C5: storing uitlaatgas
wvdbroec
< 100 berichten
Rank
Totaal aantal Berichten: 1
Geregistreerd: 29-10-2007

Gepost: 29 oktober 2007 01:52 PM

Beste vrienden,
De laatste tijd heb ik geregeld problemen met mijn C5 (2.0 hdi, 130.000 km). Bij het starten verschijnt de melding “storing uitlaatgas” en blijven het servicelampje en motorlampje branden. Ik kan dan ook niet accelereren (max tot 3000 toeren). Bij het afzetten van de motor blijft de motor nog enkele seconden draaien, ook al heb ik de sleutel uit het contact gehaald. Ik heb de wagen al eens binnengebracht, maar ze vonden niets.
Is er hier iemand die mij kan helpen ?
Alvast bedankt.
Wim.

Profiel  
 
Blade_
> 500 berichten
RankRankRankRankRank
Totaal aantal Berichten: 563
Geregistreerd: 10-02-2005

Gepost: 29 oktober 2007 02:16 PM
  [ # 1 ]

Is moeilijk om dit zo hier op te lossen aan gezien ik niet weet wat de storingscode is die in de computer staat.
Mogelijk dat er een probleem is aan de bedrading naar de druksensor in de brandstofgalerij.
In dat geval zou er een stukje kabel vervangen moeten worden en een stekker doorgesoldeerd moeten worden. Je dealer zou dit moeten kunnen zien aan de storingscode die opgeslagen is.

Profiel  
 
cmhave
< 100 berichten
Rank
Avatar
Totaal aantal Berichten: 6
Geregistreerd: 27-02-2007

Gepost: 29 oktober 2007 04:32 PM
  [ # 2 ]

C5: storing uitlaatgas

Heb het met mijn C5 (2.0 benzine) ook een aantal keren gehad, garage zei me aldoor gaat vanzelf weer weg, en i.d.d. dat was zo, heb het nu helemaal niet meer. Ontstond meestal bij de auto even verzetten. Een(1) keer gehad op (Duitse) snelweg bij 170km/h, met (flink) gas bijgeven, i.p.v. versnellen, enorm inhouden, wel even schrikken.

Profiel  
 
d_special
> 100 berichten
RankRank
Avatar
Totaal aantal Berichten: 162
Geregistreerd: 06-04-2006

Gepost: 29 oktober 2007 04:44 PM
  [ # 3 ]

storing uitlaatgas

Hallo,
de simptomen lijken wel erg veel op die van mij met de renault laguna dci . ik weet het en ander merk maar de reden dat ik hier ben is een ds dus oké? Rolling Eyes
Bij mij was de oplossingen een software update bij de renault garage en het ging om foutmeldingen van de ERG klep en zo doende ging de motor op een safe mode om het maar te zeggen, vandaar die 3000 toeren.
succes

id19b 1970,  gris d’anjou,zwart dak met schuifdak Coenen, aftermarket airco ( project console gevraagd!, zwart sky int.

Profiel  
 
 
 
© Citroën-Forum 2003 - 2025 | adverteren
Facebook