



Totaal aantal Berichten: 235
Geregistreerd: 20-01-2008
- ID/DS ID 20/ DSuper 5
Vandaag begonnen aan het vervangen van beide lekzakken achter. Eerst de auto in hoogste stand dan laten zakken op de steunen (achter) en vervolgens in de laagste stand en de boel van druk gehaald. Na wat gepiel heb ik de borgveer er uit kunnen halen en de veerstang er makkelijk uit kunnen halen. Ik wil nu direct het tikkend geluid verhelpen dat ik hoor als de auto ‘s morgens hoor als ze uit haar slaapstand moet ontwaken. Alleen ziet de boel er naar mijn smaak goed uit, of hoort de houder helemaal egaal rond te zijn? Er zit nu een soort “geleidgootje” (sorry, anders kan ik het niet omschrijven) in. Wie weet raad?














































Totaal aantal Berichten: 43351
Geregistreerd: 26-02-2005
- Overig Jaguar 3.4 litre saloon
- Overig Someca SOM 20D
- Overig Volvo C70n
De veerstang moet egaal zijn. Dat is ie niet meer. Of je slijpt hem egaal, wat niet eenvoudig is, of je koopt een nieuwe. Meteen een nieuwe kogel en kogelhouder doen hoor! Ben je meteen van je getik af.
Ik ben niet arrogant. Ik ben de beste.
gediplomeerd Citroën Specialist!
Doneer, zo blijven we draaien!
disclaimer: al mijn adviezen komen voort uit opleidingen en professionele werkervaring. Let op, gebruik van mijn tips, trucs en adviezen geschiedt op eigen risico en autotechnische kennis is een vereiste




Totaal aantal Berichten: 235
Geregistreerd: 20-01-2008
- ID/DS ID 20/ DSuper 5
Gewoon bij de bekende adressen te koop?
Of zijn er nog verschillende kwaliteiten verkrijgbaar?





























Totaal aantal Berichten: 10458
Geregistreerd: 21-04-2006
- Overig Mercedes CLA 250 shooting brake
Chyparse heeft in ieder geval de kogels en de afdichtingen. Even bellen…
ex 2cv 15pk, 11BL 1938, dspecial 1973, ds pallas 23 IE bvh 1973, gs, austin princess 2300, cx 2400 break, bx 19 d, cx 2500 trd, xm 2.0 16v, mgb, mgc, Suzuki vitara, ds 21 ie pallas 1971, saxo 1.1i, sm 2.7 ie, xantia 2.0 16v, C5 3.0V6 exclusive, C4 1.6HDI, C4 1.6 16v.












































Totaal aantal Berichten: 25668
Geregistreerd: 31-07-2003
- Ami 6
- SM 2.7 i.e.
Met een dremel slijp je em zo weer glad. kogel kost 2 euro. hoesje ook zoeiets. Vervang ook de U-klem als je die er netjes uit kreeg. Nieuw kogellagervet in het houdertje..Houdertje hoef je niet te vernieuwen tenzij het schade heeft.
Check ook de aanslag rubbers . Je bent er nu toch!
Zelfbenoemd Citroën Specialist!
Main Entry: bo·gart
Pronunciation: ‘bO-“gärt
Function: verb
1 : BULLY, INTIMIDATE.
2 : to use or consume without sharing. <don’t bogart that joint, pass it over>
Inderdaad, een dremel werkt uitstekend! De zitting van de veerstang weer lekker fris gladgeslepen.
Lekzak vervangen, nieuwe kogelhouder, kogel, rubbers, borgveer. Beker volgepropt met vet.
Laat de zomer maar komen…
Mijn ervaring is dat je met het rubber uit Almere na twee jaar weer aan de beurt bent. Met het clubmagazijn of Citrotech heb ik betere ervaring.
PB.
Rijden als een Godin in Nederland.
Even nagekeken:
Met “het rubber uit Almere” heb ik 7 jaar gedaan.
Ik heb andere ervaringen maar het is niet de bedoeling om dit topic te gebruiken om een vergelijkend warenonderzoek te starten. Het is echter wel goed om te weten dat er behoorlijke verschillen zijn in rubberproducten.
Rijden als een Godin in Nederland.