Ik gok dat de kans redelijk is dat het brun sardoine gaat worden. Ik vindt het prachtig in combinatie met het interieur maar het is zeker niet iets wat iedereen zal waarderen (maarja, tis uiteindelijk mijn auto). De blanc is misschien ook wel wat maar ik moet die kleur gewoon eens in het echt gaan bekijken, plaatjes blijven lastig
‘67 DS21 Pallas Hydraulique - http://www.sandermullink.nl/ds
‘10 C6 3.0 HDiF
Gefeliciteerd met je aankoop. Nu nog de lastigste (kleur)keuze. Blanc Carrare is een erg mooie kleur, vooral in combinatie met een zwart dak.
Mocht er via het forom geen auto in jouw kleur te vinden zijn, dan heb ik nog wel een tip. Voor nog geen twee tientjes koop je via internet een spuitbus met verf in de door jouw gewenste kleur. In Groningen zit een bedrijfje dat gewoon AC codes verstaat, dus dan hoef je niet te rommelen met RAL codes die het toch net niet zijn.
Spuit die bus leeg op een oud reserve plaatdeel zoals een achterspatbordje (heeft Martin vast wel voor je) en zet dat een paar weken in de huiskamer. Is het na die tijd nog steeds mooi dan is het duidelijk. Zo niet, tijd voor de volgende spuitbus.
DS-Frank schreef:Als je geen problemen wil, moet je geen auto gaan rijden. Als je een beetje problemen wilt moet je een japanner gaan rijden. Als je van avontuur houdt en en geweldige rijervaringen wilt opdoen: kies dan een ds.
Het is vrij onrealistisch om te denken dat er zich geen problemen zullen voordoen bij een wagen die meer dan 40 jaar oud is.Welkom overigens.
Wat een somberheid.
Ik heb zelf begin 2006 mijn eerste DS gekocht. Een DS 21 Injection Electronique Automatique (dus met Borg-Warner volautomaat) Pallas. Met die auto heb ik een (ingecalculeerde) revisie van de BW automaat gehad eind 2010 (de automaat had er toen 164.000km op zitten). Verder heb ik een recentelijk waterpomp twee maal kort achter elkaar moeten laten vervangen. De tweede keer was al heel snel na de eerste keer en het vermoeden bestaat dat dat een montagemisverstand is geweest. De eerste pomp die was gaan lekken bleek achteraf een oude scheur te hebben die ooit was dichtgekit aan de binnenzijde, maar die wel twee jaar zonder problemen had gedraaid. Dat gezegd hebbende heb ik inmiddels zo’n 40.000 km met deze auto gereden (effectief in drie jaar, want wegens een verhuizing (meteen gebruikt voor inbouw van een airco) en wegens de BW revisie (die ook een jaar heeft gekost om te regelen en uitgevoerd te krijgen) heb ik effectief drie jaar gereden) verder zonder een centje pijn (ok. 1 keer een versleten drukregelaar).
Ik kan twee dingen aanraden:
1. Laat de auto die je wilt kopen altijd onafhankelijk keuren door een goede onafhankelijke keurder. Ik heb indertijd de regel gesteld: de auto wordt alleen aangeschaft na een keuring door Herman Jansen te Bennekom. Ik heb daar zelfs een potentiële aanschaf van een andere DS-garage laten keuren. Zelf heb je er per definitie onvoldoende verstand van, dus mijn zoektocht begon niet met: “waar moet ik op letten”, maar met “wie moet ik het laten beoordelen”? (It’s not what you know, but who you know…)
2. Wacht niet tot iets stuk gaat voor je het vervangt. Dus een radiateur die ‘nog wel een jaar of twee meekan’ gewoon vervangen vóór hij stuk gaat. Hetzelfde geldt voor leidingen e.d., dat spul was nooit bedoeld om 40 jaar mee te gaan. Bij onderhoud en controles geef ik altijd de opdracht mee om goed preventief te kijken. Ook dingen doen als goede roestpreventiebehandelingen (ik heb het bij Gosliga laten doen in 2008).
Bovenstaande twee regels hebben mij uiteindelijk een erg mooie DS opgeleverd en zo goed als geen ellende.
O ja, zorg voor een droge en bovenal goed geventileerde (of verwarmde) stalling. Anders rot hij weg en wordt het een erg dure hobby of gaat hij uiteindelijk naar de sloop (en dat is toch zonde voor het DS bestand)






























Totaal aantal Berichten: 11800
Geregistreerd: 06-05-2007
- Xantia TD SX
Snoet schreef:In Groningen zit een bedrijfje dat gewoon AC codes verstaat,
Even tussen haakjes: wie is dat?
Derk
Doneer, zo blijven we draaien!
Een tip voor de kalender? Een bijdrage voor de voorpagina? Schrijf .(JavaScript moet ingeschakeld zijn om dit e-mail adres te bekijken)!
Dag allemaal. Komende woensdag naar Martin ‘witje ad interim’ nog even bewonderen en een nog een stukje rijden. Over ruim 2 weken is het zo ver en staat ze op de stoep. Meer informatie over witje ad interim op http://www.sandermullink.nl/ds
‘67 DS21 Pallas Hydraulique - http://www.sandermullink.nl/ds
‘10 C6 3.0 HDiF














































Totaal aantal Berichten: 43343
Geregistreerd: 26-02-2005
- Overig Jaguar 3.4 litre saloon
- Overig Someca SOM 20D
- Overig Volvo C70n
leuk, maar je maakt een kleine fout. Het is niet “hydrolique” maar hydrAUlique.
Ik ben niet arrogant. Ik ben de beste.
gediplomeerd Citroën Specialist!
Doneer, zo blijven we draaien!
disclaimer: al mijn adviezen komen voort uit opleidingen en professionele werkervaring. Let op, gebruik van mijn tips, trucs en adviezen geschiedt op eigen risico en autotechnische kennis is een vereiste
Dank je, had het al gezien maar het lukt me even niet om mijn onderschrift aan te passen. Kan even niet vinden waar ik dat moet doen.
‘67 DS21 Pallas Hydraulique - http://www.sandermullink.nl/ds
‘10 C6 3.0 HDiF
Heb het gevonden, aangepast nu.
‘67 DS21 Pallas Hydraulique - http://www.sandermullink.nl/ds
‘10 C6 3.0 HDiF





























Totaal aantal Berichten: 10298
Geregistreerd: 22-03-2005
- GS/GSA 1220 club break
- Overig Panhard 17 break
- GS/GSA X1
- ID/DS DS23H Pallas
- ID/DS ID20F break 21 5-bak
[quote smullink]“Voor het ontwerp waren een viertal ontwerpers verantwoordelijk: Andre Lefebvre, Flaminio Bertoni (ontwerp), Paul Mages (hydropneumatische vering) en Walter Becchia (motor). Eerst alleen in ‘berline’, vanaf 1960 ook als ‘break’ en vanaf 1970 werd de DS door Chapron ook als cabriolet gebouwd.”[/quote smullink]
De cabriolet, gebouwd door Chapron, kwam “ietsje” eerder.
Citroen!














































Totaal aantal Berichten: 43343
Geregistreerd: 26-02-2005
- Overig Jaguar 3.4 litre saloon
- Overig Someca SOM 20D
- Overig Volvo C70n
Jups. in 1960 al. De break is van 59.
Ik ben niet arrogant. Ik ben de beste.
gediplomeerd Citroën Specialist!
Doneer, zo blijven we draaien!
disclaimer: al mijn adviezen komen voort uit opleidingen en professionele werkervaring. Let op, gebruik van mijn tips, trucs en adviezen geschiedt op eigen risico en autotechnische kennis is een vereiste






























Totaal aantal Berichten: 11800
Geregistreerd: 06-05-2007
- Xantia TD SX
Snoet schreef:Ze heten www.verf24.nl. Prima service, voor 24.95 euro een bus 2K lak op kleur en een bus primer. Een dag nadat ik bestelde had ik het al in huis - en inderdaad gewoon via de AC code.
Thnx. Had je reactie even gemist maar dit ga ik even checken.
Met dank aan Sander voor het even kapen van z’n draadje
Derk
Doneer, zo blijven we draaien!
Een tip voor de kalender? Een bijdrage voor de voorpagina? Schrijf .(JavaScript moet ingeschakeld zijn om dit e-mail adres te bekijken)!















Totaal aantal Berichten: 1422
Geregistreerd: 19-10-2007
- 2CV 6 Club
- ID/DS DS21 M Pallas '67
Leuk Sander! Zo kan ik toch de rest van de restauratie volgen!
Heren, dames. Jullie advies is gewenst. Voor de restauratie bekijk ik het alternatief huidplaten versus goede ongelaste exemplaren. Waar gaat jullie voorkeur naar uit? Ik kan een betaalbaar setje orgineel ongelast verwerven, ik heb ook een aanbieding voor een set deuren uit een auto (dus duurder) of ik kan mijn deuren laten lassen en voorzien van complete! huidplaten.
‘67 DS21 Pallas Hydraulique - http://www.sandermullink.nl/ds
‘10 C6 3.0 HDiF