riem plafond middelste zit achterbank in combi met kinderzitjes
kalkema
< 100 berichten
Rank
Avatar
Totaal aantal Berichten: 65
Geregistreerd: 31-05-2007

Gepost: 12 april 2012 12:35 AM

Hallo,

Ik ben me aan het orienteren op de aankoop van een xsara picasso of berlingo.
Nu ben ik ook voor een xsara picasso wezen kijken, en zie dat de middelste riem aan het plafond zit voor het schoudergedeelte en je moet een deel over de heup doen, driepuntsgordel in twee delen dus.

Ik vraag me af of hier mensen zijn die op deze plek met deze riemen een kinderzitje hebben zitten en in hoeverre dat echt veilig zit aangezien de riem nogal recht omhoog gaat.
Kom ik dan in de problemen met de klemmen van maxi cosi tobi en/of priori?

Gr Klaas

Profiel  
 
bogaard77
> 25000 berichten
RankRankRankRankRankRankRankRankRankRankRankRankRankRankRankRankRankRankRankRankRankRankRankRankRankRankRankRankRankRankRankRankRankRankRankRankRankRankRankRankRankRankRank
Avatar
Totaal aantal Berichten: 25633
Geregistreerd: 31-07-2003

- Ami 6
- SM 2.7 i.e.
Gepost: 12 april 2012 04:34 PM
  [ # 1 ]

MOD:: moved to Picasso deel

Zelfbenoemd Citroën Specialist!
Main Entry: bo·gart
Pronunciation: ‘bO-“gärt
Function: verb
1 : BULLY, INTIMIDATE.
2 : to use or consume without sharing. <don’t bogart that joint, pass it over>

Profiel  
 
wittereus
> 200 berichten
RankRankRank
Totaal aantal Berichten: 212
Geregistreerd: 31-12-2011

- (Grand) C4 Picasso 2.0 16v exclusive AL4 (LPG-G3)
Gepost: 12 april 2012 05:33 PM
  [ # 2 ]

Waarom probeer je het gewoon niet zelf tijdens een testrit met een zitje?

Ik heb de oudste in zijn stoeltje in het midden zitten (de tweeling links en rechts ernaast)
Doordat de riem gedeeld is kan ik hem nog beter om het stoeltje vastzetten dan een “normale” driepunts gordel.
Ik zal eens een foto maken ter verduidelijking.

Profiel  
 
djanssen
< 100 berichten
Rank
Totaal aantal Berichten: 18
Geregistreerd: 19-04-2011

Gepost: 12 april 2012 06:02 PM
  [ # 3 ]

Wij hebben ook drie zitjes op de achterbank. De oudste van zes zit in het midden op een mc Rodi. Daarnaast nog een tweede Rodi en aan de andere kant een mc Priori. Past prima naast elkaar en heb nog geen onveilig gevoel ervaren in anderhalf jaar tijd.

We hebben de Priori aan de rechterkant. De gordelsluiting van de middelste en linkerstoel zitten namelijk naast elkaar, zodat je daar net even wat extra ruimte kunt maken om de gordels vast te klikken. De gordel van de Priori hoe je maar eenmalig vast te maken, daar hoef je dus niet makkelijk bij te kunnen.

Neem vooral de tip van @wittereus aan: probeer het gewoon zelf in een willekeurige xsara picasso, ervaar en maak je conclusies.

Ps. De xsara picasso bevalt ons erg goed met drie kids (1-6)! De kinder-/wandelwagen past goed achterin en er blijft geneog ruimte voor al het andere over dat je wilt meenemen. Door de hoge zit achterin kun je ook nog veel kwijt onder de voeten van de kinderen, zo ligt daar bij ons standaard een extra buggy waar ook de oudste geen last van heeft. Omdat je de achterste stoelen makkelijk in hun geheel er uit kunt halen, kun je een enorme laadruimte maken die een hoop kilo’s kan tillen..

Xsara Picasso Image 1.8i-16v * bj 10-2004 * 230.000 km

Profiel  
 
wittereus
> 200 berichten
RankRankRank
Totaal aantal Berichten: 212
Geregistreerd: 31-12-2011

- (Grand) C4 Picasso 2.0 16v exclusive AL4 (LPG-G3)
Gepost: 13 april 2012 01:41 PM
  [ # 4 ]

Zo heb ik de middelste stoel staan;


En om hem goed vast te zetten (de stoel heeft geen mogelijkheiod de riem in te klemmen zoals bij duurdere modellen):

Profiel  
 
 
 
© Citroën-Forum 2003 - 2025 | adverteren
Facebook