















Totaal aantal Berichten: 1533
Geregistreerd: 26-06-2006
- Traction Avant 11BL
- ID/DS 23IE Pallas mech
- (Grand) C4 Picasso 1.8 Ambiance
dat is snel in een uurtje, nu de andere kant nog doen?
Du pain, du vin et… Citroën!
Citroen-forum.nl: ...omdat je Citroën nooit af is!














Totaal aantal Berichten: 1347
Geregistreerd: 03-02-2011
- ID/DS Pallas 2.3 carb BVM (Gebouwd in Zuid-Afrika)
Nee, tot mijn schande moet ik toegeven dat ik de rechterkant al een paar maanden geleden had gedaan toen hij was gezakt voor de eerste aankoopkeuring (soort APK waar alle auto’s die van eigenaar wisselen aan moeten voldoen) Toen was de remkracht rechtsachter slecht, ook door een lekkende remcylinder. Daarom was ik ook in een uurtje klaar; ik wist precies wat ik moest doen. Bovendien heeft Citroen dat destijds heel slim bedacht met die trommel die tussen wiel en naaf gesandwiched zit. Je hebt alles zo los met dop 19 en een krusschroevendraaier
Gelukig was de remcylinder zelf nog helemaal mooi aan de binnenkant, en hoefde ik dus deze niet uit the hohnen.
Ik had natuurlijk destijds ook gewoon even de andere achterrem mee moeten pakken, gewoon dom van mezelf.
Ga volgende week een nieuw interieur (alles behalve de stoelen) erin laten maken door het upholstery mannetje
Dan wordt hij pas echt mooi!












































Totaal aantal Berichten: 25642
Geregistreerd: 31-07-2003
- Ami 6
- SM 2.7 i.e.
Sinds LHM worden remcylinders nooit meer roestig…
Zelfbenoemd Citroën Specialist!
Main Entry: bo·gart
Pronunciation: ‘bO-“gärt
Function: verb
1 : BULLY, INTIMIDATE.
2 : to use or consume without sharing. <don’t bogart that joint, pass it over>














Totaal aantal Berichten: 1347
Geregistreerd: 03-02-2011
- ID/DS Pallas 2.3 carb BVM (Gebouwd in Zuid-Afrika)
Inmiddels al ruim 2000 km gereden met de cabrio, Maandag gaat hij naar de bekleder, kost me maar liefst 170 euro voor alles behalve de stoelen. Wat een land!!! Ik zal er wel regelmatig op bezoek moeten gaan om het in de gaten te houden. Hij heeft mijn eend en mijn break ook bekleed, maar ging af en toe toch wel de fout in.
Chassis houdt zich prima; het computermodel is blijkbaar behoorlijk dicht bij de werkelijkheid. Er heeft na de initiele doorbuiging van 2-3 mm (gemeten van bovenkant vorruit tot middelste haak van de achterleuning 1773 mm) geen verdere meetbare deformatie plaatsgevonden. Geen scheuren ontdekt op de zwakke plekken.
Rijden is nog steeds een heel groot feest. In Mei is de enorme oldtimerbijeenkomst in Pietermaritzburg; 1000 auto’s en altijd wel een stuk of 15 citroens (eenden, tractions en dssen) Daar ga ik adverteren met mijn ombouwkit.
Ik heb een gerevseerde stuurunit gekregen (het hele ding, rondsel en al) De eigenaar had hem gekocht maar hij bleek te lekken, toen heeft hij er op aanraden van mij een Citrotech unit opgezet. Nu wil ik graag testen waar hij lekt, maar dan zonder hem op de auto te zetten. Ik heb immers een testbank! Weet iemand de aansluitingen van de stuurbekrachtiging? (druk en retour) zodat ik hem op mijn testbank kan aansluiten?
Het rijden is nog steeds geweldig, alhoewel vandaag met een gevoelstemperatuur van 45 graden is het erg heet wanneer je voor het stoplicht staat te wachten. Een onaflatende stroom van leuke reacties, de hele dag door. Verbruik is wel redelijk hoog; 1 op 7, maar ik heb eigenlijk alleen nog maar in de stad gereden en dan ook best wel stevig. Ga nu wat rustiger rijden en ook wat langere afstanden. Met de Break haalde ik 1 op 9 1 op 10, maar dat was op heeeeele lange stukken
Het lijkt er op dat ik binnenkort de DS overneem van mijn plaatsgenoot. Zijn contract loopt af en hij moet terug naar Frankrijk. Dan heb ik meteen cabrio project 2 te pakken!
Reuze bedankt allemaal voor alle hulp en aanmoedigingen! Het heeft geholpen














Totaal aantal Berichten: 1347
Geregistreerd: 03-02-2011
- ID/DS Pallas 2.3 carb BVM (Gebouwd in Zuid-Afrika)
Beste allen.
Men is mijn DS opnieuw aan het bekleden, nu ben ik op zoek naar de kaartenzak details; die op de motorbult in het interieur.
heeft een van jullie maten van deze zak/buidel voor mij?
Hoogte,
Breedte,
Afstand van vloer tot onderkant van de zak.
Alvast bedankt,
Stef
Hallo Stef, ik heb even de maten opgenomen van die van mijn ID. zie foto’s














Totaal aantal Berichten: 1347
Geregistreerd: 03-02-2011
- ID/DS Pallas 2.3 carb BVM (Gebouwd in Zuid-Afrika)
Super!
Hartelijk dank, precies wat ik zocht.














Totaal aantal Berichten: 1347
Geregistreerd: 03-02-2011
- ID/DS Pallas 2.3 carb BVM (Gebouwd in Zuid-Afrika)
Er heeft altijd water in mijn koelsysteem gezeten dus er zat behoorlijk wat aanslag in het systeem. Vanmiddag radiateur reiniger erin gedaan om de aderverkalking ongedaan te maken, Moest het goedje bij schoongespoeld koelsysteem gieten, half uurtje rijden en dan aftappen. Heb 40 minuten gereden maar de meter ging al snel in het rood; 35 graden vandaag. Deed de dop open en zag dat de radatorkanalen nu allemaal verstopt zitten met kalk. Ik denk dat de grote brokken in het blok zijn losgekomen en de kleinere gaatjes in de radiateur hebben verstopt.
Kortom er was niet echt een probleem, dat heb ik proberen op te lossen en nu is er wel een probleem, grrrr….
Wie heeft er tips om de aanslag in radiateurs op te lossen, los te weken etc? Azijn?












































Totaal aantal Berichten: 25642
Geregistreerd: 31-07-2003
- Ami 6
- SM 2.7 i.e.
Ja azijn kan. In holland hebben we Viakal. dat werkt goed.
Zelfbenoemd Citroën Specialist!
Main Entry: bo·gart
Pronunciation: ‘bO-“gärt
Function: verb
1 : BULLY, INTIMIDATE.
2 : to use or consume without sharing. <don’t bogart that joint, pass it over>














Totaal aantal Berichten: 1347
Geregistreerd: 03-02-2011
- ID/DS Pallas 2.3 carb BVM (Gebouwd in Zuid-Afrika)
schitterend cabrioweer
Stef, wat ik me afvraag. Wat gebeurd er, aan de B-stijl, met de opening tussen de 2ruiten wanneer deze omhoog zijn?
CITROEN DS If I have to explain you wouldn’t understand


































Totaal aantal Berichten: 15709
Geregistreerd: 16-05-2005
- Traction Avant 11B Forest
- Overig Peugeot 306 1.6 Cabriolet Saint Tropez
- Overig Volvo 240 DL estate
- Panhard Dyna Z1 ToutAlu
- 2CV 2CV6 Spécial
- Overig Volvo V60 T5 Inscription
- GS/GSA Special
Volgens mij gaan die gewoon nooit omhoog














Totaal aantal Berichten: 1347
Geregistreerd: 03-02-2011
- ID/DS Pallas 2.3 carb BVM (Gebouwd in Zuid-Afrika)
Klopt, gaan nooit omhoog, maar ik heb de B stijlen nog, deze ga ik overzetten op de kapconstructie.
Vanavond radiateur eruit schroeven, morgen naar de radiateurschoonmaker sturen in een dorp verderop.














Totaal aantal Berichten: 1347
Geregistreerd: 03-02-2011
- ID/DS Pallas 2.3 carb BVM (Gebouwd in Zuid-Afrika)
Vanmiddag redelijk vroeg thuis, radiator eruit geschroefd, dat was veel makkelijker dan ik had gedacht. Morgen gaat die naar de radiatorboer. Voor het eerst nu ook een goede blik op de hele vuile versnellingsbak kunnen werpen; een grote smeerboel. Het was zo vuil dat ik eerst maar eens alles heb schoongemaakt om zo te kijken waar de lekkage nu eigenlijk vandaan komt. Ik zie veel silliconenkit rondom de kilometertellerkabel, die zit met erg veel speling in zn gat. Ook veel olie aan de dwarse stang die schakelt. Zag al in het onderdelenboek dat daar een simpel o ringetje zit. Zat ook veel troep rondom het ontluchtingfiltertje. Die heb ik maar even gedemonteerd en goed schoongemaakt.
Eigenlijk zou ik de motor moeten laten lopen en door de versnellingen gaan met de wielen van de grond om te kijken waar de olie nu vandaan komt, maar ik heb nu geen koeling. Zou ik de motor een minuut ofzo zonder koeling kunnen laten lopen zonder de boel naar de haaien te helpen?




Totaal aantal Berichten: 487
Geregistreerd: 04-05-2011
- (Grand) C4 Picasso 1.6vti Lumiere
- HY Type H
- ID/DS DS19 Cabriolet Usine
- 2CV 2CV6
Hi Stef,
Je kunt altijd voor de waterslangconstructie gaan: waterdruk aan aanvoerzijde, waterafvoer aan retourzijde. Spoel je meteen motor goed schoon en geen gevaar met te hoge temperatuur.
Gr, Matthijs