4 van de 22
« Eerste  < Vorige 2 3 4 5 6 Volgende >  Laatste »
   
Rekening rijden?
Han S
> 4000 berichten
RankRankRankRankRankRankRankRankRankRankRankRankRankRankRankRankRankRankRankRankRankRank
Totaal aantal Berichten: 4930
Geregistreerd: 04-06-2006

Gepost: 18 november 2009 01:01 AM
  [ # 46 ]

Deze regering is onbetwist kampioen in het niet zelf weten en daarom een duur adviesburo of commissie inschakelen. Er is ergens in de electronica iemand die heel veel belang heeft bij dit systeem. Electronisch gezien is het een simpel kastje, maar er zal een vermogen aan worden verdiend.

Een navigatie systeempje koop je al voor ver onder de 100 euro en waarom? omdat er zoveel concurrentie is in navigatiesysteempjes, wat niet het geval zal zijn bij deze GPS frutseltjes, ik ben zeer benieuwd wat deze kastjes zullen gaan kosten. De overheid zal een deel van de kosten voor zijn rekening nemen, maar ik weet bijna zeker dat er iemand schathemelrijk gaat worden als het er door gejast wordt.

Het kastje saboteren zal voor een electronicus een eitje zijn, een stoorzendertje die het signaal blokkeert is zo gemaakt. Maar dat is nog niet alles, elk kastje zal zijn eigen code moeten zenden/ontvangen en elk kastje is daarin uniek. Dat opent weer een paar mogelijkheden voor mensen die stoute dingen van plan zijn, denk aan een aanslag zoals indertijd op Bob Scholte om maar eens iets te noemen. Klinkt misschien vergezocht, maar het is technisch perfect mogelijk.

Nog even over die technische knowhow bij de overheid: een paar jaar geleden liet men een website bouwen voor 16 miljoen euro, een website die absoluut veilig was, kon niet gehacked worden. Het was een website die een leerling ICT in een middag in elkaar sleutelt en hij werd binnen een minuut gehacked. De website bestaat niet meer en dat is maar een klein voorbeeld, ik zou wel eens willen weten hoeveel van de belastingcenten er al zitten in het plan van dit rekeningrijden. Ik denk dat we daar aardig van zullen schrikken en zelfs een stuk of wat niet specialisten van een autoforum zijn al in staat om flinke gaten in het plan te schieten.

Wat hier al even werd gezegd over de storingen en uitval van het kastje dat binnen acht uur moet worden gemeld en waar sancties tegenover staan welke meer passen bij de pedofiel die het buurkindje misbruikt. Het komt op mij over als sancties welke gewoon waren aan de andere kant van de muur die 20 jaar geleden gelukkig werd geslecht. Ik wordt daar werkelijk behoorlijk pissed van en ik hoop dat ik niet de enige ben.

Profiel  
 
citrozxdennis
> 200 berichten
RankRankRank
Avatar
Totaal aantal Berichten: 250
Geregistreerd: 07-01-2008

- Xsara HDI 110 Exclusive
Gepost: 18 november 2009 01:45 AM
  [ # 47 ]

Wat zal ik hier nu eens van zeggen…
Zo´n kastje klinkt echt belachelijk!
Ik ben blij dat ik geen wegenbelasting heb hier, het is geen eerlijk systeem in Nederland. Ik hoop dat er toch een keer een eerlijk systeem komt, waar je betaalt naar gelang de gereden km´s.
Succes daar in ieder geval Wink

Profiel  
 
Thijs
> 4000 berichten
RankRankRankRankRankRankRankRankRankRankRankRankRankRankRankRankRankRankRankRankRankRank
Avatar
Totaal aantal Berichten: 4959
Geregistreerd: 18-09-2004

Gepost: 18 november 2009 08:46 AM
  [ # 48 ]

Roel Bouwman van de C5 Club heeft een aardige Excel sheet gemaakt waar je alles in kan vullen:

http://downloads.bouwman.net/kilometerprijs-20091113.xls

It’s nice to be important but it is more important to be nice.

http://www.explosionsandboobs.com/
Doneer, zo blijven we braaien!

Profiel  
 
JLFME
> 500 berichten
RankRankRankRankRank
Avatar
Totaal aantal Berichten: 583
Geregistreerd: 18-01-2007

- C4 (2004-heden) II -THP 155 EGS (Exclusive)
- C3 II - 1.2 Vti (exclusive)
Gepost: 18 november 2009 09:26 AM
  [ # 49 ]

En wat er ook nog speelt: met het verdwijnen van de wegenbelasting verdwijnen ook de provinciale opcenten. En dat scheelt de gemeenten een hoop extra inkomsten. Maar die verloren inkomsten mogen ze van de minister in een gemeentelijke belasting omzetten. Wat dus betekend dat ook mensen die geen auto in bezit hebben nu extra gaan betalen.

Verder wilde ik toch een vrolijke noot aan dit topic toevoegen:

** Als al het andere niet lukt, lees dan de handleiding… **

Profiel  
 
waterman
> 40000 berichten
RankRankRankRankRankRankRankRankRankRankRankRankRankRankRankRankRankRankRankRankRankRankRankRankRankRankRankRankRankRankRankRankRankRankRankRankRankRankRankRankRankRankRankRankRank
Avatar
Totaal aantal Berichten: 43335
Geregistreerd: 26-02-2005

- Overig Jaguar 3.4 litre saloon
- Overig Someca SOM 20D
- Overig Volvo C70n
Gepost: 18 november 2009 09:30 AM
  [ # 50 ]
citrozxdennis schreef:

Wat zal ik hier nu eens van zeggen…
Zo´n kastje klinkt echt belachelijk!
Ik ben blij dat ik geen wegenbelasting heb hier, het is geen eerlijk systeem in Nederland. Ik hoop dat er toch een keer een eerlijk systeem komt, waar je betaalt naar gelang de gereden km´s.
Succes daar in ieder geval Wink

Over 10 tot 15 jaar heb JIJ in Frankrijk ook zo’n kastje. Het Franse ministerie van verkeer voert als sinds 2008 gesprekken met de eigenaren van de tolwegen en siemens over de aanschaf van het systeem wat ook in NL ingevoerd zou moeten worden.

Ik ben niet arrogant. Ik ben de beste.
gediplomeerd Citroën Specialist!

Doneer, zo blijven we draaien!

disclaimer: al mijn adviezen komen voort uit opleidingen en professionele werkervaring. Let op, gebruik van mijn tips, trucs en adviezen geschiedt op eigen risico en autotechnische kennis is een vereiste

Profiel  
 
citrozxdennis
> 200 berichten
RankRankRank
Avatar
Totaal aantal Berichten: 250
Geregistreerd: 07-01-2008

- Xsara HDI 110 Exclusive
Gepost: 18 november 2009 12:01 PM
  [ # 51 ]

We zullen zien, tegen die tijd ben ik miljonair Wink

Profiel  
 
bonetone
> 900 berichten
RankRankRankRankRankRankRankRankRank
Avatar
Totaal aantal Berichten: 943
Geregistreerd: 23-08-2005

- CX 2500 D Break
- CX 2000 Pallas
Gepost: 18 november 2009 01:22 PM
  [ # 52 ]

Nog los van het kastje en de fraudegevoeligheid van het systeem vind ik ook dat de financiele onderbouwing van het plan totaal niet deugt. De regering wil het autoverkeer met 15% terugdringen maar in het plan wordt het uitgangspunt gehanteerd dat dat ook echt zo zal zijn. Daar zijn alle berekeningen op gebaseerd. Maar als dat dan anders blijkt te gaan (99% kans) klopt er niets meer van de financiele onderbouwing. Bovendien hebben ze een convenant met een aantal partijen gesloten dat de overheid niet meer aan de automobilisten mag verdienen dan nu het geval is. Het gevolg is dus dat als er toch meer gereden gaat worden dan ze nu aannemen, de kosten voor de automobilist omlaag gaan!!! Terwijl het toch juist de bedoeling is om veel rijden duurder te maken!
nuts

Profiel  
 
sans-pareil
> 7000 berichten
RankRankRankRankRankRankRankRankRankRankRankRankRankRankRankRankRankRankRankRankRankRankRankRankRank
Avatar
Totaal aantal Berichten: 7071
Geregistreerd: 08-08-2004

- CX reflex ie break turbo 2
- C6 (2005-2012) 3.0HDI Exclusive
Gepost: 18 november 2009 01:26 PM
  [ # 53 ]

Ik hoop eerlijk gezegd dat het nooit zo ver komt. Dat er iemand wakker wordt en duidelijk maakt dat het niet kan werken. En als het er al komt, dan hoop ik dat er dusdanig massaal mee gefraudeerd wordt dat het er weer uit moet. Wellicht dat de hoogleraren van technische universiteiten gezamelijk aan de bel moeten trekken ofzo. Ik zie het niet zo gebeuren, maar ik hoop echt dat er voor een keer nagedacht wordt voordat men hiermee verder gaat.

Het binnen 8 uur melden van een niet werkend kastje lijkt me ook een onredelijke eis. Stel ik gebruik m’n auto alleen in de zomer (dat kan dan immers, ik heb dan namelijk zoveel auto’s als ik wil, want dat kost niet extra), en halverwege de winter gaat m’n kastje stuk? Hoe zit het met de stroomvoorziening? Mag ik dan mijn accu niet meer loskoppellen als ik een stroomlekkage heb? Waar gaat dat kastje dan de stroom vandaan halen?

Bij dit hele plan kan ik mij niet aan de indruk ontrekken dat fundamentele technische problemen totaal niet belicht zijn. Het is eigenlijk ongelofelijk hoe een plan in deze vorm gepubliceerd kan worden en dat de tweede kamer het plan niet heel hard afschiet.

Ook leuk. Dingen als MRB zijn ooit deels ingevoerd omdat iedereen oude autos maar gewoon liet staan op parkeerplekken. Het koste namelijk niks om ze gewoon te laten staan als je ze niet meer nodig had. Binnensteden stonden vol met slopers.

“If at first the idea is not absurd, there is no hope for it.” - Albert Einstein
“According to Einstein’s theory of relativity, the faster you travel, the slower time passes… ergo… the faster I drive, the longer I live.”
Doneer om het forum draaiende te houden!

Profiel  
 
red duck
< 100 berichten
Rank
Totaal aantal Berichten: 19
Geregistreerd: 14-11-2009

Gepost: 18 november 2009 02:42 PM
  [ # 54 ]

Ik weet niet wat de definitie van big brother is, maar je hebt nu toch ook al trajectcontrole krijg je zonder dat je er erg in hebt een prent thuis
ook is dat voor mij big brother dus ook het kastjes plaatsen en erdoor rijden   idem dito
ik denk dat we er lang over kunnen discuseren maar dat we als bestuurders gewoon met de rug tegen de muur staan
het kabinet beslist en of het er nou voor iedereen beter of slechter op wordt laat ik even in het midden
maar dat de overheid weer eens geld stopt (ons geld notabene) in een onzinnig moeilijk bijna onmogelijk plan geeft in een ding duidelijkheid
Geld moet het kosten
Want dat halen ze later hoe dan ook gewoon weer bij ons allemaal uit de beurs

2cv6
bx 16 i

Profiel  
 
2d
Administrator
RankRankRankRankRankRankRankRankRankRankRankRankRankRankRankRankRankRankRankRankRankRankRankRankRank
Avatar
Totaal aantal Berichten: 7818
Geregistreerd: 30-11-2005

- C4 (2004-heden) Cactus PureTech 110 Shine EAT6
Gepost: 18 november 2009 02:50 PM
  [ # 55 ]
sans-pareil schreef:

Ik hoop eerlijk gezegd dat het nooit zo ver komt. Dat er iemand wakker wordt en duidelijk maakt dat het niet kan werken. En als het er al komt, dan hoop ik dat er dusdanig massaal mee gefraudeerd wordt dat het er weer uit moet.

Hear, hear.

Het gaat me er niet eens zozeer om dat ik niet open sta voor veranderingen aan een dergelijk systeem. Ik heb er gewoon niet het vertrouwen in dat het op een juiste manier ingevoerd word, zonder dat de kosten de pan uit rijzen en de privacy niet gewaarborgd is.

Doneer, zo blijven we draaien! 
Een tip voor de kalender? Een bijdrage voor de voorpagina? Schrijf .(JavaScript moet ingeschakeld zijn om dit e-mail adres te bekijken)!

Profiel  
 
Han S
> 4000 berichten
RankRankRankRankRankRankRankRankRankRankRankRankRankRankRankRankRankRankRankRankRankRank
Totaal aantal Berichten: 4930
Geregistreerd: 04-06-2006

Gepost: 18 november 2009 05:09 PM
  [ # 56 ]
red duck schreef:

Ik weet niet wat de definitie van big brother is, maar je hebt nu toch ook al trajectcontrole krijg je zonder dat je er erg in hebt een prent thuis
ook is dat voor mij big brother dus ook het kastjes plaatsen en erdoor rijden   idem dito
ik denk dat we er lang over kunnen discuseren maar dat we als bestuurders gewoon met de rug tegen de muur staan
het kabinet beslist en of het er nou voor iedereen beter of slechter op wordt laat ik even in het midden
maar dat de overheid weer eens geld stopt (ons geld notabene) in een onzinnig moeilijk bijna onmogelijk plan geeft in een ding duidelijkheid
Geld moet het kosten
Want dat halen ze later hoe dan ook gewoon weer bij ons allemaal uit de beurs

Big brother gaat over het boek van George Orwell uit 1948 waarin hij voorspelt dat in 1984 de overheden de burger helemaal onder controle heeft.

En wat het kabinet betreft, dat beslist niets, de volksvertegenwoordiging beslist uiteindelijk of een wetswijziging wel of niet door mag en dus kan de tweede kamer het rekeningrijden helemaal aan flarden schieten. Dat zou ook eigenlijk moeten gebeuren als je alle berichtgeving goed volgt want het plan is op alle fronten niet goed doordacht, financieel niet, kwa privacybescherming al helemaal niet en technisch ook niet. Camiel mag dus opnieuw beginnen.

Profiel  
 
red duck
< 100 berichten
Rank
Totaal aantal Berichten: 19
Geregistreerd: 14-11-2009

Gepost: 18 november 2009 05:54 PM
  [ # 57 ]

tja ik heb toch sterk de indruk dat heel dat rekeningrijden er alleen maar met hangen en wurgen door wordt gewurmt om toch maar iets te hebben betekend politiek
al kun je op 2 vingers natellen dat dit een regeling van lik me het vestje gaat worden.

2cv6
bx 16 i

Profiel  
 
Han S
> 4000 berichten
RankRankRankRankRankRankRankRankRankRankRankRankRankRankRankRankRankRankRankRankRankRank
Totaal aantal Berichten: 4930
Geregistreerd: 04-06-2006

Gepost: 18 november 2009 11:09 PM
  [ # 58 ]

http://www.raadvanstate.nl/adviezen/samenvattingen/samenvatting/?summary_id=29

En de Duitsers raden ons het af, net als indertijd de Betuwelijn en iedereen weet hoe een enorm succes dat is geworden.

Profiel  
 
Hilko16TZI
> 6000 berichten
RankRankRankRankRankRankRankRankRankRankRankRankRankRankRankRankRankRankRankRankRankRankRankRank
Avatar
Totaal aantal Berichten: 6172
Geregistreerd: 23-03-2007

- C1 1.0 Collection
- Overig Toyota Auris Hybrid Touring Sports
Gepost: 20 november 2009 02:57 PM
  [ # 59 ]

Als er nou toch km afhankelijk geheven moet worden, doe dat dan met de brandstofprijs.
Simpeler kan het niet en de gebruiker betaald.
En ja, dan heb je weer grijze gebieden als de grensstreek enzo, maar er zal altijd wel ergens zo iets overblijven.

En verder is het natuurlijk gel*l dat 59% minder dan nu gaat betalen.
Ik heb nog nooit een nieuwe auto gekocht. BPM voordeel heb ik dus al niet.
Verder moet ik meerdere malen per maand aan de andere kant van het land zijn.
Ik betaal nu € 33,- / maand aan wegenbelasting.
Ik ben dan over twee retourtjes aan km heffing (oude auto, dure klasse) tenminste € 38,- kwijt.
En dan komt de rest van de maand er nog bij. Goedkoper? M’n rug op, dat kunnen ze.

Profiel  
 
red duck
< 100 berichten
Rank
Totaal aantal Berichten: 19
Geregistreerd: 14-11-2009

Gepost: 20 november 2009 05:36 PM
  [ # 60 ]

mijn mannetje rijd 50.000 km per jaar
hij haalt en brengt 2x per maand zijn kinderen uit braband
Zelf wonen we in overijssel
dat is dus niet echt gunstig dat rekeningrijden.

2cv6
bx 16 i

Profiel  
 
 
4 van de 22
« Eerste  < Vorige 2 3 4 5 6 Volgende >  Laatste »
 
© Citroën-Forum 2003 - 2025 | adverteren
Facebook