankRankRankRankRankRankRankRank
Totaal aantal Berichten: 2035
Geregistreerd: 19-06-2008

Gepost: 27 mei 2009 07:14 PM
  [ # 243 ]

Maar ik ben dan weer te koppig om te gaan zeggen ‘ok, ik drink niet als ik rij’. Allé, dat zou kazakdraaien zijn (zoals ze in Antwerpen zeggen), van kant veranderen omdat dit de makkelijkste weg is (in deze discussie dus, dus niet verkeerd opvatten aub). Daarom dat ik dus mijn ding onderbouwde (zeker niet om jullie te overtuigen dat mijn weg de goede weg is of wat dan ook).

Maar hier komt het meestal hier op neer: als ik naar een etentje ga met het gezin dan ben ik meestal 1 van de chauffeurs. Ik drink dan 1 of 2 glaasjes bubbels bij het aperitief en voor de rest ‘proevertjes’. Proevertjes omdat ik een liefhebber ben van (goede) wijn maar ook proevertjes omdat ik op deze manier van alles kan proeven zonder ‘boven het theewater’ uit te komen.

Dat zal dus uitkomen op iets van een 3 eenheden alcohol per avond. Vergezeld van eten dus, en niet op een nuchtere maag. Een avond die tussen 6 en 8 begint en tussen 12 en 2 eindigt (meestal toch)

Profiel  
 
BX-newbee
> 100 berichten
RankRank
Avatar
Totaal aantal Berichten: 197
Geregistreerd: 17-04-2006

Gepost: 27 mei 2009 07:17 PM
  [ # 244 ]
graddus schreef:

Ik weet wat je bedoelt, maar het is gewoon geen goed standpunt om te proberen ‘onderbouwen’. Alcohol in het verkeer is levensgevaarlijk. Punt andere lijn. Redenen daarvoor moet je dus niet ‘willen’ onderbouwen. Daarmee wil ik me helemaal geen mening vormen over jou als persoon, wat ik (en met mij gelukkig vele anderen) wel willen is dat het heel snel tot je doordringt dat je dergelijke risico’s onder geen beding mag nemen. Je brengt er namelijk niet alleen jezelf mee in levensgevaar.

very good

Profiel  
 
Mighel
> 800 berichten
RankRankRankRankRankRankRankRank
Avatar
Totaal aantal Berichten: 838
Geregistreerd: 13-04-2006

Gepost: 27 mei 2009 08:13 PM
  [ # 245 ]

Dan kom ik mij even in de discussie mengen:

Ik ben nog even beginnend bestuurder (4 jaar rijbewijs), dus heb een limiet 0,2 promille (is in principe nul, want van nature is een promilage tot 0.15 mogelijk zonder te drinken).

Nu drink ik sinds een jaar, in het begin van een avond wel eens 1 pilsje. Maar ik zorg dan altijd dat ik minstens 2 uur niet hoef te rijden. Heet dat dan rijden met of zonder alcohol.
Ik heb geloof ik eenmaal gereden met 2 pils in 3 uurtjes, en dat was een echte uitzondering. Ook niet iets waar ik mij prettig bij voelde, al merkte ik er zelf niets van, toch maar rustig aan gedaan.

Wat ik zelf wel kan beamen om bunny te ondersteunen;
Rijden terwijl je moe bent, OF DRUK AAN HET TELEFONEREN, vind ik (en is waarschijnlijk ook zo) is veel gevaarlijker dan rijden met 3 glazen wijn op een avond.
Ik ben al vaker door onbeschonken, maar niet oplettende mensen van m’n rijbaan gedwongen, dan door mensen die gedronken hadden.

Xsara 2 berline 1.6 16v 22-GF-KS
Xsara 2 berline 1.6 16v 24-GF-KS
BX Gti 16v MK2 ZB-88-DH
BX Chic DS-NG-21 van moeders (te koop)

Profiel  
 
ieksEmmu
> 3000 berichten
RankRankRankRankRankRankRankRankRankRankRankRankRankRankRankRankRankRankRankRankRank
Avatar
Totaal aantal Berichten: 3779
Geregistreerd: 25-05-2004

- XM 3.0 V6 24v
- XM 2.0i 8v
Gepost: 27 mei 2009 08:30 PM
  [ # 246 ]

Wat is erger, door iemand die zit te telefoneren doodgereden worden, of door iemand die drie glazen wijn op heeft doodgereden worden?

Profiel  
 
Gepost: 27 mei 2009 08:32 PM
  [ # 247 ]

Het zijn allebei mensen die blijkbaar moeite hebben om zich aan regels te houden. Van die klootzakken (excusez le mot) die liever dwars tegen de regels ingaan, dan er over na te denken waarom deze er zijn… Een beetje anarchie kan geen kwaad, maar niet als dat betekent dat je met mensenlevens speelt.

Profiel  
 
patje74
> 15000 berichten
RankRankRankRankRankRankRankRankRankRankRankRankRankRankRankRankRankRankRankRankRankRankRankRankRankRankRankRankRankRankRankRankRank
Avatar
Totaal aantal Berichten: 15438
Geregistreerd: 17-08-2004

- 2CV Special
- BX 16 TRS
- XM 2.5 TD Pallas
Gepost: 27 mei 2009 08:49 PM
  [ # 248 ]
Mighel schreef:

Wat ik zelf wel kan beamen om bunny te ondersteunen;
Rijden terwijl je moe bent, OF DRUK AAN HET TELEFONEREN, vind ik (en is waarschijnlijk ook zo) is veel gevaarlijker dan rijden met 3 glazen wijn op een avond.

Los van het feit dat dit per persoon verschilt, zegt het natuurlijk niets over drank-rijden.
Al shagje-draaiend een potje koffie zetten terwijl je met 180 km/u je email op je smartphone aan het checken bent is ook gevaarlijker dan een een lichte vorm van drankrijden. Maar dat maakt het drankrijden niet minder misdadig.

De drankrijders kunnen dan ook verdedigen tot ze een ons wegen, maar binnen tien minuten bereikt de alcohol de hersens, vanaf dat moment wordt je reactie trager. Die tragere reactie kan de oorzaak worden van een ernstig ongeluk waarbij jezelf, maar ook anderen het slachtoffer van kunnen worden. Ik kan mij niet voorstellen dat die neut dat risico waard is.

Profiel  
 
knäckor
> 3000 berichten
RankRankRankRankRankRankRankRankRankRankRankRankRankRankRankRankRankRankRankRankRank
Avatar
Totaal aantal Berichten: 3680
Geregistreerd: 24-08-2006

- C5 2.0 16v HDi Break
Gepost: 27 mei 2009 08:50 PM
  [ # 249 ]
Mighel schreef:

Ik ben al vaker door onbeschonken, maar niet oplettende mensen van m’n rijbaan gedwongen, dan door mensen die gedronken hadden.

Hoewel ik het met je eens ben dat onoplettendheid net zo gevaarlijk kan zijn als beschonken rijden, vraag ik me toch af hoe je kan weten dat de mensen die je van je rijbaan hebben gedrongen niet gedronken hadden.

Eveneens ben ik tevens ook.

Profiel  
 
picassoke
> 1700 berichten
RankRankRankRankRankRankRankRankRankRankRankRankRankRankRankRankRank
Totaal aantal Berichten: 1712
Geregistreerd: 22-11-2007

- (Grand) C4 Picasso 2.0 HDI EBV exclusive
Gepost: 27 mei 2009 09:19 PM
  [ # 250 ]

Ik lees hier allerhande zaken over vermoeidheid, onoplettendheid,... die gevaarlijker zouden zijn dan alcohol. En moe zijn en rijden is ook geen goede combinatie.
Maar het zijn toch de klassieke excuses die gebruikt worden tegen alcohol achter het stuur.
ALs je moe bent dan heb je een groter risico op een ongeval dan iemand die niet moe is. Als je moe bent en je hebt gedronken is het risico groter dan iemand die niet gedronken heeft maar wel moe is.

Ik wil maar zeggen dat alcohol en rijden helemaal niet samen gaan, net als overdreven snelheid en rijden.
Iets drinken is leuk en lekker (bvb goed glaasje wijn bij het eten), maar het heeft significante gevolgen voor je reactievermogen en je rijgedrag in het algemeen. Je zal ook minder geconcentreerd zijn, minder opletten,...
ER zijn al voldoende studies over gedaan denk ik. 

Hetzelfde met snelheid, te snel rijden is ook gevaarlijk. Er zijn ook al voldoende onderzoeken naar geweest ivm remafstand e.d.
Snel rijden is ook wel eens leuk, zeker voor iemand die graag rijdt. Maar snelheid is en blijft een erg grote factor in de meeste ongelukken. Ik ga zeker niet zeggen dat ik altijd braaf de opgegeven snelheid volg, zeker op de banen in de buurt die je kent als je broekzak rij ik zogoed als altijd sneller dan de 50km/h die je mag. Maar buiten de zone 50 probeer ik er me ook aan te houden, en dat lukt meestal wel. En als ik te snel rij is het nog veel (5-10km/h)
Hetzelfde met drank, ik drink ook wel eens iets maar altijd binnen de wettelijke marge’s. Dus 1-2 op een avond, maar zelfs dan ervaar ik dat ik toch niet meer zo alert achter het stuur zit als met enkele glaasjes cola op.

Citröen C4 Picasso Exclusive 2.0 HDI BMP6
- Panoramisch glazen dak
- Gris Fer
- Belgische kenteken

Sinds November 2007, 50.000 km

Profiel  
 
BX-newbee
> 100 berichten
RankRank
Avatar
Totaal aantal Berichten: 197
Geregistreerd: 17-04-2006

Gepost: 27 mei 2009 09:30 PM
  [ # 251 ]
Profiel  
 
waterman
> 40000 berichten
RankRankRankRankRankRankRankRankRankRankRankRankRankRankRankRankRankRankRankRankRankRankRankRankRankRankRankRankRankRankRankRankRankRankRankRankRankRankRankRankRankRankRankRankRank
Avatar
Totaal aantal Berichten: 43335
Geregistreerd: 26-02-2005

- Overig Jaguar 3.4 litre saloon
- Overig Someca SOM 20D
- Overig Volvo C70n
Gepost: 27 mei 2009 09:36 PM
  [ # 252 ]
picassoke schreef:

Ik wil maar zeggen dat alcohol en rijden helemaal niet samen gaan, net als overdreven snelheid en rijden.

Wat een enorme onzin kraam je weer uit…

Ik ben niet arrogant. Ik ben de beste.
gediplomeerd Citroën Specialist!

Doneer, zo blijven we draaien!

disclaimer: al mijn adviezen komen voort uit opleidingen en professionele werkervaring. Let op, gebruik van mijn tips, trucs en adviezen geschiedt op eigen risico en autotechnische kennis is een vereiste

Profiel  
 
picassoke
> 1700 berichten
RankRankRankRankRankRankRankRankRankRankRankRankRankRankRankRankRank
Totaal aantal Berichten: 1712
Geregistreerd: 22-11-2007

- (Grand) C4 Picasso 2.0 HDI EBV exclusive
Gepost: 27 mei 2009 10:08 PM
  [ # 253 ]

De combinatie alcohol en rijden werkt niet, en de combinatie overdreven snelheid en rijden werkt ook niet.

Citröen C4 Picasso Exclusive 2.0 HDI BMP6
- Panoramisch glazen dak
- Gris Fer
- Belgische kenteken

Sinds November 2007, 50.000 km

Profiel  
 
ronama
> 3000 berichten
RankRankRankRankRankRankRankRankRankRankRankRankRankRankRankRankRankRankRankRankRank
Totaal aantal Berichten: 3660
Geregistreerd: 27-02-2005

Gepost: 27 mei 2009 10:38 PM
  [ # 254 ]

geen alcohol als ik de baan op moet, ongeacht auto,fiets of weet ik veel..

Wink

Profiel  
 
waterman
> 40000 berichten
RankRankRankRankRankRankRankRankRankRankRankRankRankRankRankRankRankRankRankRankRankRankRankRankRankRankRankRankRankRankRankRankRankRankRankRankRankRankRankRankRankRankRankRankRank
Avatar
Totaal aantal Berichten: 43335
Geregistreerd: 26-02-2005

- Overig Jaguar 3.4 litre saloon
- Overig Someca SOM 20D
- Overig Volvo C70n
Gepost: 27 mei 2009 11:55 PM
  [ # 255 ]
picassoke schreef:

De combinatie alcohol en rijden werkt niet, en de combinatie overdreven snelheid en rijden werkt ook niet.

Ik kan lezen hoor, en zoals ik al zei: die opmerking over snelheid slaat nergens op.

Ik ben niet arrogant. Ik ben de beste.
gediplomeerd Citroën Specialist!

Doneer, zo blijven we draaien!

disclaimer: al mijn adviezen komen voort uit opleidingen en professionele werkervaring. Let op, gebruik van mijn tips, trucs en adviezen geschiedt op eigen risico en autotechnische kennis is een vereiste

Profiel  
 
 
17 van de 20
« Eerste  < Vorige 15 16 17 18 19 Volgende >  Laatste »
 
© Citroën-Forum 2003 - 2025 | adverteren
Facebook