Of mijn vraag in het goeie topic zit weet ik niet, maar ik zie niet een specifiek topic over banden. Wij hebben een c4 Picasso. Gister strandde ik met een kapotte band aan de kant van de snelweg en zijn we afgesleept naar een voor mij onbekende garage. Daar werd geconstateerd dat de band Rip was. Hij had een tweedehandse winterband in de goede maat die hij er op kon leggen zodat ik in ieder geval weer rijden kon. Het was wel niet dezelfde als die erop lag, maar dat was niet persee nodig zei hij. Twee dezelfde had hij niet. Kon wel besteld worden, maar dat vond ik 100 km van huis niet handig, natuurlijk. Nu zit er een brommertje in band. Bij een snelheid rond de 40-60 km maakt de band meer geluid dan we gewend zijn en het geluid zit ook duidelijk rechts. Nou wil mijn man ivm dit brommertje dus twee nieuwe banden erop laten leggen, maar dit geintje kostte al 65,- euro, beetje zonde geld! En elke band heeft toch een geluidje? Is dit nou een geluidje dat bij deze band hoort, of klopt het inderdaad voor geen meter en is twee nieuwe banden noodzakelijk? Het is Vredestein band met een V profiel. Hij ligt wel goed om.
Elke band heeft een geluidje, dat klopt. Winterbanden vaak méér dan zomerbanden. APK-technisch mag vrij veel, maar het is niet aan te bevelen. Waarschijnlijk hebben de banden nu niet dezelfde profieldiepte en overige karakteristieken. Ik zou twee identieke banden op dezelfde as monteren. En wat is nou een paar tientjes voor veiligheid en comfort?
En bijkomend: een tweedehands bandje is niet afgedankt omdat er nog veel profieldiepte op zit. Wees blij dat de monteur u kon helpen, neem het verlies en schuif er twee nieuwe banden onder. Mooi begin van het nieuwe jaar!
Xsara Picasso 1.6i 16V, 2006
op mp kun je goede banden vinden.en opleggen kost rond de 10€
ik heb nog steeds zomerbanden eronderliggen en ja 3 verschillende merken. maar dat schijnt geen apk afkeurpunt te zijn
...ik ken geen bandenboer die een elders gekochte band wil opleggen én balanceren voor 10 fop. Zelfs de Quickshit vraagt er minimaal 25 fop voor en wat extra als ze plaklood moeten gebruiken…
Xsara Picasso 1.6i 16V, 2006
Het hangt er natuurlijk van af hoe de staat is van de band linksvoor…
Als die band bijna versleten is kun je idd best 2 nieuwe banden laten monteren.
Tenzij die band nog heel goed is en nog verkrijgbaar is.
3 verschillende merken op één wagen?? Mag dat in Nederland?
Per as moet je hetzelfde merk hebben, ook symmetrisch of asymmetrisch moet juist zijn, dezelfde bandenmaat, laadindex en snelheidsindex; mag wel een ander type zijn van hetzelfde merk (in België dan)
De band links voorhoede nog niet vervangen te worden, dus het verlies is groter dande 65,-. Verschillende merken op één as mag in nl, als ze maar dezelfde maat hebben. Ik vind het comfort geneuzel: het brommertje zit er bij 48’km pu, en 66. Als je een andere snelheid rijdt is het nauwelijks hoorbaar. Als het maar niet ten kosten van de veiligheid gaat. Het is overigens een snowcart 3 zag ik toen het weer licht werd.
Het zal van mens tot mens verschillend zijn wat de meningen hierover zijn! Dus dit zal je zelf moeten overwegen met elkaar.
Mijn mening hierover is: geen 2 verschillende merken op één as tenzij het een noodoplossing is en je uitkijkt voor eenzelfde tweedehandsband met gelijkaardige slijtage.
Al zullen meningen over tweedehandsbanden ook uiteen lopen…
Trouwens: bij de aankoopkeuze van banden zou de prijs eigenlijk niet mogen op de eerste plaats komen want banden zijn het enige contact die je hebt met de weg!!
Persoonlijke mening is tot daar aan toe. Je mag niet twee verschillende soort banden (zomer/winter) en/of verschillende specs op één as en/of auto monteren. Het zgn “thuiskomertje is de uitzondering, en ook aan dat gebruik zitten om redenen restricties.
Precies wat eerder al gezegd werd: je band is het enige contact met de weg. Dat probeer je dus optimaal te houden. Ook verkeerd soort zuinigheid is een keuze.
Enfin, als TS geen last heeft van het gebrom (whatever de oorzaak) én de auto voldoet aan de APK/wet, dan moet ‘ie ‘t lekker zelf weten.
https://handboek.rdw.nl/personenautos/ophanging/banden
Xsara Picasso 1.6i 16V, 2006


























Totaal aantal Berichten: 7820
Geregistreerd: 30-11-2005
- C4 (2004-heden) Cactus PureTech 110 Shine EAT6
Ik zou in geen geval lang doorrijden met een afwijkende maat. Een ander merk of type (winterband/zomerband) lijkt me nog wel te doen, maar mijn voorkeur heeft het niet.
Ik kan natuurlijk niet in ieders portemonnee kijken, maar vind dat je nooit op je banden mag bezuinigen.
Doneer, zo blijven we draaien!
Een tip voor de kalender? Een bijdrage voor de voorpagina? Schrijf .(JavaScript moet ingeschakeld zijn om dit e-mail adres te bekijken)!
Afwijkende maat op dezelfde as is NIET toegestaan.
Een mix van zomer/winter is óók NIET toegestaan.
https://handboek.rdw.nl/personenautos/ophanging/banden
Zolang de specs van de banden hetzelfde zijn, mag je wél verschillende merken op één as monteren.
Is lezen nou zo moeilijk?
Mocht je er voorlopig geen geld aan willen uitgeven, zet dan in ieder geval twee identieke banden op de aangedreven as (de voorzijde als ik me niet vergis). Dat scheelt dan iets, maar het is niet optimaal. Als je de banden niet wisselt, hoeft je niets te balanceren. Een wielsleutel is alles wat je nodig hebt.
Xsara Picasso 1.6i 16V, 2006













Totaal aantal Berichten: 1396
Geregistreerd: 27-03-2011
- 2CV 2CV6
- Overig Mobylette
- C5 2.0 automaat
- Ami 8
- GS/GSA 1130 berline
- ID/DS 19b
Volgens mijn theorie is het beter om 2 verschillende bandmerken (niet maten en niet zomer-winter) te verdelen over links-rechts in plaats van voor-achter. De staat/cohesie van het wegdek (waterfilm, vuil e.d.) is immers ook vaak verschillend links-rechts op de weg. Wat denken jullie hier van?
VrGrJ
Citroën, dat rijdt pas fijn
lijkt mij volslagen onzin. kies dan gewoon de band met de beste specs voor je toepassing en monteer die rondom.
Xsara Picasso 1.6i 16V, 2006



Totaal aantal Berichten: 129
Geregistreerd: 31-01-2017
- Jumper jumper3 euro 4 2.2hdi puma
Keuring van de montage van de banden
3.1 Symmetrie
De banden en velgen die op eenzelfde as gemonteerd zijn moeten beschikken over dezelfde technische karakteristieken. Dit geldt meer bepaald voor het merk, de afmetingen het draagvermogen en de snelheidsindex. Symmetrische en asymmetrische banden mogen niet op eenzelfde as gemonteerd worden.
3.2 Draairichting
Alle richtingsgebonden banden en asymmetrische banden moeten in de correcte zin gemonteerd worden. Dit geldt ook voor de aanduidingen van de draairichting en van « binnenzijde - inside » / « buitenzijde - outside ».














































Totaal aantal Berichten: 43338
Geregistreerd: 26-02-2005
- Overig Jaguar 3.4 litre saloon
- Overig Someca SOM 20D
- Overig Volvo C70n
Bovenstaande zijn Belgische regels, in NL gelden andere eisen.
Ik ben niet arrogant. Ik ben de beste.
gediplomeerd Citroën Specialist!
Doneer, zo blijven we draaien!
disclaimer: al mijn adviezen komen voort uit opleidingen en professionele werkervaring. Let op, gebruik van mijn tips, trucs en adviezen geschiedt op eigen risico en autotechnische kennis is een vereiste




























Totaal aantal Berichten: 9457
Geregistreerd: 27-09-2007
- C3 Pluriel 1.6 16v sensodrive
- C3 Picasso 1.6 VTi Exclusive
Dit zijn eisen in B, niet in NL.
Op 1 as moet hetzelfde type, dus radiaal of diagonaal, en dezelfde maat gemonteerd zijn.
That’s all.
Citroën en stock: DS23 Break Confort 1973, DS23IE Pallas bvm 1974, CX25TGD Turbo 2 ambulance 1990
Autres véhicules: 2x Moto Guzzi Le Mans II 1980, Peugeot 205 Accent 1.1 1993
Possédé et conduit: Honda CB500F 1974, 2CV6 1972, Renault 4F6 1977, CX2400 Super Break 1979, GSA1300 Service Tolée 1983, BX14RE 1983, BX19TRD Turbo Break 1989, XM2.1TD Break Ambiance 1994, AX1.4TGS 1993, AX1.1TGE 1995, CX25TRD Turbo 1 berline 1986
Dus samengevat:
België per as: hetzelfde merk alsook symmetrie (mag een ander type zijn bvb: Michelin Energy i.c.m. Energy Saver of Energy Saver +), dezelfde bandenmaat, dezelfde laadindex, dezelfde snelheidsindex.
Nederland per as: dezelfde bandenmaat en symmetrie respecteren per wiel (staat niks op over laad- en/of snelheidsindex??)
Conclusie: overal andere regels lijkt mij