Sorrie, was wat kortaf in mijn berichtje.
de pool van t relais dat was gesmolten, was van een andere relais (xtra ingebouwd) dat ik had gebruikt om het hele circuit te overbruggen(+ en -) en daar beide fans over geschakeld… (ja is dus iets teveel van t goede )
ik ga iig thuis op zoek naar de oorzaak van het ontbreken van de massa, maar nu werkt alles iig weer.
Hij (ja t is een hij) rookt nu trouwens meer dan eerst, zeker bij bergaf met afremmen op de motor en dan wel in een keer gas geven een HELE dikke blauw grijze rookpluim eruit…. bij optrekken trouwens ook. hmmm dat betekend meestal niet veel goeds, ben bang dat ik de eerste keer oververhitten te laat in de gaten had… en vriend van mij reed ff achter me in een andere auto en zei dat ie eigenlijk continue rookt….. ben er dus bang voor…
(“lievereebruinehondenogenmodusaan” Evan heb je nog een blok liggen??? “lievereebruinehondenogenmodusuit” )
maar dat zien we na de vakantie wel. eerst maar s een kannetj olie erbij kopen…..
greetzzzzzzz
heeft er nog iemand een doosje met tijd in de aanbieding??






















Totaal aantal Berichten: 3673
Geregistreerd: 24-05-2007
- CX 20 Pallas, Sable Doré - 1983
- ID/DS DS 21 Pallas, Gris Ardoise - 1966
- CX 25 TRD Turbo 2 Break, Rouge Delage, 1986
- ZX 1.4 Break Réflex, 1995
rustyduck schreef:Evan heb je nog een blok liggen???
Was het olierook of dieselrook, want pfff een nieuw blok… zo’n vaart zal het toch niet direct lopen? “Rook” kan veel oorzaken hebben hoor!
Wat mij in zekere mate intrigeert, is hoe een sluiptol opereert! ©2D
ben bang dat t olierook is, 1e keer oververhiiten had ik pas laat in de gaten…. moest 3 liter water bijvullen…. ben bang dat ie bijna vastgelopen is. verder loopt en start ie trouwens wel goed, ook als ie warm is start ie goed (dat deed ie veer de tijd wat moelijker)
eerst maar s naar huis zien te komen en dan een keer goed beoordelen, iig de verstuivers laten reviseren!
ik houd jullie op de hoogte!
greetzzzzzzz
Rusty
heeft er nog iemand een doosje met tijd in de aanbieding??














































Totaal aantal Berichten: 43337
Geregistreerd: 26-02-2005
- Overig Jaguar 3.4 litre saloon
- Overig Someca SOM 20D
- Overig Volvo C70n
Jij hebt nog zo’n oudere “tandwiel” diesel in je cx liggen toch? Ai.. dat zijn niet de beste blokken, hebben helaas een beetje ene historie van slechte zuigers, vastlopen, oliezuipen en compressie verlies. Ik hoop dat je evengoed thuis kunt komen. Succes!
Ik ben niet arrogant. Ik ben de beste.
gediplomeerd Citroën Specialist!
Doneer, zo blijven we draaien!
disclaimer: al mijn adviezen komen voort uit opleidingen en professionele werkervaring. Let op, gebruik van mijn tips, trucs en adviezen geschiedt op eigen risico en autotechnische kennis is een vereiste
waterman schreef:Jij hebt nog zo’n oudere “tandwiel” diesel in je cx liggen toch? Ai.. dat zijn niet de beste blokken, hebben helaas een beetje ene historie van slechte zuigers, vastlopen, oliezuipen en compressie verlies. Ik hoop dat je evengoed thuis kunt komen. Succes!
jep zoeen heb ik, verbruikte niet echt veel olie tot nu toe, moet t nog ff aankijken, maar ben er bang voor, maar thuis komen doen we iig met deze motor! anders setje andere zuigers erin, laten hohnen kop laten revisteren en dan moet er weer een paar 100 duizend tegenaan kunnen!
greetzzzzzzz
heeft er nog iemand een doosje met tijd in de aanbieding??






















Totaal aantal Berichten: 3673
Geregistreerd: 24-05-2007
- CX 20 Pallas, Sable Doré - 1983
- ID/DS DS 21 Pallas, Gris Ardoise - 1966
- CX 25 TRD Turbo 2 Break, Rouge Delage, 1986
- ZX 1.4 Break Réflex, 1995
rustyduck schreef:anders setje andere zuigers erin, laten hohnen kop laten revisteren
Hmm, dan moet het blok er toch uit. In dat geval zou ik eerder een andere motor (met riem) overwegen.
Aan de andere kant: reviseren is wel een leuk hobbyproject natuurlijk!
Wat mij in zekere mate intrigeert, is hoe een sluiptol opereert! ©2D



















Totaal aantal Berichten: 1823
Geregistreerd: 12-03-2009
- Berlingo 1.9D 600
- CX 2400 Pallas
- CX 2000
Respect in ieder geval voor deze onderneming Succes!
Way out in the water, see it swimming.
we’ll see where it ends… maar met een ander blok weet je meestal ook niet waar je aantoe bent, eigenlijk was ik best wel blij met mijn tandwiel distri, gaat iig nooit zomaak kapot!
morgen gaan we vertrekken, en dan zien we t verder wel.
greetzzzzzzzzzzzz
heeft er nog iemand een doosje met tijd in de aanbieding??
Weer veilig thuis, terugreis is goed verlopen, c.a. 1:12 gereden (bijna hele tijd tussen 130-140 op de gps ) nagenoeg geen olieverbruik?!?! iig niet meer dan voorheen. dus misschien alleen de verstuivers reviseren en klepsteelafdichtingen vervangen (moet de kop er an af??), dan is t roken misschien al weer een stuk minder!
o ja nog 1 dingetje op dag van vertrek, hé de cruisecontrol doet t niet…. s’avonds op de camping maar s ff eronder gekropen, bleek t beugeltje van de opnemer afgebroken…. nou ja dat lossen we binnenkort wel weer op. maar toen zag ik wel dat het rechter voorwiel aan de binnenkant, inclusief ophanging, behoorlijk nat is van de LHM…. kon zo snel niet zien waar t vandaan komt (iig niet van de drukleiding) iemand ideeën??
dus t avontuur toch tot een goed einde gekomen!
greetzzzzzzzzzzzzzzzzzz
Rusty
heeft er nog iemand een doosje met tijd in de aanbieding??
nou weer t volgende, uitlaat lekt (weer) heb nog niet gekeken, maar denk dat ie weer gescheurd is net voor de aansluiting naar de pijp naar achteren. Evan zei mij dat er een steun/ ophanging boven op t subframe hoort te zitten maar bij mij zit er dus helemaal niks… ook geen beugel aan de pijp o.i.d.
heeft iemand hier een foto van?? dan kan ik zelf een steun fabrieken.
In hoop dat t dan goed blijft, ben inmiddels wel handig geworden in het eronderuit halen van de uitlaat, maar ik kan m’n tijd wel beter gebruiken
thnx
heeft er nog iemand een doosje met tijd in de aanbieding??
nou t bleek dus een gescheurd uitlaatspruitstuk te zijn 3 van de 4 pijpen afgescheurd…. geen andere kunnen vinden/ regelen dat weekend, dus t hele ding maar gelast….. maar kijken hou lang t houd! Oorzaak was trouwens een afgebroken uitlaatsteun onder aan de motor boven het subframe, die natuurlijk ook meteen gefixed!
verder afgelopen weekend alle deurslotmechanismen eruit gehad, ontvet, en in de siliconenspray gezet, nu werkt alles een stukje soepeler! (ging niet altijd op slot en ook niet open bij koud weer) ook maar meteen weer plastic op de open gaten geplakt achter de deurpanelen, hopen dat we nu wat meer vocht buiten houden.
ook heb ik t deurslotje gerepareerd, daar zit een lipje aan van 7x4x2 mm en die was afgebroken, ik heb er een sleufje in gemaakt zodat er een plaatje van 2 mm in past en heb nu dus een metalen plaatje van 7x8x2 mm erin gedaan en t werkt weer als nieuw!
greetzzzzzzzzzzz
Rusty
heeft er nog iemand een doosje met tijd in de aanbieding??
om t nog ff volledig te maken, ik heb ook e linker buitenspiegel vervangen daar was ook een ander (niet passend) glas in geplakt, nu is t weer origineel!
Ik heb inmiddels ook een ander uitlaatspruitstuk, maar wacht met vervangen tot m’n gelaste t begeeft!
De CV heeft t verder goed gedaan de afgelopen dagen, dus rondje sloten was nuttig!
greetzzzzzzzzzzzz
Rusty
p.s. heeft iemand ervaring met het pas maken van een (elec) XM interieur in een CX mijn bekleding is niet meer je van het (zacht uitgedrukt) en zag een leuke set te koop staan, het gaat mij met name om de hoogte van de voorstoelen.
heeft er nog iemand een doosje met tijd in de aanbieding??
dag citroforummers,
Komend weekend maar s het uitlaatspruitsuk vervangen door de andere, heb t idee dat ie nu langzaam begint te lekken…..
nog ff een vraagje: kun je een universeel schuif-kanteldak (spoilerdak) in een CX break krijgen, of zitten er verstevigingsbalken in de weg?
greetzzzzzzzzzzz
Rusty
heeft er nog iemand een doosje met tijd in de aanbieding??

























Totaal aantal Berichten: 6503
Geregistreerd: 10-02-2005
- CX 2000 Pallas
- DS 3 1.2 So Chic
Ik vraag me af of het kan door de knik in het dak.
“Het zijn gewoon supergoeie auto’s!”
ex: XM 2.0 Turbo CT (1999), CX 25 TGD Turbo / 25 TGi Break (1991), Saxo 1.1i (2003)
Zitten geen verstevigings balken in de weg,als het schuifdak maar niet te groot is.Maar waarom zou je er een plaatsen geeft alleen maar ellende op de lange termijn.