Hmm ik ben dus niet de enige die niet weet wat dat ding moet doen…......
“Success is not final, failure is not fatal: it is the courage to continue that counts.”












































Totaal aantal Berichten: 25640
Geregistreerd: 31-07-2003
- Ami 6
- SM 2.7 i.e.
maak eens een foto?
Zelfbenoemd Citroën Specialist!
Main Entry: bo·gart
Pronunciation: ‘bO-“gärt
Function: verb
1 : BULLY, INTIMIDATE.
2 : to use or consume without sharing. <don’t bogart that joint, pass it over>






















Totaal aantal Berichten: 3673
Geregistreerd: 24-05-2007
- CX 20 Pallas, Sable Doré - 1983
- ID/DS DS 21 Pallas, Gris Ardoise - 1966
- CX 25 TRD Turbo 2 Break, Rouge Delage, 1986
- ZX 1.4 Break Réflex, 1995
Er moet lucht uitkomen uiteraard. Volgens mij was dit alleen op airco-modellen. Oude Prestiges hebben dezelfde opening. Andere types hadden daar geen roostertje. En een paar jaar later veranderde het dashboard sowieso.
Gaat de recirculatieklep wel open?
Zit in de ‘koeltoren’ onder de motorkap, wordt opengezet door een motortje aldaar. Die wil nog weleens vast zitten. Als daar niets door kan, voel je ook geen lucht binnen.
Blower zelf werkt wel neem ik even aan?
Die airco in jouw CX, die is er achteraf ingezet toch? Wellicht is het dashboard wel gewisseld maar sluit de opening van de buis niet goed aan? Ik heb hier helaas geen voorbeeld van een dergelijke CX (= nogal schaars namelijk).
Edit: moest even zoeken naar het topic, maar kijk eens: de Prestige van forumlid Chrispy70 heeft net zulke roostertjes. Stuur hem een PB dan kun je het vragen:
http://www.citroen-forum.nl/forums/viewthread/210651/
Wat mij in zekere mate intrigeert, is hoe een sluiptol opereert! ©2D





















Totaal aantal Berichten: 2529
Geregistreerd: 02-08-2007
- C35 Hilton XLS
Zijn inderdaad de luchtcirculatieopeningen van de airco of hoe je het ook noemen moet,airco moet wel draaien wil je uiteraard effect merken.
@Leontien de airco zit er af fabriek in
Citroen c32 Hilton XLS
Ok bedankt voor de uitleg George.
“Success is not final, failure is not fatal: it is the courage to continue that counts.”





















Totaal aantal Berichten: 2529
Geregistreerd: 02-08-2007
- C35 Hilton XLS
volgens mij is de rechtse handel bedoelt voor de ontwaseming van de voorruit
Citroen c32 Hilton XLS
Zo weer een paar kleine klusjes gedaan.
De hoogte verstelling van de bestuurders stoel is eruit.
Voordeel is dat ik niet meer in de ligstand hoef, ik kan nu wat rechterop zitten zonder met mijn hoofd tegen het dak te zitten. Dat zit echt een stuk lekkerder moet ik zeggen.
Nadeel is dat ik de stoel bijna niet niet voren of naar achteren kan verstellen. Dat gaat heel zwaar nu. Maar ok daar kan ik mee leven.
De middekconsole was op drie plaatsen gescheurd en heb ik weer netjes vast gelijmd. Je ziet er bijna niets meer van alleen als je het weet kan je het nog zien.
En ik ergerde mij de laatste tijd rot aan het piepen van een v snaar. Ik dacht eerst dat het de twee riemjes waren van de aircopomp en heb deze maar verwijderd want de airco is toch niet gevuld, maar het bleek toch de dynamo te zijn.
Wat een %#@* klus is dat zeg. Omdat bij mij de aircopomp in de weg zit kan je er met geen mogelijkheid bij.
Uiteindelijk de kunst afgekeken van iemand anders hier op het forum.
Van onderaf bij het gebogen geleide ding (hoe noem je dat??) het moertje iets gelost en toen met een hamersteel boven op de dynamo gezet en met een andere hamer een paar verme tikken op gegeven. De V snaar stond toen weer netjes strak. En toen onderaan het moertje weer vast gezet.
Al met al geen hoogstaand sleutelwerk maar toch weer een hoop meer rijplezier.
ps. Ik heb nu een hogte verstelling te koop voor de bestuurdersstoel.
“Success is not final, failure is not fatal: it is the courage to continue that counts.”

























Totaal aantal Berichten: 6503
Geregistreerd: 10-02-2005
- CX 2000 Pallas
- DS 3 1.2 So Chic
Hmm, deze how-to klinkt me bekend in de oren…
“Het zijn gewoon supergoeie auto’s!”
ex: XM 2.0 Turbo CT (1999), CX 25 TGD Turbo / 25 TGi Break (1991), Saxo 1.1i (2003)
Toen ik vanochtend de CX starte klonk er een vreemd gepiep vanuit het vooronder.
Toch weer de V snaar dacht ik. Nou die houd van zelf wel op met piepen dacht ik nog. Maar nog geen 100 meter verder besloot ik de CX weer om te keren en vandaag maar met de Thunbderbird naar mijn werk te gaan.
Het lijkt wel of er een orkest valse violen in de motorruimte aan het spelen is.
Het gepiep werdt dus snel gekrijs en echt geschraap. Er is duidelijk een lager kapot ergens van.
Omdat ik naar mijn werk moest heb ik verder niet gekeken maar ik zal er vanmiddag eens een blik op werpen.
Iemand op voorhand een idee wat de boosdoeners eventueel kunnen zijn?
“Success is not final, failure is not fatal: it is the courage to continue that counts.”












































Totaal aantal Berichten: 25640
Geregistreerd: 31-07-2003
- Ami 6
- SM 2.7 i.e.
Had je de dynamo er niet laatst uitgehad? Was het voorste lager daarvan niet een beetje slecht en met nu weer strakke snaren is ie om zeep…
just a thought…
Zelfbenoemd Citroën Specialist!
Main Entry: bo·gart
Pronunciation: ‘bO-“gärt
Function: verb
1 : BULLY, INTIMIDATE.
2 : to use or consume without sharing. <don’t bogart that joint, pass it over>






















Totaal aantal Berichten: 3673
Geregistreerd: 24-05-2007
- CX 20 Pallas, Sable Doré - 1983
- ID/DS DS 21 Pallas, Gris Ardoise - 1966
- CX 25 TRD Turbo 2 Break, Rouge Delage, 1986
- ZX 1.4 Break Réflex, 1995
Nou ze houdt je wel bezig zeg! Tijd voor groot onderhoud zou ik denken. En dan meteen alles aanpakken.
The usual suspects:
- Spanrol van de aircoriem
- Spanrol van de dynamoriem
- Blowermotor (komt zeer vaak voor: lagertje gaar, kun je testen door de blower binnen uit te zetten uiteraard)
- Nokkenaslager (niet heel waarschijnlijk, maar zou kunnen)
Of…. toch nog de V-riem van de dynamo die (veel) te los zit. Je moet hem spannen met een groot bandijzer, dus een machtsarm erop zetten en de dynamo naar beneden drukken. Via-via met een hamersteel tikken is niet voldoende.
Je kunt er helaas slecht bij wegens die aircopomp. Maar waarom haal je die er niet gewoon af als hij toch niet werkt en leeg is? Moet straks toch als je motor eruit gaat.
Edit: O ja wat Boog zegt kan ook nog! Had ik even gemist, dat je die eruit had gehad.
Wat mij in zekere mate intrigeert, is hoe een sluiptol opereert! ©2D
Nee ik heb de dynamo er niet uitgehad.
Maar ik zal alle genoemde punten nakijken. Het lastige is dat ik doof ben aan een kant. Ik hoor het wel maar weet nooit waar het geluid vandaan komt. (is ook erg handig als je een moertje ofzo laat vallen. Je hoort hem wegrollen maar je hebt geen flauw idee waarheen… )
En dat bezig houden valt best mee hoor.
Ik rij er onzettend veel in. Ik heb nu al bijna 4000km weg sinds ik haar heb.
Maar groot onderhoud komt eraan even het mei salaris afwachten….
“Success is not final, failure is not fatal: it is the courage to continue that counts.”
Die valse viool is dus het lager van de dynamo. Het was wel lastig te achterhalen waar het nu precies vandaan kwam. Uiteindelijk bracht een lange schroevendraaier uitkomst.
Even een schroevdraaier tegen het onderdeel zetten wat verdacht is en dan het handvat tegen je oor houden.
Zeer duidelijk hoorbaar dat het de dynamo was!
Dus nu op zoek naar een betere.
“Success is not final, failure is not fatal: it is the courage to continue that counts.”














































Totaal aantal Berichten: 43340
Geregistreerd: 26-02-2005
- Overig Jaguar 3.4 litre saloon
- Overig Someca SOM 20D
- Overig Volvo C70n
Je kan er toch gewoon 2 nieuwe lagertjes inzetten? weet je gelijk dat het goed is.
Ik ben niet arrogant. Ik ben de beste.
gediplomeerd Citroën Specialist!
Doneer, zo blijven we draaien!
disclaimer: al mijn adviezen komen voort uit opleidingen en professionele werkervaring. Let op, gebruik van mijn tips, trucs en adviezen geschiedt op eigen risico en autotechnische kennis is een vereiste
Ja dat kan, maar de stroomopbrengst was ook al niet bijster goed. Dus even kijken waar ik deze kan ruilen tegen een gereviseerd exemplaar.
“Success is not final, failure is not fatal: it is the courage to continue that counts.”