Hallo,
Ik heb vier nieuwe zomerbanden nodig. Wat adviseren jullie?
Mijn auto is een C4 coupe met bandenmaat 205/50 17 inch.
De vorige banden hadden een draaglast van 89.
Via profyle tyrecentre kwam ik een Vredestein Sportrac 3 of 5 tegen. (112 euro per band excl montage). Is dat iets?
Behalve dat de band een goede kwaliteit moet hebben, heb ik niet al teveel wensen. Ik ben een rustige rijder en maak ongeveer 25000 km per jaar.
In een recente test van de Consumentenbond kwamen de Michelin Energy’s Saver + als beste uit de bus. Ik heb ze ook onder mijn auto zitten. Bevallen goed.Ik heb weliswaar wel andere maten 205/55/16
Heb er ook Michelin Energy’s Savers onder en bevallen prima..en kwa prijs via http://www.autobandenmarkt.nl/cgi-bin/rshop.pl goed te doen..en gratis thuis bezorgd
Op mijn C4 coupe 2005 heb ik de michelin primacy liggen. Heb wel eens van een sub-dealer de opmerking gehoord dat de citroen “om de michelin” heen is gebouwd ......
De banden bevallen mij goed. Goede grip, vele kilometers en een belangrijk punt: weinig lawaai.
Ik heb de 17 inch 205 versie vanwege de ‘standaard’ alu velg type resolve. succes met je keuze.
Heb ook de Primacy’s er onder. Hiervoor de Energy Saver en die was toch iets anders. Niet slecht, maar anders. De Primacy’s lijken iets comfortabeler. Ik was destijds op zoek naar de meest comfortabele band en van meerdere kanten is deze aanbevolen. Ik zou het direct weer doen. Het verschil in verbruik dat er zou zijn met Energy Savers merk ik niet.
Als je een meer sportieve band zoekt dan weet ik zo niet wat ik je moet adviseren.
Vergeet niet te kijken bij de testen naar wat in de test voor jouw het meest belangrijk is. Het kan net een verschil zijn als je meer comfort wil, ipv een heel klein beetje beter verbruik of minder geluid.
Bel even wat rond naar verschillende bandenstations, er kan behoorlijk wat prijsverschil zijn. Profile, Kwikfit en andere ketens zijn zeker niet altijd de goedkoopste. Op 4 banden kan dat heel wat schelen.
De lokalo’s waren hier duidelijk de goedkoopste (Enschede)
Heb er net bijna nieuwe banden van Point S onder. De c4 hadden we gekocht met winterbanden eronder. dus zomerbanden moest ik nog zoeken. Ik vond dus 4 Refolgen gietwielen met nagenoeg nieuwe banden voor 400 Eu. Point S is een nieuw merk, die worden gemaakt door Continental. Rijdt verder prima. Ik heb geen ervaringen met andere banden onder de c4, alleen met de Bridgestone winterbanden. vergeleken daarbij zijn de Point S lekker stil. Onder onze vorige auto destijds Roadstone banden laten zetten. Goede prijs, geen geluid en prima rij eigenschappen.
C4 1.2 Pure Tech Shine van 2016.
16 inch “Boston” velgen met winterbanden.
16 inch “Boston” velgen met zomerbanden.
![Rank](/themes/forum_themes/citroenforum/images/rank.gif)
![Avatar](/images/avatars/uploads/avatar_23898.jpg)
Totaal aantal Berichten: 6
Geregistreerd: 26-02-2012
- C4 (2004-heden) VTR+, COUPE 1.6I 16V IF
Hallo,
Ik heb vorig jaar de Michelin Pilot Sport 3 onder mijn coupe laten zetten, met de maat 225/45-17. Past perfect, rijdt perfect en zijn ongeveer € 40 per band goedkoper als dezelfde band in de maat 205/50-17.
Is ook zo bij de primacy. Vergelijk bij autobandenmarkt.nl
Dank voor jullie antwoorden.
Ik laat weten wat het geworden is.
Roald
![Rank](/themes/forum_themes/citroenforum/images/rank.gif)
![Avatar](/images/avatars/uploads/avatar_27160.jpg)
Totaal aantal Berichten: 56
Geregistreerd: 02-02-2013
- C4 (2004-heden) 1.6 16v VTR+ Coupe
Met de testrit van mijn coupe lagen er versleten conti’s onder als ik het goed heb.Er zouden 4 nieuwe goede banden gemonteerd worden.
Toen ik hem haalde lagen er barum bravuris 2 onder. Ik was verbaasd we hadden het namelijk over Bridgestone,pirreli , michelin gehad.
Hij wist te vertellen dat ook dit goede banden waren , omdat ik er nog nooit van gehoord had houd natuurlijk niet in dat ze slecht zijn. Thuis even gezocht conclusie hij had gelijk.
Het is onderdeel van conti maar goedkoper, 75,30 bij autobandenmarkt Dat is gewoon de helft van michelin primacy.
als je op detail klikt dan zie je ook het aantal sterren gekregen bij bandentesten.
Omdat ik de auto vlak voor de winter had gekocht heb ik pas 1,5 maand op de zomerbanden gereden maar dat is goed bevallen Als dat zo blijft dan komen er weer Barum banden onder.
Barum was/is een oud Tsjechisch bandenmerk. Zijn niet slecht, heb ze ook ooit onder een auto gehad en bevielen goed. Onder mijn Jawa motorfiets ook altijd barum gehad. Ondanks gezeur van vele rijders, heb ik er nooit nadelen in gezien. Waren in ieder geval bijna onverslijtbaar.
C4 1.2 Pure Tech Shine van 2016.
16 inch “Boston” velgen met winterbanden.
16 inch “Boston” velgen met zomerbanden.
![Rank](/themes/forum_themes/citroenforum/images/rank.gif)
![Avatar](/images/avatars/uploads/avatar_27160.jpg)
Totaal aantal Berichten: 56
Geregistreerd: 02-02-2013
- C4 (2004-heden) 1.6 16v VTR+ Coupe
Het is omdat de verkopende garage het eronder had gezet anders was het wel een van de A merken geweest.
Meestal maak ik er een complete studie van als ik nieuwe banden moet hebben.
Als ze nog steeds motorbanden maken zou ik ze niet zomaar onder mijn motor zetten. Daar wil ik gewoon goed onder hebben.
Daar heb ik al van een A merk slechte ervaringen mee gehad. Dat wil ik niet herhalen op je bek gaan doet pijn namelijk
glutendokter schreef:Het is omdat de verkopende garage het eronder had gezet anders was het wel een van de A merken geweest.
Meestal maak ik er een complete studie van als ik nieuwe banden moet hebben.Als ze nog steeds motorbanden maken zou ik ze niet zomaar onder mijn motor zetten. Daar wil ik gewoon goed onder hebben.
Daar heb ik al van een A merk slechte ervaringen mee gehad. Dat wil ik niet herhalen op je bek gaan doet pijn namelijk
Ging je niet over je grenzen heen dan? Wel makkelijk de band op de schuld te geven, maar er zijn veel meer omstandigheden.
C4 1.2 Pure Tech Shine van 2016.
16 inch “Boston” velgen met winterbanden.
16 inch “Boston” velgen met zomerbanden.
![Rank](/themes/forum_themes/citroenforum/images/rank.gif)
![Avatar](/images/avatars/uploads/avatar_27160.jpg)
Totaal aantal Berichten: 56
Geregistreerd: 02-02-2013
- C4 (2004-heden) 1.6 16v VTR+ Coupe
Valt mee maar een koude band heeft minder grip en dat in combinatie met je voorrem is niet goed.
Mijn motor heeft redelijk wat vermogen en is een 2 cilinder de achterband heeft vrij veel te lijden beter wat zekerweten goed is dan op je plaat met een hoop schade
On topic
Ik heb erg goede ervaringen met pirelli zero goede grip op nat en droog , ook de P7 moet erg goed zijn
Ook die zijn goedkoper als ze breder zijn 225 ipv 205 citroen gebruikt gewoon een rotmaat qua prijs
![Rank](/themes/forum_themes/citroenforum/images/rank.gif)
![Avatar](/images/avatars/uploads/avatar_13746.jpg)
Totaal aantal Berichten: 40
Geregistreerd: 20-05-2009
- (Grand) C4 Picasso 1.6 THP
Hi allemaal,
ik heb op mijn C4 Picasso 1.6THP ook primacy banden zitten, standaard af fabriek maar ben ZEER ontevreden over de tractie.
Met een caravan erachter kom ik op gladdere wegen nauwelijks weg.
Iemand ervaring welke banden de meeste tractie bieden? De maat is:215-55-16
zouden smallere banden, bijv. 205-60-16 het misschien beter doen.
groet,
Thijs de Haan
glutendokter schreef:Valt mee maar een koude band heeft minder grip en dat in combinatie met je voorrem is niet goed.
Mijn motor heeft redelijk wat vermogen en is een 2 cilinder de achterband heeft vrij veel te lijden beter wat zekerweten goed is dan op je plaat met een hoop schadeOn topic
Ik heb erg goede ervaringen met pirelli zero goede grip op nat en droog , ook de P7 moet erg goed zijnOok die zijn goedkoper als ze breder zijn 225 ipv 205 citroen gebruikt gewoon een rotmaat qua prijs
Ik heb een Jawa, dus Barum prima, nog nooit op m’n gezicht gegaan. Vermogen vraagt gewoon goede banden. Onder m’n Deauville zitten Michelin Pilot Road.
C4 1.2 Pure Tech Shine van 2016.
16 inch “Boston” velgen met winterbanden.
16 inch “Boston” velgen met zomerbanden.
Thijs de Haan schreef:Hi allemaal,
ik heb op mijn C4 Picasso 1.6THP ook primacy banden zitten, standaard af fabriek maar ben ZEER ontevreden over de tractie.
Met een caravan erachter kom ik op gladdere wegen nauwelijks weg.Iemand ervaring welke banden de meeste tractie bieden? De maat is:215-55-16
zouden smallere banden, bijv. 205-60-16 het misschien beter doen.groet,
Thijs de Haan
Wellicht de winterbanden monteren als je op vakantie gaat.
C4 1.2 Pure Tech Shine van 2016.
16 inch “Boston” velgen met winterbanden.
16 inch “Boston” velgen met zomerbanden.