erikkuiper schreef:Niet dat ik ooit aan een ds gelast heb, dus ik heb geen idee hoe dat precies inelkaar zit.
Maar ik heb toch twee bedenkingen:Die vergelijking met het lijf van een H profiel klopt natuurlijk wel ongeveer, maar daar zijn de diktes van het staande en liggende deel in verhouding met elkaar.
In deze constructie voeg je aan een kant heel veel toe (zal origineel ca 1mm zijn gok ik en jij voegt 3 toe totaal dus 4x origineel) terwijl de rest gelijk blijft.
Ik kan me voorstellen dat de overige delen van het originele lijf nu juist gaan knikken of “kreukelen”.Ik red me aardig met een lasapparaat, en propjes lassen lukt prima.
Maar ik denk dat op deze manier een 3 en 1 mm plaat goed verbinden wel eens heel moeilijk kan worden.
Of je brand gaten in de onderlaag of het zit niet vast.
Met grotere gaten zal het misschien wel beter gaan.
Ik kan me ook vergissen in de originele dikte hoor, als die dikker is valt het allemaal wel mee.Hoe dan ook een leuk project, succes
Ik voeg er geen plaat aan toe, ik vervang de 1 mm plaat door een plaat van 2 mm en de puntlassen worden stuiklassen. Dus de originele plaatdelen slijp ik er uit vandaan.
Ik doelde op de platen die op de fotos staan.
CX limousine, TRD I, TRD II, Tatra 603, skoda 110, mercedes 240 TD, mercedes 406, mercedes 206, xantia 16v
Ik kijk even hoe Egbert het heeft gedaan en ben nogal diep onder indruk.
Man, wat een enorme klus, respect!














Totaal aantal Berichten: 1347
Geregistreerd: 03-02-2011
- ID/DS Pallas 2.3 carb BVM (Gebouwd in Zuid-Afrika)
GWHENDRIKS2 schreef:Oef leuke topic om te volgen….
Eigenlijk zonde om deze Ds te onthoofden (gezien de staat)..
Het was de goedkoopste donor die ik kon vinden! (omgerekend 1500 euro)














Totaal aantal Berichten: 1347
Geregistreerd: 03-02-2011
- ID/DS Pallas 2.3 carb BVM (Gebouwd in Zuid-Afrika)
Afgelopen Zaterdag weer flink gelast. Achterkant is nu klaar, nog afkitten en antiroest behandeling geven.
Nu alleen nog de voorkant; schutbord aan binnenkant longerons vastbakken.
Wat een klus zeg, zo ondersteboven op je zij met een krik in je nieren die platen lassen onder de auto. Daarna nog net zo lang met de slijpschijf aan de slag om overtollige lassen weg te slijpen omdat ik pas redelijk ondersteboven kon lassen toen het spul erin zat. Vandaag overal spierpijn. Vanavond hopelijk verder met de voorkant. Kan niet wachten om hem weer op de wielen te hebben en rond te rijden!
Ik was echt kapot, en stonk naar verbrand haar!
Ook de versnellingsbak voorzien van nieuwe olie, hij lekte nogal, ik dacht langs de aftapplug, maar ben er nu achtergekomen dat het langs de voorste deksel komt (hand 5 bak) Nog tips en truuks om lekkage hier o[p te lossen? Moet ik die deksel erafhalen? Zo ja; hoeveel dingetjes veertjes en palletjes kunnen er dan uitschieten zodat ik de versnelingsbak noooooit meer in elkaar krijg?
Tijdens het lassen ook beide retourleidinkjes van achterlekzakken weggesmolten. Nog tips om hier een stukje in te lassen? Gewoon ontluchtingsslang ertussen lijmen?
Groeten,
Stef












































Totaal aantal Berichten: 25645
Geregistreerd: 31-07-2003
- Ami 6
- SM 2.7 i.e.
goed bezig. Lassen doe ik met een petje op en een grote laskap!
Het voorste deksel kan er gewoon af als de olie eruit is.. vloeibare pakking ertussen en gaan.
Zelfbenoemd Citroën Specialist!
Main Entry: bo·gart
Pronunciation: ‘bO-“gärt
Function: verb
1 : BULLY, INTIMIDATE.
2 : to use or consume without sharing. <don’t bogart that joint, pass it over>














Totaal aantal Berichten: 1347
Geregistreerd: 03-02-2011
- ID/DS Pallas 2.3 carb BVM (Gebouwd in Zuid-Afrika)
Dankje!
Geur van verbrand haar; Lasmuts heb ik, maar is te klein voor mijn reuzenbluts (daarom bouw ik ook een cabrio, want ik kan geen helm in mijn maat krijgen…)
Spierpijn; Ik heb ook een volle laskap, zelfdimmend, maar dat ding en mijn hoofd worden ontzettend zwaar
Vuil hoofd; dat is van het slijpen; omdat ik sinds Zaterdag middag beter ondersteboven kan lassen dan Zaterdag ochtend zal dat nu minder worden….
Dank voor tip van versnellingbakdeksel.
Groeten!





























Totaal aantal Berichten: 10414
Geregistreerd: 21-04-2006
- Overig Mercedes CLA 250 shooting brake
Waren kantelbeugels niets voor jou geweest?
ex 2cv 15pk, 11BL 1938, dspecial 1973, ds pallas 23 IE bvh 1973, gs, austin princess 2300, cx 2400 break, bx 19 d, cx 2500 trd, xm 2.0 16v, mgb, mgc, Suzuki vitara, ds 21 ie pallas 1971, saxo 1.1i, sm 2.7 ie, xantia 2.0 16v, C5 3.0V6 exclusive, C4 1.6HDI, C4 1.6 16v.




Totaal aantal Berichten: 487
Geregistreerd: 04-05-2011
- (Grand) C4 Picasso 1.6vti Lumiere
- HY Type H
- ID/DS DS19 Cabriolet Usine
- 2CV 2CV6
Laswerk ziet er behoorlijk goed Stef! Ik verheugde me al op deze post. Succes!!
Knap dat je nu al tegen de zwaartekracht in kan lassen. Ik vind dat nog steeds verdraaid moeilijk.
Ziet er goed uit!!
Voorzitter stichting DS-TT
http://www.ds-tt.nl
Citroen Expert ( niet zelfbenoemd), chef-werkplaats in Citroen garage in jaren 70, met het benodigde diploma
Chef werkplaats SOS Noodgarage ICCCR 2016
Auto’s: GS birotor, ID 21 f break, DS cabrio 4deurs, Ami6 berline,
Peugeot Expert Alibi camper
Bij ondersteboven lassen-slijpen altijd oordoppen insteken, je zou niet de eerste zijn die zo z’n gehoor verspeeld.
Benz C200D break elegance 2004, 2*Saab 9-5 SE estate 2.0T 2000, Renault Matra Avantime 2.2dci privilege 2*2003, Renault Twingo Kuifje 1.2 2002, Porsche 944/1 1984, Honda Jazz 1.4 idsi 2005, Honda Camino 1986, Lexus ct200h 2017














Totaal aantal Berichten: 1347
Geregistreerd: 03-02-2011
- ID/DS Pallas 2.3 carb BVM (Gebouwd in Zuid-Afrika)
jantje1948 schreef:Waren kantelbeugels niets voor jou geweest?
Ja! Die komen op het lijstje voor het volgende cabrio project…














Totaal aantal Berichten: 1347
Geregistreerd: 03-02-2011
- ID/DS Pallas 2.3 carb BVM (Gebouwd in Zuid-Afrika)
Was 2 weekenden voor werk in Siberie, afgelopen zaterdag eindelijk weer 5 uur kunnen werken aan de cabrio. Wat is die geluidsisolatie op de vloer ontzettende troep om weg te krijgen zeg! Het lijkt wel kit met steenwol ofzo.
Connectie tussen schutbord en longerons is nu verstevigd, ik vind het zelf best mooi geworden; alsof het zo hoort.
Nu is zowel de voorkant als de achterkant verstevigd volgens computermodel en kan ik eindelijk beginnen met het dakframe verwijderen en dan de boel weer terug opbouwen! Het wordt tijd want de lente is begonnen, deze week wordt het 36 graden…




























Totaal aantal Berichten: 9362
Geregistreerd: 25-05-2010
- CX break 2500 RD diesel 1986
- ID/DS pallas 1967
- CX Prestige 2400 1976
- CX 2200 diesel super
- CX 25IE automaat
- CX 2500 pallas diesel
Ziet er erg strak uit,wel leuk jij de lente wij de herfst.
Ben benieuwd of je berekeningen in de praktijk ook goed zijn.
Succes VgF
De boer is troef
Après cette énième cx
https://www.flickr.com/photos/126190970@N08/
http://www.citroen-forum.nl/forums/viewthread/223616/
Restauratie Prestige laagdaks, er is weer vooruitgang.














Totaal aantal Berichten: 1347
Geregistreerd: 03-02-2011
- ID/DS Pallas 2.3 carb BVM (Gebouwd in Zuid-Afrika)
F.SvM schreef:Ziet er erg strak uit,wel leuk jij de lente wij de herfst.
Ben benieuwd of je berekeningen in de praktijk ook goed zijn.Succes VgF
Ikzelf ook!
Dat worden steeds groter wordende rondjes om het huis en veel op en neer naar het werk (12 km) om te kijken of alles heel blijft.
Kwa seizoenen; Hier in het dorp zeggen we dat we 9 maanden van zomer hebben (20-35 graden van Maart tot November) en 3 maanden van hel (meer dan 35 graden met enorme luchtvochtigheid van December tot Feb.)