2 van de 2
 < Vorige 1 2
   
Lekke band - gewoon bij garage laten fiksen
bogaard77
> 25000 berichten
RankRankRankRankRankRankRankRankRankRankRankRankRankRankRankRankRankRankRankRankRankRankRankRankRankRankRankRankRankRankRankRankRankRankRankRankRankRankRankRankRankRankRank
Avatar
Totaal aantal Berichten: 25672
Geregistreerd: 31-07-2003

- Ami 6
- SM 2.7 i.e.
Gepost: 13 april 2010 06:27 PM
  [ # 16 ]

En een paar plankjes voor als je vrouw em toevallig in een zompige berm parkeert met een lekke band…
Been there..

Zelfbenoemd Citroën Specialist!
Main Entry: bo·gart
Pronunciation: ‘bO-“gärt
Function: verb
1 : BULLY, INTIMIDATE.
2 : to use or consume without sharing. <don’t bogart that joint, pass it over>

Profiel  
 
askii
> 200 berichten
RankRankRank
Avatar
Totaal aantal Berichten: 274
Geregistreerd: 03-10-2007

Gepost: 23 mei 2011 10:42 AM
  [ # 17 ]

Vanochtend voor de deur lekke band geconstateerd. Was ik zaterdag toch bij 3 workshops langsgegaan (clubregio Arnhem, was leuk! dank o.a. aan Egbert en DriverD) maar uitgerekend niet bij die van band/wiel wisselen hmmm ... ik heb natuurlijk wel reservewiel, pootje en sleutel maar wat zijn de belangrijkste stappen, moet je nog iets speciaals checken/doen bij af/aandraaien van de moeren b.v. ?

Op zich waren/zijn banden sowieso aan vernieuwing toe dus dat moet dan alsnog maar ik zal dan toch eerst bij een garage moeten komen. Hierboven ging het over doorzakgevaar bij krikpunt. Is het aan de (zwaardere?) achterkant van een break nog extra onverstandig om met dat pootje aan de gang te gaan? Is het verstandiger om ANWB te laten komen, kunnen die evt. iets anders/veiligers ?

[Break 20 Familiale ‘71]

Profiel  
 
Brian
> 3000 berichten
RankRankRankRankRankRankRankRankRankRankRankRankRankRankRankRankRankRankRankRankRank
Avatar
Totaal aantal Berichten: 3422
Geregistreerd: 12-01-2008

- ID/DS DS 21 IE Pallas BVH
Gepost: 23 mei 2011 11:54 AM
  [ # 18 ]

Het is niks anders dan het verwisselen van een band van een normale auto. Op het gebruik van het pootje na dan. Bij het pootje moet je even goed opletten dat het oog van het pootje ver genoeg over het steuntje valt. Dat die dus niet op de dikke knop van de kriksteun rust, want daar kan die van af schieten.
Vertrouw je je kriksteun niet, dan gewoon met een krik aan de gang.

Volg je hart, gebruik je hoofd.

Profiel  
 
Egbert
> 2000 berichten
RankRankRankRankRankRankRankRankRankRankRankRankRankRankRankRankRankRankRankRank
Avatar
Totaal aantal Berichten: 2980
Geregistreerd: 29-04-2006

Gepost: 23 mei 2011 12:51 PM
  [ # 19 ]

Leuk dat je het naar de zin hebt gehad op “Het Duifje”.
De truc met het pootje is:
auto in hoogste stand, pootje er onder, beetje schuin zodat hij neiging heeft naar binnen te schieten op de steun als er kracht op komt, auto laten zakken. Ik doe dat altijd in 2 fasen: eerst rij stand, kijken of alles goed gaat en daarna in laagste stand.
Draai voordat je dit doet de wielmoeren 1/4 slag los, als het wiel omhoog is dan draait het wiel mee en kan je dus geen kracht zetten.
Als je de kriksteunen niet vertrouwt, dan zeker niet gebruiken. Als je een hydr krik hebt, dan zou ik die geeft gebruiken met een stivir blokje hout en dan gewoon onder de lopngeron. ( Aangenomen dat die wel stevig is)
ANWB heeft een forse hydr krik bij zich.

Voorzitter stichting DS-TT
http://www.ds-tt.nl

Citroen Expert ( niet zelfbenoemd), chef-werkplaats in Citroen garage in jaren 70, met het benodigde diploma

Chef werkplaats SOS Noodgarage ICCCR 2016

Auto’s: GS birotor, ID 21 f break, DS cabrio 4deurs, Ami6 berline,
Peugeot Expert Alibi camper

Profiel  
 
jantje1948
> 10000 berichten
RankRankRankRankRankRankRankRankRankRankRankRankRankRankRankRankRankRankRankRankRankRankRankRankRankRankRankRank
Avatar
Totaal aantal Berichten: 10459
Geregistreerd: 21-04-2006

- Overig Mercedes CLA 250 shooting brake
Gepost: 23 mei 2011 08:24 PM
  [ # 20 ]

Ik heb hydr krik bij me. Auto in hoogste stand, dan hoef je maar heel weinig te krikken. (plankje er tussen) Wat me wel opvalt sinds ik een momentsleutel heb: zonder heb je de neiging de wielmoeren veel te vast aan te draaien.

ex 2cv 15pk, 11BL 1938, dspecial 1973, ds pallas 23 IE bvh 1973, gs, austin princess 2300, cx 2400 break, bx 19 d, cx 2500 trd, xm 2.0 16v, mgb, mgc, Suzuki vitara, ds 21 ie pallas 1971, saxo 1.1i, sm 2.7 ie, xantia 2.0 16v, C5 3.0V6 exclusive, C4 1.6HDI, C4 1.6 16v.

Profiel  
 
Han S
> 4000 berichten
RankRankRankRankRankRankRankRankRankRankRankRankRankRankRankRankRankRankRankRankRankRank
Totaal aantal Berichten: 4941
Geregistreerd: 04-06-2006

Gepost: 23 mei 2011 09:22 PM
  [ # 21 ]

Ik heb twee assteunen bij me en een flinke schaarkrik, plus het nodige houtwerk en natuurlijk een regencape, want je krijgt meestal problemen op een verlaten polderweg in de schemering terwijl het hoost. En natuurlijk een looplamp met 27 ledjes die vier uur brandt. En nu ik het over branden heb: ik heb ook een 5 kg CO2 blusser bij me.

Profiel  
 
askii
> 200 berichten
RankRankRank
Avatar
Totaal aantal Berichten: 274
Geregistreerd: 03-10-2007

Gepost: 29 mei 2011 12:45 AM
  [ # 22 ]

Dank voor de adviezen nog iedereen. Omdat het geen echt noodgeval in de bushbush was toch maar even op een goede hydr. krik gewacht en niet met het originele pootje geriskeerd. Ook met krik is/blijft de intrek-truuk leuk! Omdat ouderdom/verdroging me een reden leken voor het lek daarna gisteren meteen twee slechtste banden vervangen (lowbudget alternatief) en de twee ‘beste’ naar voren. Om ontopic te blijven noem ik geen merken :-p

[Break 20 Familiale ‘71]

Profiel  
 
 
2 van de 2
 < Vorige 1 2
 
© Citroën-Forum 2003 - 2025 | adverteren
Facebook