















Totaal aantal Berichten: 1533
Geregistreerd: 26-06-2006
- Traction Avant 11BL
- ID/DS 23IE Pallas mech
- (Grand) C4 Picasso 1.8 Ambiance
Mijn houders voor de aanslagrubbers zijn dermate platgedrukt dat er geen rubber meer in blijft zitten. Het midden zit te veel omhoog. Ik heb denk ik te lang zonder rubbers gereden, of beter gezegd: gestaan….
Is er een remedie om de houders weer in zijn fatsoen te krijgen of moet ik de rubbers op een andere manier op hun plek houden?
Ik dacht er aan om bijvoorbeeld het rubber aan de wiel ophanging te monteren dmv: een gaatje boren, tappen en met een diep verzonken boutje het rubber andersom (met punt naar draagarm) vast te zetten?
Du pain, du vin et… Citroën!
Citroen-forum.nl: ...omdat je Citroën nooit af is!
Heel goed schoonmaken en dan lijmen met Bisonkit of zo?
Ik neem aan dat je dit probleem aan de achterzijde hebt?
Ik denk dat er maar één echt goede oplossing is: Er zijn nieuwe schotels verkrijgbaar, deze kun je na verwijderen van de oude doorgezakte schotels op hun plaats (laten)lassen. Een goede laser kan dit. En dan nieuwe rubbers er in.
Ik vrees dat alle andere experimenten geen succes zullen hebben.
De titel is “...houders in voortrein”. Zal dus voorzijde betreffen. Ik zie niet helemaal voor me wat/ waar het probleem precies zit. Foto?
Citroen ID20 F Break Luxe ‘74, 2CV4 ‘74, Ami 8 berline ‘69 pret a remettre en route
Ach ja, ff last van het “te snel-syndroom”. Maar nu wel de oplossing voor de achterzijde…
Vwb de voorzijde: Het kan wel eens lastig zijn de puntrubbers daar goed in te krijgen. Doen zoals @Hans voorstelt, maar ik zou een klein beetje polymeerkit gebruiken om een goed contactvlak met de schotel op de tuimelaar te krijgen.
















Totaal aantal Berichten: 1533
Geregistreerd: 26-06-2006
- Traction Avant 11BL
- ID/DS 23IE Pallas mech
- (Grand) C4 Picasso 1.8 Ambiance
Even doorsnedes gemaakt, noormaal zit het zo:
Maar bij mij ziet het er nu zo uit waarbij je dus geen rubber meer kan plaatsen:
Du pain, du vin et… Citroën!
Citroen-forum.nl: ...omdat je Citroën nooit af is!












































Totaal aantal Berichten: 25641
Geregistreerd: 31-07-2003
- Ami 6
- SM 2.7 i.e.
Die schotel is van staal. Daar kan je wel een beetje aan buigen.
Zelfbenoemd Citroën Specialist!
Main Entry: bo·gart
Pronunciation: ‘bO-“gärt
Function: verb
1 : BULLY, INTIMIDATE.
2 : to use or consume without sharing. <don’t bogart that joint, pass it over>














Totaal aantal Berichten: 1347
Geregistreerd: 03-02-2011
- ID/DS Pallas 2.3 carb BVM (Gebouwd in Zuid-Afrika)
Heb ik ook gehad met mijn cabrio; Eraf halen (waarschijnlijk toch al ingescheurd), in model rossen met een hamer, teruglassen en dan verschrikkelijk klooien om dat rubber er weer in te krijgen.
Ik heb die schotels met veel moeite terug kunnen slaan (je komt er moeizaam bij met een hamer en drijver) zodat ze weer vlak liggen en het rubber weer vast houden.
auto’s:
DSuper5
DS 21 pallas
DS 21 IE H
DS 21 Break
repelsteeltje schreef:Ach ja, ff last van het “te snel-syndroom”.
Heb ik ook wel eens last van hoor…!
@Camembert: mooie tekeningen, volledig duidelijk, weer wat geleerd!
Citroen ID20 F Break Luxe ‘74, 2CV4 ‘74, Ami 8 berline ‘69 pret a remettre en route