























Totaal aantal Berichten: 5830
Geregistreerd: 27-07-2003
- ID/DS D-Super
binnengekomen post
Goeien avond,
Tijdens een van mijn trips heb ik in een oude vergeten en vervallen schuur een puegot 203 gevonden onder een centimeter of 3 dikke laag stof, maar daar gaat het me niet om.
Wat ik werkelijk wil zeggen is het volgende,
Ik heb een één of andere citroen gevonden, althans ik ga uit van het logo wat op verschillende plaatsen te vinden was, heb ook een aantal foto`s gemaakt voor zover als dat mogelijk was. Die zal ik u dan nog eventueel na sturen.
De eigenaresse van de oude schuur wist mij te vertellen dat het om een oude c4 van 1931 zou gaan, helaas wist zij dat ook niet zeker.
Ik zou beide oude auto`s mogen hebben, daar zij mij zwoer dat het totaal onbekend was van wie die auto`s waren, zij is erg op haar rust gesteld.
Beide oude auto`s staan in een gort droge schuur en alleen de citroen heeft last van oppervlakkige roest terwijl de puegot geen roest aan te bekennen is.
Ik heb er wel interesse bij om de auto`s naar Nederland te halen daar ik zelf erg citrofiel enthousiast ben.
Ik weet alleen totaal niet waarnaar ik zal moeten gaan kijken om het geheel op gang te brengen of bij welke instantie ik aan moet kloppen.
De puegot 203 had een halve dag werk nodig voordat ik die gestart kreeg en heb de wagen meteen weer moeten uitschakelen daar alle rubberen leidingen vergaan waren, ik wist overigens niet eens ( en dat kon ik ook nergens vinden) of het om een 6 volt of 12 volt accu moest gaan en heb daarom de accu van mijn eigen auto gebruikt.
Dan het geval van de Citroen,
Na het aan sluiten (ook hier wist ik totaal niet of het om een 6 volt of 12 volt systeem ging) heb ik ook voor deze auto de accu van mijn eigen auto (Xantia break 2.0 16V) gebruikt. Echter er was in de cabine geen enkel bedienings orgaan wat meer werkte op het stuur, rem, koppeling en versnellingsbak na dan.
Dus alsook de auto accu hierop de gemeende veronderstelde ik massa punt van de auto aangesloten en op een één of andere manier korsluiting of contact gemaakt te hebben, starte deze citroen zonder enig probleem. de motor liep vrijwel nagenoeg meteen goed zonder dat ik er überhaupt echt werk aan heb gehad.
Echter ik kwam tot de ontdekking dat de spruitstuk ooit kapot moet zijn gevroren, dus ook hier heb ik door middel van schakelen en de koppeling in een x los laten de moter uitgeschakeld.
Het gevoel wat me dit alles deed geven kan ik niet nader omschrijven, mocht dat al mogelijk zijn.
Beide oude auto`s heb ik ondertussen in een gehuurde schuur staan.
Ik weet totaal niet bij wie of bij waar ik zou moeten zijn of zou moeten aankloppen.
Familie vertelde me van deze site en daarom probeer ik het op deze manier.
Verder ben ik een beetje een digibeet in de pc wereld.
Het duurde dan ook een dik half uur voordat ik had uitgevonden hoe ik deze foto`s hierbij moest plaatsen.
Gaarne in afwachting een reaktie.
M.v.gr.
G.Muurmans
P.s.
Op deze site heb ik me aan gemeld als zijnde GManstein,
PFIEUW
Leuk speelgoed zeg…
neem eens contact op met het RDW, die zullen je wel kunnen vertellen hoe met eea om te gaan.
en ben voorzichtig met het aan de hobbel brengen van dat spul, als ze zo lang stil staan, staan alle lagers droog, dus eerst doorsmeren en rubbers en slangen vervangen, alvorens weer te starten.
en ik ben er 90 % zeker van dat het 6Volt instalatie’s zijn.
mvgr wupke























Totaal aantal Berichten: 4569
Geregistreerd: 09-08-2004
- Ami 6 Berline Grand Comfort
- (Grand) C4 Picasso 2.0 LPG
- 2CV 6 Special
mag ik een beetje jalours zijn?
dit is echt wel een mooie vondst
Benz C200D break elegance 2004, 2*Saab 9-5 SE estate 2.0T 2000, Renault Matra Avantime 2.2dci privilege 2*2003, Renault Twingo Kuifje 1.2 2002, Porsche 944/1 1984, Honda Jazz 1.4 idsi 2005, Honda Camino 1986, Lexus ct200h 2017
Zou graag wat extra foto`s willen plaatsen maar het lukt me om de een of andere reden niet echt.
Mehari, 2CV6, ...,...,...,...,...,..., Xantia sedan, Xantia sedan, berlingo, C15, Xantia Break, tja, en dan…...........
























Totaal aantal Berichten: 5830
Geregistreerd: 27-07-2003
- ID/DS D-Super
mail ze maar even naar mij.
zet ik ze er wel even bij.
webmaster@citroen-forum.nl












































Totaal aantal Berichten: 25639
Geregistreerd: 31-07-2003
- Ami 6
- SM 2.7 i.e.
Wat enorm gaaf!
Zelfbenoemd Citroën Specialist!
Main Entry: bo·gart
Pronunciation: ‘bO-“gärt
Function: verb
1 : BULLY, INTIMIDATE.
2 : to use or consume without sharing. <don’t bogart that joint, pass it over>
wow !!
Groet Roy
Neem ook eens een kijkje op http://www.citroy.nl
























Totaal aantal Berichten: 5830
Geregistreerd: 27-07-2003
- ID/DS D-Super























Totaal aantal Berichten: 4870
Geregistreerd: 13-08-2006
- Xsara Scootertje.
Ik vind die peus 203 ook niet verkeerd.
Of mag ik dat niet zeggen? ops:
” Citroën amateur monteur in ruste!? Mijn scootertje Kymco PeopleS 4T 50 “
Jemig, hoe krijg je dat nou weer op kenteken. Nou, dan toch maar naar de sloop
Ich bin ein Breaker
En verder; erg gaaf
Huidig dagelijks hok: BMW E61 530D break (of touring in BMW jargon) 2005






















Totaal aantal Berichten: 3455
Geregistreerd: 19-08-2005
- BX 16 Soupapes
- HY HY camper
- XM 2.0i 16V VSX Break
Oow man!
Geniaal! ze blijven gewoon bestaan die barnfinds!
Schitterend!!
http://www.mechuccio.nl
Mijn auto’s: XM 2.0i 16V break VSX, HY Camper DA-11-30, BX 16Valve MKII 10-GB-RX
Ex: 7 BX, 1 XM, 1 ZX






















Totaal aantal Berichten: 3779
Geregistreerd: 25-05-2004
- XM 3.0 V6 24v
- XM 2.0i 8v
wauw
Fantastische schuurvondst ! Wat zijn de plannen ermee ?
karel schreef:Jemig, hoe krijg je dat nou weer op kenteken. Nou, dan toch maar naar de sloop
Ga je mond spoelen !
Schijt aan originaliteit.